Film Děti Nagana, který je ode dneška v kinech, je poctou úspěchům českých hokejistů a vzdává hold legendám, které se postaraly o obrovské překvapení na ZOH v Naganu. Předává poselství o tom, že dětské sny mají mnoho podob a děti je třeba podporovat. Zároveň otevírá aktuální téma dětí a sportu, protože s podporou pohybu dětí je potřeba začít u rodiny. A to je také jedno z klíčových poselství celého filmu Děti Nagana.

Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

• 26. 11. - 11:57

Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

Po vysoké porážce se Švédy by si na ně nejspíš nikdo nevsadil, ale čeští mladíci se neskutečně semkli, v klíčovém utkání smetli Američany a na parádní výkon navázali také v semifinálové partii s Rusy. Svěřenci kouče Bruka potěšili břeclavské publikum, ve skvělé atmosféře otočili výsledek a po vítězství 2:1 si znovu po roce zahrají na Hlinkově memoriálu o zlato! V cestě stojí Kanaďané, kteří v Bratislavě zdolali Švédsko. Finále je na programu v sobotu od 17 hodin, sledovat ho můžete také na HokejkaTV.

Čeští junioři jsou v Břeclavi na vítězné vlně, tohle tažení asi původně čekal málokdo. Ale po skalpu Američanů se osmnáctka nadechla k dalšímu parádnímu duelu. Před zraky téměř tří tisícovek diváků, mezi nimiž nechyběli kapitán dospělé reprezentace Tomáš Plekanec nebo loňský lídr juniorského výběru Martin Nečas, rozehráli hokejisté luxusní partii.

Od prvních vteřin šli tvrdě za svým. Dřeli, bojovali, drželi herní systém. Bylo až neuvěřitelné, s jakou vůlí dokázali bruslit, rozrážet ruské útoky a neustále dolovat každý kotouč. Přitom úvodní radost prožili hosté, v sedmé minutě hezky zakončoval Ďaděňkin a sborná vedla. Jenže domácí naděje to nerozhodilo. Češi chytili úžasné sebevědomí, v čase 12:45 bylo vyrovnáno. Pošesté na turnaji se prosadil nejlepší střelec osmnáctky Jan Jeník.

Semifinále Memoriálu Ivana Hlinky nabídlo vynikající hokej. V Břeclavi přes den panovaly tropické teploty, kvalitu ledu to poznamenalo. Čeští hokejisté jednak odpovědně plnili každé střídání, jednak šikovně kazili ruské kombinace a protivníka nutili, aby také on vydal velké množství sil. Velmi důležitá byla trefa Jakuba Lauka, chomutovský Pirát krásně mířil ve 23. minutě a rázem musel dotahovat soupeř.

Měl k tomu spoustu příležitostí, nicméně v české kleci znovu kraloval Lukáš Dostál. Pochytal těžké střely i některé tutovky, na opačné straně zase hrozili jeho parťáci mimořádnou chutí i nevídaným tlakem do brány. Ve 32. minutě rozhodčí neuznali osmnáctce gól po velmi hraniční situaci, do tyče posléze pálil Střondala. Totéž se v úvodu třetího dějství stalo Pekařovi. Finiš utkání byl tím pádem pro silné povahy.

Mladí Rusové se snažili, seč jim síly stačily. Ovšem česká srdce odolávala. Protivníkovi nepomohly ani přesilovky. V 54. minutě dostali velkou možnost k rozhodnutí Češi, 90 vteřin hráli v pěti proti třem. Ale skóre se nezměnilo. Při následném vyloučení Kowalczyka bylo naopak horko domácím hráčům, dvě velké šance sborné naštěstí neskončily vyrovnávacím gólem. A mohlo se tedy slavit!

Češi jsou na Memoriálu Ivana Hlinky znovu ve finále, Břeclav je pro ně hokejovým rájem. Osmnáctku čeká v sobotu od 17 hodin velká bitva o zlato s Kanadou, která na bratislavském ledě přemohla Švédsko. Hokejisté Tre Kronor, kteří vládli skupině v Břeclavi, si zahrají o bronz s Rusy. Pátou příčku mají díky výhře v prodloužení Američané, duel útěchy o celkové sedmé místo ovládli těsně Švýcaři.

Výsledek čtvrtého utkání osmnáctky na Memoriálu Ivana Hlinky:

ČESKO "18" – RUSKO "18" 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Jeník (Zábranský), 23. Lauko – 7. Ďaděňkin (Cybin).
Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Lhotský, Svoboda.
Vyloučení: 6:10, navíc Žabrejev (Rusko) 10 minut.
Bez využití.
Střely na branku: 30:23.
Diváci: 2895.
Nejlepší hráči: Libor Zábranský – Nikita Ochoťuk.
Česko: Dostál – Zábranský, Dluhoš, Klejna, Seemann, Malík, Adámek, Kowalczyk – Blümel, Pekař, Lauko – Plášek, Střondala, Jeník – Kvasnica, Čajka, Gajarský – Sedlák, Arnošt, Matiášek – Pavel. Trenéři: Bruk, T. Martinec a Studnička.
Rusko: Miftachov – Ochoťuk, Žuravljov, Malyšev, Solopanov, Babincev, Žiljakov, Pribilskij, Kaliničenko – Zavgorodnij, Guskov, Rotenberg – Sokolov, Ischakov, Rtiščev – Cybin, Žabrejev, Biljalov – Šabanov, Ďaděňkin. Trenér: Zybin.

Výsledky dalších pátečních utkání:

Břeclav:

o 5. místo: FINSKO "18" – USA "18" 3:4 v prodloužení (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)
Branky: 8. Aaltonen, 22. Kotkaniemi, 60. Ranta – 15. a 41. Hall, 27. Jenkins, 63. Donovan.