Hokejka news

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

 • 18. 9. - 09:29

  Týden hokeje odstartoval!

  Do projektu Pojď hrát hokej se v tomto týdnu zapojí 148 klubů! Konkrétní termíny a kluby najdete zde.

 • 27. 8. - 12:18

  Hokejka slaví své třetí narozeniny!

  Tentokrát v nejzábavnějším aquaparku ve střední Evropě – v Aquapalace Praha v Čestlicích, ve čtvrtek 13.9.2018 za AKČNÍ VSTUPNÉ!

 • 10. 7. - 15:52

  Síň slávy českého hokeje

  Udělejte si o prázdninách výlet do Síně slávy! Užijte si zábavu na trenažerech a výstavu 100 let NHL z hokejových exponátů z Toronta ! Vstupenky se slevou na Hokejka shopu!

Český svaz ledního hokeje je jednou z nejstarších národních federací na světě – letos slaví už 110. narozeniny! V rámci výročí byla už v březnu v Síni slávy českého hokeje otevřena výstava 100 let NHL, další aktivity proběhnou při červnové konferenci ČSLH a vše vyvrcholí v listopadu během domácího utkání se Švédskem.

Jak hokejový svaz vůbec vznikl? Iniciativa vzešla z přípravné schůzky, které se 6. listopadu 1908 zúčastnili zástupci AC Sparta Praha, Bruslařského závodního klubu, SK Slavia Praha a AFK Union Žižkov. Už 11. listopadu 1908 byly schváleny stanovy a o měsíc později proběhla ustavující schůze Českého svazu hockeyového za účasti dvanácti klubů.

Z pomyslného nebe na opravdové. Ivan Hlinka má svou planetku »

Český svaz byl hned jako druhý v pořadí členem League Internationale de Hockey sur Glace, předchůdce dnešní Mezinárodní hokejové federace. V roce 1908 vznikl hokejový svaz také ve Švýcarsku a teprve později se přidaly v roce 1912 Belgie s Rakouskem, v roce 1914 Kanada s Velkou Británií, v roce 1922 Švédsko, v roce 1929 Finsko či v roce 1937 USA.

Nyní už od vzniku českého hokejového svazu uběhlo 110 let. „Když jsem nastupoval, tak to bylo sto let. Těch deset let uteklo jako voda,“ hlásí prezident ČSLH Tomáš Král. „Před deseti lety jsme sté výročí oslavili mimo jiné ustavením Síně slávy českého hokeje,“ připomíná Král, který se svým týmem nachystal i letos aktivity k tomuto jubileu.

Oslavy 110 let ČSLH a nanebevzetí Ivana Hlinky

„110. výročí svazu se potkalo s výročím Nagana. Při té příležitosti jsme už v březnu výrazně rozšířili Síň slávy českého hokeje a ve spolupráci s Hokejovou síní slávy v Torontu vznikla expozice 100 let NHL. To byla první velká akce, teď nás čeká v úterý další výročí, a to 50 let Zlaté hokejky. A příští sobotu slavnostní konference ČSLH,“ líčí Král.

„Tam máme pro hokejové fanoušky připraveno taky nějaké větší překvapení, ale nic bližšího k tomu neřeknu, jak už vyplývá z toho, že jde o překvapení,“ usmívá se svazový prezident. „Oslavy 110. výročí vzniku ČSLH pak vyvrcholí v listopadu, při domácím utkání Euro Hockey Tour se Švédskem,“ prozrazuje na závěr čtyřiapadesátiletý Tomáš Král.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV