Fanoušci šli na fotbal, pak Zlín ukázal obrat snů. Neskutečné, září Kašík

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

23. října 2017, 12:57

Michal Sedláček

Dokud nezazní poslední siréna, není nic hotové. To dokázal Zlín, který převedl s Libercem nevídaný obrat. Dvě třetiny byli Tygři lepším týmem a nic nenasvědčovalo tomu, že by ze Zlína měli odjet s prohrou. Ještě v čase 57:30 vedli hosté 2:0. Ševci však odvolali brankáře, během power play dali dva góly a v prodloužení celý obrat dokonali.

Fanshop

„Neskutečné, neskutečné. Tak jak dal Liberec za minutu a půl dva góly, tak jsme to napodobili my. Trochu jsme si stěžovali na to, že zblokovali strašně moc střel a naráz tam ta jedna prošla a bylo to 1:2. Pak tam prošla druhá a z dorážky jsme dali na 2:2," těší viditelně spokojeného brankáře domácích Libora Kašíka. „Musíme střílet a to se nám teď vyplatilo. Prodloužení už pak bylo jen z euforie a skvěle jsme to odehráli. Úplně parádní dva body,“ raduje se zlínský gólman.

Sestřih utkání 16. kola TELH: Aukro Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:2p

Ševci výhru vydřeli za pět minut dvanáct. Navíc po většinu utkání byli o něco horším týmem. Především ve druhé třetině se Bilí Tygři dvakrát prosadili a Kašík musel čelit dvaceti střelám. „Já ani nevím kolik jich bylo, na střely se nedívám. Bylo tam toho hodně a z toho vyplynul i ten první gól. Měli tak sedm střel po minutě a půl a pokaždé to byla tak třetí, čtvrtá dorážka, ze které dali dva góly. Šli prostě po tom, jak se to má hrát, ale já jsem rád, že kluci to pak udělali úplně stejně. Zasypali gólmana mořem střel a to nám pomohlo k tomu, abychom byli úspěšní,“ těší pětadvacetiletého brankáře.

Zlínský gólman spíš nesouhlasil s tím, že by jeho tým na začátku utkání zaspal. „Kdybych mohl vymazat minutu a půl, tak jsme mohli vyhrát 2:0, ale to tak prostě nejde. Neřekl bych, že by nám nevyšel začátek. Spíš se Liberci podařilo skvěle zakončit. Hraje se šedesát minut a naštěstí jsme to uhráli," hlásí. Ne každý obratu věřil. Snad jen ti největší fanoušci a samotní hráči. Ve Zlíně totiž od 18 hodin začínal fotbal, a tak ke konci zápasu už ochozy trochu prořídly. „Čtyři minuty před koncem už tady někteří fanoušci odcházeli na fotbal,“ směje se Kašík. „Já jsem strašně rád, že nám to vyšlo.“

K obratu ale vůbec dojít nemuselo, kdyby byli hosté o něco důraznější. Když Kašík vyrazil za stavu 1:2 podruhé z branky, dostali se zrovna Liberečtí k puku a mohli rozhodnout. V tu chvíli jakoby zlínský brankář trochu zaváhal, ale nakonec z brány odjel a domácí obrana pohromu zažehnala. „Jsem naučený z minulých let, že když jste rozhodnutí, že jdete střídat, musíte jít střídat. Myslím si, že rozhodlo to přečíslení šest na pět, když tam bylo o toho hráče víc. Kdybych se tam začal motat, tak je tam o hráče míň. Byla to správná volba a taky to tak dopadlo. Když už jdu střídat, musím střídat a hráč navíc je tam od toho, aby hráče s pukem přečíslili, což se nám povedlo. Myslím si, že to bylo odehrané úplně skvěle od kluků a já už jsem tam neměl co dělat,“ říká Kašík.

Nebylo to poprvé, co Zlín dotahoval nepříznivý výsledek. Podobně otočil zápas například proti Spartě. Kde se to v hráčích bere? „Pořád nás asi strašily minulé roky a snažíme se bojovat do posledních chvil. Pár zápasů se nám už povedlo, takže máme asi v hlavách, že se vyplatí bojovat až do posledních sekund. Tento zápas toho byl důkazem. Z nula bodů jsme urvali dva, což je úplně neuvěřitelné,“ těší Libora Kašíka. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz