Hattrick za 8 minut nepamatuju, líčí Endál. Chválí gesta fair play

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

3. listopadu 2017, 14:22

Adam Bagar

Lukáš Endál hraje ve skvělé formě, a to hned na dvou frontách. V pondělí devět sekund před třetí sirénou zachránil Slavii alespoň bod. O dva dny později už zase válel v druholigovém šlágru a pomohl Havlíčkovu Brodu hattrickem za pouhých osm minut k triumfu 7:4 nad Táborem! "Nevzpomínám si, že bych už někdy dal v první třetině tři góly," hlásí produktivní útočník v rozhovoru na klubovém webu.

Fanshop

"Bylo to o parádní spolupráci celé pětky. Takže určitě zásluha všech hráčů, ne jen moje," hlásí skromně autor tří branek ze druhé poloviny úvodní dvacetiminutovky, kterou Havlíčkův Brod jasně ovládl a do šaten odcházel s luxusním čtyřbrankovým náskokem.

"První dějství nám vyšlo nadstandardně. Všechno jsme cpali do brány, dali góly a byli lepší než soupeř," pokyvuje Lukáš Endál. Bruslaři za stavu 5:1 polevili, přesto v prostřední části dokázali svůj náskok navýšit. "Tam jsme ještě měli zápas stále pod kontrolou."

"Jsem rád, že v hokeji, i v téhle lize, fair play je. Klukům patří velký dík a uznání."

Zato třetí část si svěřenci trenérů Václava Adama a Ladislava Fixy za rámeček nedají. "V kabině jsme si řekli, že do závěrečné třetiny nějak nastoupíme, ale to se nám vůbec nepovedlo. Jsme rádi, že jsme to nakonec ustáli a vyhráli za tři body," oddechuje Endál.

Kromě něj zkompletoval hattrick také Radek Seidl. Kohouty jeho branky nakoply a snížili až na 6:4. I kvůli velké nedisciplinovanosti domácích. "Místo toho, abychom duel v klidu dohráli, tak uděláme zbytečné fauly a zkomplikujeme si to," nechápe Lukáš Endál.

"Tohle by se nemělo stávat. Ani ta oslabení jsme neodehráli dobře. Musíme hrát zodpovědně celých šedesát minut. Každý musí hrát až do konce na sto procent, i když je to za jasného stavu 6:1 mnohdy těžké. Ale takové výpadky se nesmějí opakovat," dodává.

Šlágr kola okořenila i dvě parádní gesta fair play. Nejdřív odvolal "faul" domácí Tomáš Cejpek, zanedlouho hostující Marek Duben, který byl podle rozhodčího faulován Endálem. "Jsem rád, že v hokeji, i v téhle lize, fair play je. Klukům patří velký dík a uznání."

Dopředu jsme hodně silní, ale musíme zlepšit obrannou fázi

Lukáš Endál v dresu Havlíčkova Brodu válí. Kromě toho zapisuje i starty ve WSM Lize, v říjnu po něm opět sáhla Slavia. A on ji důvěru vrací. Ve dvou utkáních zazářil čtyřmi body. "Určitě mi to dodalo sebevědomí," přiznává Endál, jenž v Brodu zapsal už 20 bodů.

I díky nim celek z Vysočiny vede tabulku druholigové skupiny Střed. V dalším kole zajíždí do Klatov. "Dopředu jsme hodně silní, ale jakmile se dostaneme trošku pod tlak, děláme spoustu chyb. Musíme zlepšit obrannou fázi," velí před sobotním střetnutím.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz