Hokejka news

 • 9. 1. - 17:21

  Všechny díly Extraligových NEJ

  Unikl ti jeden z dílů #ExtraligovaNEJ? Nezoufej, shromažďuji je pro tebe na www.hokejkaTV.cz!

 • 1. 1. - 18:06

  Novoroční přání

  Hokej nás baví. Děkujeme, že baví i vás!
  Ať nás všechny i nadále spojuje a přináší radost v roce 2018.

 • 1. 1. - 17:41

  Videa z MS juniorů v Buffalu

  Nenechej si ujít žádné zajímavé video z prostředí mistrovství světa juniorů v Buffalu. Můj štáb je na místě a chystá ti parádní kousky. Sleduje hlavně české mladíky, a to nejen na ledě. Více na HokejkaTV.cz.

 • 18. 12. - 14:14

  Nadělujeme dárky!

  Soutěž s DEWALT zná své výherce. Krásné Vánoce budou mít i další 3, kteří s Hokejkou soutěžili o kuchyňské roboty Sencor! Více na webu Hokejky.

Hráči německého Mannheimu byli blízko tomu, aby si ve Švédsku proti favorizovanému Brynäs vynutili prodloužení a podobně jako Liberec zabojovali o postup do čtvrtfinále CHL. Ovšem své vedení 1:0 neudrželi, 160 sekund před třetí sirénou je poslalo do kolen dvojnásobné oslabení! Hosté nakonec padli 1:2 a cítili křivdu, což dávali najevo nechutnými zákroky.

Brynäs v úvodním zápase zvítězilo v Německu 3:2, ale doma se dlouho nedokázalo prosadit a zdálo se, že dramatickou sérii s Mannheimem rozlouskne až prodloužení. Hosté však v závěru vyrobili krátce po sobě dva fauly a Švédové to nekompromisně trestali. V čase 57:20 vyrovnal Jakob Blomqvist a od té chvíle nastalo na ledové ploše peklo.

Už šestnáct sekund na to se pustil Mark Stuart do Simona Bertilssona a když pak Linus Ölund přidal do odkryté branky druhý gól, bylo ještě hůře. Frustrovaný Thomas Larkin předvedl proti Danielu Paillemu zákrok z kategorie pořádně nechutných. Britský rodák s americkým pasem a reprezentující Itálii si vyšlápl na nic netušícího soka bez puku.

Kanadský útočník se těžko zvedal z ledu a musel být převezen do nemocnice. „To byl pokus o vraždu,“ zlobil se v rozhovoru pro Aftonbladet sportovní šéf švédského klubu Stefan Bengtzén. „Za tohle by měl vyfasovat trest nejméně na 25 až 30 zápasů,“ dodal trenér Leif Strömberg na adresu zákroku Larkina, který se vzápětí ještě pustil do bitky.

Disciplinárka CHL už rozhodla o postihu, Thomas Larkin si v Lize mistrů nezahraje nejbližší čtyři zápasy. Tři vyfasoval za nedovolené bránění, další pak automaticky za druhý vyšší trest v probíhající sezoně. Bývalý hráč Medveščaku Záhřeb v zápase vyfasoval celkem nevídaných 52 trestných minut. Němci inkasovali ještě další dvě stopky.

Po jednom zápase dostali kouč Sean Simpson a zadák Nikolai Goc, který ještě v závěrečných sekundách úplně zbytečně atakoval do oblasti hlavy a krku jednoho z domácích hráčů. Finští rozhodčí měli plné ruce práce, Mannheimu rozdali v posledních dvou a půl minutách celkem 100 trestných minut. Brynäs vyhrálo 2:1 a čekají ho Oceláři.

Švédové už reagovali na výši trestu pro Larkina a hrozí dokonce bojkotem soutěže. „Nejsme spokojeni s tresty, které CHL rozdělila. Je to výsměch,“ líčí ředitel klubu Johan Stark ve svém prohlášení. „Na základě rozhovorů s CHL a SHL se rozhodneme, jaké kroky podnikneme v souvislosti s pokračující účastí v Lize mistrů,“ doplňuje.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV