Fanoušci řádili, Prostějov zaplatí 25 tisíc. Pykají také Přerov a Vary

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Disciplinární komise ČSLH znovu rozdávala tresty. Řádili hlavně prostějovští fanoušci, kteří se provinili hned dvakrát. Jestřábi tak musejí zaplatit finanční pokutu v celkové výši 25 tisíc korun. Pykají rovněž v Přerově a v Karlových Varech, kde vyfasovali pětitisícové pokuty. Motor dostal napomenutí.

Fanshop

Jihočeši byli napomenuti právě za domácí duel s Prostějovem. Jeho fanoušci se dle vyjádření pořadatelské služby od příjezdu na stadion chovali tak, že chtěli vyvolat konflikt. Jak se členy pořadatelské služby, tak s domácími příznivci. V průběhu utkání došlo k několika potyčkám a mezi druhou a třetí třetinou musela dokonce zasáhnout Policie ČR. Jestřábi za incident musejí zaplatit patnáct tisíc korun.

Pokuty pro Brno, Kladno i Vsetín. Na Lapači trefili trenéra do hlavy »

Dalších deset tisíc korun jim disciplinárka přidala za chování fanoušků ve Frýdku-Místku, kde v průběhu třetího dějství použili pyrotechniku, což hlavní arbitři Vojtěch Fiala a Jakub Koziol uvedli rovněž v oficiálním zápise o utkání. „V čase 54:23 byla v sektoru hostujících fanoušků zapálena pyrotechnika, průběh zápasu narušen nebyl.“ Disciplinárka však přihlédla k tomu, že šlo už o třetí trest v sezoně.

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

Platit musí také prostějovský rival z Přerova. Fanoušci Zubrů na Kladně použili pyrotechniku. „Ihned po skončení utkání byla v sektoru hostů použita pyrotechnika a dělobuchy,“ napsali do zápisu o utkání hlavní soudci Tomáš Zubzanda a Daniel Jechoutek. Vzhledem k tomu, že šlo o první provinění v sezoně a jednání nemělo vliv na průběh zápasu ani bezpečnost účastníků, zaplatí klub pět tisíc korun.

Pyrotechnika na stadiony nepatří. Motor a Prostějov zaplatí pokutu »

Stejnou částkou byly po domácím zápase s Litoměřicemi potrestány Karlovy Vary. Nikoliv za pyrotechniku. „Po skončení utkání došlo k zásahu hostujícího vedoucího plastovou lahví do hlavy a dále polití trenérů pivem od domácích fanoušků,“ uvedli do zápisu o utkání hlavní rozhodčí Tomáš Luckków a Michal Kostourek. Potrestané kluby navrch musejí zaplatit poplatek tisíc korun za disciplinární projednání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz