Erbenová poslala Češky do čtvrtfinále: Řekla jsem si, že dám gól!

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Tři minuty dělily v bitvě s Finskem české juniorky od porážky, která by je dost možná poslala do bojů o udržení. Jenže tahle parta znovu prokázala obrovské srdce! Díky obratu z hokejek Kristýny Kaltounkové a Magdaleny Erbenové, která zatím skórovala v každém zápase, si ve středu zahraje čtvrtfinále domácího šampionátu. „Chceme do toho vlétnout na sto padesát procent. A dokázat to, co všichni chceme,“ hlásí Kaltounková.

Fanshop

Jestli si snad někdo myslel, že ženský hokej je pro slabší povahy, tak úterní odpoledne ho muselo vytrhnout z omylu. Ale česká reprezentace zkrátka na tomhle mistrovství klidný zápas mít nemůže. Už bitvy s Japonskem a Švýcarskem nabídly během šedesáti minut několik tváří, ta s Finskem jakbysmet. Přitom pod tlakem a nutností vyhrát působily Češky zprvu vynikajícím dojmem.

„Nevím, jak holky, ale já jsem ten tlak na sobě moc necítila. Samozřejmě jsem ale chtěla vyhrát, šla jsem do toho na sto procent,“ odmítá tíhu okamžiku Magdalena Erbenová (na snímku vlevo). Tedy český střelec číslo jedna! Právě její trefa v čase 61:02, už třetí na šampionátu, poslala tým do čtvrtfinále. Kde se to v obránkyni bere? „To já vůbec nevím. Asi mám štěstí, možná to umím trefit. Vyměnila jsem si hokejku, tamta už byla naprasklá na dvou místech a teď praskla na třetím. Řekla jsem si, že dám gól. Tak jsem ho dala,“ směje se.

První dvě třetiny odehrály české juniorky na výbornou. Nutily Finsko k faulům, chybělo jediné – dát víc gólů než jeden. O ten se postarala ve 24. minutě Natálie Mlýnková v přesilovce pět na tři.

„Byl to hrozně odmakaný zápas. Předtím jsme neměly dobré vstupy, ale teď jsme se zvedly a fakt jsme se soustředily na začátek. Dost se nám povedl a myslím, že jsme zvyšovaly tempo. Hrály jsme svůj hokej,“ kvituje Kristýna Kaltounková. Bohužel to ale Češkám nevydrželo. Finky se ve třetí třetině nadechly, díky dvěma parádním střelám skóre otočily a fanoušci měli hlavy v dlaních...

Jenže pak je probrala nejmladší česká hokejistka na mistrovství. Kaltounková zase prokázala, proč si vysloužila nominaci už ve čtrnácti letech. Její průnik přes dvě pásma zakončený bekhendovou kličkou byl jedním z těch, kdy si prostě řeknete jenom: Wow!

„Nejdřív jsem vůbec nevěděla, co mám dělat, když jsem tu Finku objela. Uvažovala jsem, jestli mám objet branku, hned jí to dát k první tyči, nebo nějak improvizovat... Pak jsem ji natáhla do bekhendu, což dělám normálně při nájezdech. Vyšlo to, i když to nebylo do víka,“ oddechla si. Když se hnala dopředu, za gólem jí tlačil každý na stadionu. „Fanoušci řvali. Jenom jsem slyšela, jak zesílili hlas, když jsem vzala puk. Potom to byla obrovská euforie.“ Stejně jako následně v prodloužení. „Je fakt jedno, jestli dá gól ta, nebo ta. Jdeme do čtvrtfinále a ta euforie byla obrovská. Myslím, že i Magda si to dost užila,“ říká Kaltounková ke spoluhráčce.

Dojmy z last minute obratu teď musí české mladice rychle vstřebat a hodit za hlavu. Hned ve středu se totiž ve čtvrtfinále porvou s Ruskem o postup mezi čtyři nejlepší týmy! „Momentálně jsem hodně unavená. Už do zápasu jsem šla s tím, že mě bolí nohy. Ale co nejlíp zregeneruju a připravím se. Myslím, že holky udělají to samé,“ věří Erbenová.

„Velkou roli určitě bude mít to, jak si odpočineme,“ souhlasí Kaltounková. „Zkusíme domluvit studený bazén, abychom uvolnily svaly a mohly do toho vlétnout na sto padesát procent. A dokázat to, co všichni chceme a co po nás všichni chtějí. Třetí místo,“ dodává. 

Další informace najdete na oficiálním webu mistrovství světa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz