Hanáky vytočili rozhodčí, podali stížnost. Čech byl tvrdě potrestán

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

11. září 2017, 21:31

Adam Bagar

Emotivní bitva mezi Olomoucí a Vítkovicemi má dohru! Vedení hanáckého klubu se rozhodlo reagovat na výkon hlavních rozhodčích Oldřicha Hejduka i Roberta Čecha a podalo stížnost Komisi rozhodčích ČSLH. "Oba významně pochybili a střetnutí ovlivnili. Troufnu si tvrdit, že jejich výkon byl na úrovni mládežnických soutěží," zlobí se olomoucký generální manažer Erik Fürst.

Fanshop

Hanáky nejvíc vytočila situace, která předcházela vítězné vítkovické trefě. "Jeden hlavní zvedl ruku a signalizoval vyloučení vítkovického hráče. Místo přesilové hry však z toho najednou byl uznaný gól Vítkovic při naší výhodě a přesilovka žádná. Tohle se přece nemůže stát," nechápe olomoucký kouč Zdeněk Venera.

"V mých očích byl výkon sudích katastrofální."

Hlavní rozhodčí se skutečně nedohodli. Zatímco Hejduk ukazoval směrem na branku, Čech ze středního pásma signalizoval vítkovický trest. Finální verdikt? Gól platil. Střídačka Mory zuřila, především pak její šéf. "Chtěl jsem nějaké vysvětlení. Nikdy se tím nic nevyřeší, ale neudržel jsem se," dodává zkušený trenér.

Sporných momentů v zápase bylo víc, vytočený byl také generální manažer Erik Fürst. "Hned po utkání jsem hovořil s Vladimírem Šindlerem, který byl o výkonu rozhodčích už informován. Řekl jsem mu, že v mých očích byl jejich výkon katastrofální. Sudí udělali mnoho chyb, z toho jednu fatální, a to na obě strany."

Mora podala oficiální stížnost na oba hlavní sudí, ze strany Komise rozhodčích ČSLH pak přišla rychlá odpověď. "Dozvěděli jsme se, že rozhodčí Robert Čech byl dnes s okamžitou platností vyloučen ze skupiny extraligových rozhodčích," prozrazuje Fürst, který však nebyl spokojen ani s výkonem Oldřicha Hejduka.

Za krk mi přiletěl zapalovač, líčí Bartošák. Olomouc cítila křivdu »

"Myslím si, že oba hlavní rozhodčí významně pochybili a ovlivnili utkání. Troufnu si tvrdit, že jejich výkon byl na úrovni mládežnických soutěží, a to ještě s otazníkem," zakončuje generální manažer Hanáků, kteří ve velmi nervózním střetnutí podlehli Vítkovicím 2:4 a po závěrečném klaksonu cítili obrovskou křivdu.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz