Hokej v číslech: Tah koněm. Čím Dynamo v derby vyšachovalo Mountfield?

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Vsadit si ve východočeském derby na Pardubice? To byly dlouhou dobu dopředu vyhozené peníze. Jenže v nynějším ročníku se karta obrátila. Dynamo poslední dva ostře sledované duely proti Hradci Králové vyhrálo a v sezonní bilanci je na tom o jeden duel lépe než jeho rival. V pátek dokázaly Pardubice pod Bílou věží vyhrát za tři body, to se jim nepovedlo celých 24 let! Čím pardubický kůň vyšachoval královéhradeckého lva? Čtěte další díl rubriky Hokej v číslech.

Fanshop

V mnoha ohledech 23. východočeské derby bylo vyrovnané, v některých dokonce po poslední siréně smutnící Mountfield svého soka převyšoval. Přesto se našlo pár detailů, proč po šesti porážkách ve vzájemných střetnutích dokázalo Dynamo vyhrát druhý zápas za sebou.

Rozdíl v prvních formacích

Nejde se vyhnout srovnání prvních dvou pětek obou celků. Zatímco z té domácí bodoval jako jediný pouze obránce Martin Pláněk, z té pardubické byl jen jeden muž, který nebodoval, a to Petr Čáslava. Jinak Petr Sýkora (1+1) a Marek Trončinský (0+2) zapsali po dvou bodech, Rostislav Marosz (1+0) s Tomášem Rolinkem (0+1) po jednom.

Stoprocentní v oslabení

Dynamo bylo v celém utkání o něco méně disciplinované než Mountfield. Jeho hráči šli za katr dohromady šestkrát, ovšem bez úhony dokázali přežít všechna oslabení. Zatímco svěřenci Václava Sýkora inkasovali čtyři menší tresty a jednou v početní nevýhodě kapitulovali.

Vhazování v obranném pásmu

Z celkového hlediska se v kruhu pro vhazování dařilo víc královéhradeckým hokejistům. Na buly pro sebe získali kotouč celkem 33krát, což činilo 52 %. Oproti Dynamu které vyhrálo vhazování v 28 případech s úspěšností 48 %. Podstatný rozdíl však byl v obranném pásmu Pardubic. Holaňova parta ve své třetině zvítězila na buly v 62 %, což bylo zejména v oslabení velice důležité.

Procitnutí Duška

Tohle byl opravdový šach mat. Útočník Antonín Dušek vystřílel čtyřicet slepých nábojů, ten ostrý našel v pravou chvíli. Za stavu 2:2 v 54. minutě svým prvním gólem v sezoně rozhodl o tříbodovém vítězství Dynama.

Tvrdost

Převaha v tomto ohledu nebyla příliš výrazná, ale přece jen byla. Pardubickým hráčům bylo napočítáno dohromady 23 hitů, domácím hokejistům o pět méně, tedy 18. Nejvíc se v osobních soubojích vyžíval Sacha Treille, který rozdal pět hitů. Ten poslední byl už celkem padesátý v této sezoně. Z Mountfieldu se nejvíc činil Petr Zámorský se čtyřmi hity.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz