Hokejka news

 • 23. 4. - 10:33

  Gratuluji vítězi!

  HC Kometa Brno - MISTR TELH 2017/2018.

 • 17. 4. - 08:50

  Carlson Hockey Games se blíží!

  Na co vše se můžete těšit? Autogramiáda, narozeninová oslava,velkolepá rozlučka, aukce, fanzóna a samozřejmě hokejová utkání!

 • 13. 3. - 10:51

  Ledová klapka – 1. ročník

  Soutěž o nejlepší video! www.ledovaklapka.cz 
  Účastnit se může jakýkoliv hokejový klub.
  Registrace videí do 30. 4. 2018. 

 • 7. 3. - 14:34

  Pardubice hostí Carlson Hockey Games 2018!

  Předprodej vstupenek začíná na www.hokejkaticket.cz
  Pro členy komunity HOKEJKA ve čtvrtek 8. března, volný prodej v pátek 9. března.

Už se ukázali všichni. Generali play off má za sebou úvodní rundu čtvrtfinále a každý z týmů tak absolvoval rozjezdový dvojzápas, který dost napověděl o dalším vývoji sérií. Jejich stavy znáte. Jaká statistika ale charakterizuje výkony jednotlivých mužstev? Pojďte se mrknout.

Liberec
61 %
úspěšnost na vhazování
To samé co v základní části. U Bílých Tygrů funguje v podstatě všechno, jak má, nenápadnou, ale o to při hře platnější devizou jsou i získané puky po vhazování. I během play off Liberec z většiny bulí vystupuje jako aktivní celek, nemusí se bránit. Nad plzeňskými soupeři mají zatím navrch všichni jeho centři, pánové Jelínek, Bulíř, Vantuch i Lakatoš si drží úspěšnost nad 60 procent, jen Mario Bližňák je na 56, což je ovšem stále velice dobré číslo.

Třinec
41 střel na branku na utkání
Což o to, vydatná palba Ocelářům nechybí. Za oba úvodní duely nastřádali nejvyšší zápasový průměr ze všech čtvrtfinalistů. Jenže co s tím Lacem… Třinec dokázal chomutovskou obranu (a brankáře) překonat jen v jediné z dosavadních sedmi třetin, v té druhé čtvrtečního duelu, kdy nastřílel všechny tři své dosavadní góly. Jinak nula.

Sparta
12 260
průměrná návštěvnost
Série Prahy s Brnem táhne pozornost, jasně největší ze všech duelů, což se ostatně čekalo. Na pokladnách O2 Areny mohou být po úvodním dvojzápase spokojeni, ovšem zároveň se klepou, aby vůbec nějaká další partie v letošním play off vůbec ještě do haly zavítala. Sparta musí přidat, třeba v přesilovkách, v nichž byla v základní části nejlepší v lize a teď se proti Kometě zatím prosadila jedinkrát z 12 možností.

Kometa
5,25 Nečasův průměr gólů na 60 minut
Stačí ho vypustit a je o produkci postaráno. Osmnáctiletý talent v brněnské sestavě zatím se svým herním časem nakládá vskutku efektivně. Za oba zápasy odehrál Martin Nečas dohromady jen necelých 23 minut, nejdřív však v prvním utkání pohotově vyrovnal na 2:2, v tom druhém pak na startu ukázal klid mazáka, když si počkal na mezírku v Pöpperleho postoji a opět pomohl k těsné výhře.

Mountfield HK
20:02 průměrný čas Alexandra Picarda ve hře
Nejvytěžovanější hráč Sýkorova týmu by se jinde s podobným údajem zařadil až někam na hranu top 5. Hradecká sestava zatím drží při zápasech zajímavou vyrovnanost co do prostoru na ledě, tři elitní formace hrají v tomto ohledu velmi podobnou roli a Litvínov tak má o starost navíc: Na koho upnout hlavní pozornost? Picard je navíc útočník, jinde bývají nejvytěžovanější beci, ti hradečtí nejnasazovanější, GregorcNewtonem, dosud nepřekročili průměr 20 minut za zápas.

Litvínov
33,5 střely na zápas proti své brance
Neustále pod palbou. Jaroslav Janus v litvínovské brance je zasypáván střelami, zatímco jeho spoluhráči se prokousávají k pokusům velmi těžko. Tak vypadal zatím obraz hry v této sérii pohledem statistik. Verva si může v tomto ohledu gratulovat, že vydolovala z úvodní partie bod. Na hradeckou klec totiž letělo dosud v průměru jen 18,5 rány za 60 minut, poměr ran tak činí 64 % ve prospěch Mountfieldu.

Chomutov
27,91
% využití přesilovek
Lup. Lup. Lup. A jede se domů s dvoubodovým polštářem. Pět využitých přesilových her připojených k sedmi, které už rozložily v předkole Boleslav, to je zatím vysoce výbušný příspěvek Vondrky, Humla, Rutty a spol. Pirátům tak zatím ke dvěma výhrám stačil jediný gól při hře pět na pět, na zbylé si počkali do početních výhod. 

Plzeň
92,68
% ubráněných oslabení
Předkolo zmákli v tomhle ohledu skvěle, i úvodní duel na libereckém ledě ustáli bez inkasované branky v oslabení, až ve čtvrtek škodovku potopily dvě využité početní výhody domácích. Přesto zůstává její úspěšnost v tomto ohledu velmi dobrá, po přesunu série na svůj led se stále má o co opřít, inkasovala dosud jen 3 góly ze 41 možností soupeřů.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV