Duklu potěšil potlesk vestoje, Macík v šanci litoval zakopnutí

Foto: hcdukla.cz

13. září 2017, 8:35

Milan Sochor

Nováčka soutěže hned na úvod prověřila těžká písemka. Dva dny po zápase na ledě pražské Sparty doma přivítal dalšího z velkých favoritů extraligy – Oceláře Třinec. Jihlava před svými fanoušky, kterých přišlo ještě o něco více než v prvním utkání proti Mladé Boleslavi, sice nepropadla, na body to ale nestačilo. Svému soupeři nevstřelila ani čestnou branku a padla 0:2.

Fanshop

Do konce zápasu zbývaly už jen poslední minuty a domácí od bodů dělila dvougólová ztráta. Jihlava se snažila, díky přesilovým hrám v závěru utkání dostala Oceláře pod tlak a zkusila i hru bez brankáře. Šimon Hrubec se ovšem vyznamenal a nepustil za svá záda ani jeden kotouč, čímž výrazně pomohl k vítězství svého týmu. Fanoušci Dukly po závěrečném hvizdu přesto tleskali svým hrdinům vestoje.

„Fanoušci jsou náš šestý spoluhráč. Každý tým je potřebuje, my obzvlášť. Odměna v takovéto podobě, kdy nám tleskají i po zápase, ve kterém jsme vyšli bodově naprázdno, je ohromně příjemná. Tým to potěší, je to pro nás psychická podpora. Je to opravdu příjemné a my za to fanouškům děkujeme,“ nešetří chválou Jakub Suchánek.

Celek z Vysočiny oproti předešlým zápasům zapracoval na disciplíně a do oslabení se dostal pouze jednou. Naopak přesilových her měl k dispozici hned šest. Ani to ke skórování ovšem nestačilo. „Měli jsme málo střel, které prošly až na bránu. To musí vycházet od nás od beků, ať už je to při hře v pěti proti čtyřem nebo v pěti na pět. V tomhle nás Třinec předčil. Nebyli jsme schopni dostat puky na bránu, aby z toho vznikly potencionální šance,“ popisuje člen první obranné dvojice, jaké vidí nedostatky při hře v početní výhodě.

Zatím asi nejtěžší zápas, přiznává jihlavský Macík

Ani Třinec se nedostával do mnoha šancí, o čemž svědčí celkový počet střel na bránu 18:21 ve prospěch hostů. Jenže se dokázal prosadit, rozhodující gól padl už ve čtvrté minutě. „První gól jsme dostali z dorážky na brankovišti, druhý dali trošku se štěstím o moje záda. To k tomu patří. Bohužel to byla přesně ta střela, která jim tam prošla a nám ne. Rozdíly jsou minimální, ale jsou. My musíme dělat všechno pro to, abychom je odstranili a štěstí se příště přiklonilo na naši stranu,“ má jasno rodák z Tábora.

Jedna z klíčových situací se udála půl minuty před první přestávkou. Před Radoslavem Macíkem se otevřel prostor a slovenský reprezentant ujížděl za stavu 0:1 sám na brankáře. Do šaten se mohlo jít za vyrovnaného stavu. „Byla to velmi dobrá šance. Chtěl jsem vystřelit úplně jinam, než se mi to povedlo. Ale zakopl jsem, ztratil jsem balanc a puk vyletěl vysoko. Tato šance mě mrzí nejvíce, že jsem ji neproměnil, zápas mohl být úplně jiný,“ lituje pětadvacetiletý útočník.

„Fanoušci jsou náš šestý spoluhráč. Každý tým je potřebuje, my obzvlášť. Odměna v takovéto podobě, kdy nám tleskají i po zápase, ve kterém jsme vyšli bodově naprázdno, je ohromně příjemná.“

Extraligový kolotoč se roztočil pořádnou rychlostí, hokejisté absolvovali třetí zápas ve třech dnech. Hráči Jihlavy, kteří se prezentují dobrým pohybem a fyzickou hrou, si ale na únavu nestěžují. „Je to náročné, ale měli jsme velmi dobrou letní přípravu. Vůbec není vidět, že bychom za šedesát minut začali tahat nohy. Jezdíme od začátku až do konce,“ přibližuje pravé křídlo první formace.

Svěřence Petra Vlka čeká v dalším kole znovu těžká zkouška. Tým s ježkem na dresech v pátek vyrazí do Chomutova. Piráti jsou jediným týmem, který v dosavadním průběhu neztratil ani jeden bod. „Pro nás jsou všechny zápasy důležité. Budeme se rvát v každém utkání s každým soupeřem o každý bod. Jestli Chomutov ztratil nebo neztratil bod, na to se nekoukáme. Vždycky se budeme soustředit na svoji hru. Všechno je jednou poprvé. I v Chomutově budeme hrát urputný, bojovný, nepříjemný hokej, kterým se chceme prezentovat, a věřím, že právě my tam jako první body získáme,“ dodává na konec Jakub Suchánek.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz