Góly TELH: Samotář Říčka či Sabolič porušující matematické zákony

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

26. ledna 2016, 22:51

Milan Sochor

Fanoušci na extraligových stadionech viděli v rámci 40. kola dohromady 27 gólů, mezi kterými se našly opravdu pohledné i ty neobyčejné. Podívejte se na náš výběr nejzajímavějších z nich, do kterého jsme zařadili bekhendové zakončení osamoceného Roberta Říčky před litvínovskou klecí, bleskovou kombinaci Třince zakončenou Zbyňkem Irglem, doklepnutí neposedného kotouče Markem Růžičkou, parádní jesle v podání Dominika Pacovského a přesilovkovou branku Roberta Saboliče, která padla ze záporného úhlu.

Fanshop

Říčkovi samota nevadila (ZLN - LIT 4:1)

Na východě Moravy běželo posledních pár sekund utkání, domácí si drželi dvoubrankové vedení a fanoušci Beranů už pěli oslavné chorály. Hra probíhala v pásmu Litvínova a vše nasvědčovalo klidnému konci. V tom ovšem Petr Holík vybojoval kotouč v rohu kluziště a pohotově ho posunul před brankoviště, kde stál osamocený Robert Říčka. Ten měl tolik prostoru a času, že si dovolil přehodit kotouč z bekhendu na forhend a zpět, aby následně ještě jednou rozjásal tribuny Zimního stadionu Luďka Čajky.

Irgl dovezl rychlík do cíle (CHM - TRI 4:2)

Třinec na severu Čech inkasoval jako první, brzy však dokázal odpovědět. První útočná formace Ocelářů okupovala útočné pásmo, nakonec jej ale ztratila. Vůbec ji to ovšem nemuselo mrzet. Vyhozený puk totiž zachytil Josef Hrabal, který první svižnou přihrávkou na Vladimíra Draveckého překonal střední pásmo. Následovala druhá přihrávka na Jiřího Polanského, jenž třetí rychlou přihrávkou pod padajícím obráncem uvolnil Zbyňka Irgla, jemuž už nedělalo problém zakončit bleskovou akci.

Růžička pohladil puk ve vzduchu (CHM - TRI 4:2)

Třinečtí hokejisté přidali ještě jednu branku a otočili průběh utkání. Tento gól neoplýval bůhvíjakou krásou, pro jeho neobyčejnost si ho ale stojí za to zopakovat. Hosté se dostali do útočné třetiny po pravém křídle, odkud Vladimír Svačina vypálil na bránu. Robert Kristan jeho ránu neudržel ve výstroji a snažil se puk odpálit holí. To se mu úplně nepodařilo a černý kus gumy vystoupal do výšky, kde se ho chomutovský brankář snažil lapit rukavicí. Neposedný kotouč ale jenom popostrčil k volnému pádu za svá záda, při kterém jej pravděpodobně drobným pohlazením ještě podpořil Marek Růžička.

Pacovský trefil mezírku mezi betony (PCE - MBL 0:5)

Mladá Boleslav vedla v Pardubicích od první třetiny, své vítězství však pohlednými trefami stvrdila až v závěrečné části hry. Na rozdíl dvou branek Středočeši odskočili v početní výhodě. Lví podíl na tomto zásahu má Richard Jarůšek. Ten totiž v klinči mezi dvěma obránci dokázal zpracovat přihrávku Marka Trončinského, udržet kotouč a pak ho posunout na Dominika Pacovského. Před ním se otevřel volný prostor, ve kterém už si uměl poradit. Roztáhl si pardubického gólmana do šířky a hbitým pohybem zápěstím zamířil přesně do skulinky mezi Maxwellovy betony.

Sabolič popřel matematické zákony (SPA - OLO 2:1sn)

Sparta se veze na vítězné vlně a v souboji s Olomoucí na tom nehodlala nic měnit. Byli to však Hanáci, kdo se v O2 aréně radoval z vedení jako první. Pražanům se ale podařilo vyrovnat v přesilové hře. Když se dva perou, třetí se směje. Zmíněným třetím byl nyní Robert Sabolič, který ze souboje hráčů za bránou vydoloval kotouč a mohl vybruslit před brankoviště. Slovinský útočník našel ale jiné řešení. Puk nahodil zpoza brankové čáry a odrazem o Branislava Konráda ho dostal do sítě. Nad tímto gólem kroutili nevěřícně hlavou nejen zarytí matematici.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz