Hokej v číslech: Karlovarští hrají nejvíc přesilovek, dali v nich ale nejméně gólů

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Sparta vs. Karlovy Vary. Z páteční porce extraligového menu vyčnívá tenhle duel statisticky, potkají se totiž dva týmy s nejrozdílnějšími přesilovkami. Rozdíl sedmi míst v tabulce je patrný na první pohled, ovšem při procházení údajů, v nichž Tipsport Extraliga od této sezony pokročila o vydatný krok vpřed, narazíte na zásadní nepoměr mezi oběma celky právě v početních výhodách. Pojďte se dozvědět víc…

Fanshop

Aktivní hra jim vážně nechybí. Karlovarští, ač poslední v tabulce, patří mezi nejlepší co do počtu střel na branku. Za 37 kol jich zatím dokázali nastřádat 1080, v průměru 29,19 za zápas, čímž se drží i na úrovni svého dnešního soupeře (Sparta: 35 zápasů, 1076 ran, 30,74 na zápas, ukáže vám to TATO tabulka).

Díky dravé hře, směřující svižně k protivníkově kleci, absolvovala Energie v dosavadním průběhu sezony i nejvíc (!) přesilovek ze všech.

Jenže…

Pokud ze 180 početních výhod (druhé Vítkovice a Kometa 168, viz ZDE) nastřílíte jen zoufalých 20 branek, těžko se lámou vyrovnané zápasy ve váš prospěch. Právě tady je největší rozdíl mezi Spartou a Karlovými Vary.

Zatímco sparťané dostali jen průměrných 156 přesilovek, dokázali v nich započíst už 36 gólů, skoro jednou tolik, co Karlovarští. Jejich procentuální úspěšnost využití, nejlepší v lize, dělá 23,08 %, o procento víc než druhý Chomutov. To varských 11,11 % se krčí smutně na poslední pozici extraligového pořadí.

Zatímco Energetici se s nezkušenou sestavou trápí a právě ve chvílích, vyžadujících tvořivost, ztrácí, Spartu táhnou osvědčení mazáci. Suverénně nejproduktivnějším hráčem v početních převahách je její Petr Vrána s dvaceti body a devíti góly, druhý Ivan Huml z Chomutova nastřádal bodů 15 a branek 7. Na pátém místě najdete Lukáše Pecha (14/4+10) a Jaroslav Hlinka, ač vynechal kvůli zranění sedm utkání, je čtrnáctý (11/4+7).

To nejlepší přesilovkové duo Energie se zatím musí spokojit se sedmi body, přičemž Václav Skuhravý nabral 5 gólů a 2 asistence, Tomáš Rachůnek se trefil jen jednou a přidal šest přihrávek (porovnejte si je s hráči ostatních klubů ZDE).

Sparta je tedy sice třetí nejtrestanější tým extraligy (15,11 minuty za zápas, viz ZDE), bát se ve vzájemném souboji ovšem víc musejí Karlovarští i se svými 12,11 minutami.

I proto, že sparťané už dali pět branek v oslabení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz