Extraliga ano, ale ne v Litvínově. Petružálek je blízko dohody s Třincem

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Návrat do Tipsport extraligy chystá Jakub Petružálek, zkušený útočník však neoblékne dres mateřského Litvínova jako v mistrovské sezoně 2014-15, je blízko dohody s Třincem. V duchu informace, kterou přinesl server iSport.cz, hovoří i hráčův agent Michal Leimberger ze společnosti Global Management Group. "Jednání probíhají delší dobu. Zatím není nic podepsaného, ale brzy může být," řekl hokej.cz.

Fanshop

Petružálek strávil uplynulou sezonu nejprve ve švédském Örebrö, odkud zamířil do ruského Dynama Moskva. Jenže v klubu, kde předtím získal Gagarinův pohár, stihl bronzový medailista z mistrovství světa 2012 jen čtyři soutěžní zápasy. Pak se Petružálek rozloučil, příčinou byly vleklé potíže způsobené vyhřezlou plotýnkou.

Někdejší hráč Caroliny, Lukko Rauma, Chabarovsku či Jekatěrinburgu podstoupil léčbu v České republice a během ročníku 2015-16 se už mezi mantinely nevrátil. Teď nastává jiná situace. Petružálek se problémů zbavil, trénuje a chystá se na další angažmá. "Kuba obdržel víc nabídek, zejména ze zahraničí. Chtěl vědět, kde bude působit, museli jsme situaci vyřešit," připomněl Leimberger.

V úvahu přicházel i Litvínov, návrat do české Tipsport extraligy Petružálek rovněž zvažoval. "Při léčení spolupracoval s lidmi, kteří mu hodně pomohli. Pokračuje to dál, především v oblasti prevence. Kdyby Jakub odešel do zahraniční soutěže, tahle spolupráce by se dala realizovat těžko. Také proto naznačil, že by pokračoval v České republice," doplnil hráčův zástupce.

Vedení Vervy by o jednu ze svých opor bezpochyby stálo. "Kuba se rozhodl poměrně pozdě, litvínovský klub pracuje s určitým rozpočet a v tu dobu ho měl víceméně naplněný. Hledaly se možnosti, jak najít zdroje, což u takového hráče není jednoduché," připomněl Leimberger. Petružálek z osobních důvodů škrtl slibně se rýsující cizinu, do hry vstoupil Třinec. Podle dostupných informací má být brzy uzavřena dvouletá smlouva, přičemž Petružálek se stane jednou z hlavních ofenzivních zbraní Ocelářů pro nový ročník.

Vedení klubu ve spolupráci s trenérem Kýhosem realizovalo změny v kádru, některé možná ještě nastanou. Rozloučili se Klesla, Kreps, Plíhal, Orsava, Žejdl, Slovák nebo Stehlík, nově naopak dorazili Hrňa, Špirko, Marosz. Teď je blízko dohody Petružálek. Přesunům nemá být konec, podle zdrojů hokej.cz může stěhování z třinecké organizace potkat některé další opory. Oficiální informace ovšem zatím nejsou k dispozici.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz