Historie hokejové ligy, sezona 1954-1955

6. ledna 2002, 13:22

Miloslav Jenšík

Nový fanshop

Mistrovství republiky

Skupina A:

1. Rudá hvězda Brno          14   11 2 1   82:32   24
2. Tankista Praha            14    9 3 2   65:42   21
3. Křídla vlasti Olomouc     14    8 0 6   65:47   16
4. Baník Vítkovice           14    6 2 6   51:45   14
5. Spartak Královo Pole      14    5 4 5   38:47   14
6. Dynamo Pardubice          14    4 2 8   54:62   10
7. Spartak Brno ZJŠ          14    3 3 8   42:67    9
8. Baník Ostrava OKD         14    1 2 11  37:92    4

Skupina B:

1. Spartak Praha Sokolovo    14   11 1 2   75:32   23
2. Baník  Chomutov           14    9 2 3   89:43   20
3. Dynamo Karlovy Vary       14    7 0 7   61:69   14
4. Slavoj Č. Budějovice      14    6 1 7   70:62   13
5. Motorlet / I. ČLTK        14    6 0 8   65:76   12
6. Spartak Plzeň LZ          14    6 0 8   48:61   12
7. ÚDA Praha                 14    5 1 8   44:70   11
8. Tatra Smíchov / LTC       14    3 1 10  44:83    7

Finále:

1. Rudá hvězda Brno           3    2 1 0   14: 7   5
2. Tankista Praha             3    1 1 1    8: 7   3
3. Baník Chomutov             3    1 0 2    9: 9   2
4. Spartak Sokolovo / Sparta  3    1 0 2    7:15   2

  • RH Brno: Kolouch, Trávníček - Olejník, B. Sláma, Chábr, Mašláň - Vl. Bubník, Danda, Zamastil, Návrat, F. Vaněk, Prošek, Scheuer, Bartoň, Šuna, M. Rys - trenér E. Farda
  • Tankista: Vodička, Weber - Bünter, Tikal, Bártl, Jirků Jedlička - Fako, L. Horský, Železník, Kaftan, Tesařík, Pejcha, Sysala, Netolička, O. Pavlík, Vít - trenér Kus
  • Chomutov: K. Straka, Pašek - Mojžíš, Knotek, Jančuška, Kolář, Hroník, B. Kluc - J. Kluc, M. Kluc, Cimrman, Kámiš, Seiler, Černý, Klíma, Mottl - trenér Pergl, v závěru M. Kluc
  • Nejlepší střelec: M. Kluc (Chomutov) 25

Finále se hrálo v Ostravě.

  • Celostátní soutěž (II. liga) - A: Tatran Poprad
  • B: Slovan Bratislava (Slovensko)
  • C: Tatran Prostějov 11, Tatran Opava 9, Sokol Velká Bystřice 2, Jiskra Staré Město 2
  • D: Jiskra Havlíčkův Brod 10, Spartak Hradec Králové 7, Jiskra Pardubice RAMO 4, Tatran Uherský Ostroh 3
  • E: Dynamo Praha / Slavia 8, Spartak Mladá Boleslav 8, Jiskra Liberec 4, Spartak Ústí n. L. 4
  • F: Baník Kladno 12, DA Karlovy Vary 8, Slavoj České Budějovice B / Meteor 2, Spartak Holoubkov 2
  • O postup: Slovan Bratislava 16, Baník Kladno 16 - Tatran Prostějov 10, Jiskra Havlíčkův Brod 9, Dynamo Praha 6, Tatran Poprad 3

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz