Hokejka news

 • 9. 11. - 16:41

  6. díl extraligových NEJ

  Chceš vidět jako první extraligová NEJ a 6. díl? Jací borci mají tak tvrdou střelu, že atakovali 5 nejlepších výkonů v České republice? Mrkni do svého newsletteru! 

 • 2. 10. - 16:58

  3. díl extraligová NEJ

  Chceš vidět další disciplínu #extraligovaNEJ? Tak mrkni do mailu na HOKEJKANEWS! Najdeš tam třetí díl sledované série.

 • 14. 9. - 16:17

  Extraligová NEJ startují!

  V jakém klubu Tipsport extraligy mají nejrychlejšího bruslaře, za který tým hraje hokejista s nejtvrdší střelou, kdo umí střílet nejpřesněji, kdo je nejšikovnější při jízdě s pukem? To vše prozradí Extraligová NEJ!

 • 19. 8. - 10:25

  Dárky pro prvních 100 dětí!

  V úterý slavím na letním koupališti Pod Javorovým v Třinci své druhé narozeniny. Pro prvních 100 dětí mám nachystány super dárky. Budeme také soutěžit o LED TV Sencor a připravím i autogramiádu hráčů národního týmu České republiky! Více informací ZDE.

Hattrick, druhý v sezoně. Vystřílené vítězství. A stvrzení své statistické dominance mezi extraligovými bombarďáky. Dominik Kubalík si udělal fajn pátek a Plzni zase jednou pomohl k bodům. Provádí to takhle často. Přesně: nejčastěji ze všech, což potvrzují i rozšířené statistiky Tipsport extraligy. Pojďte se mrknout, v čem všem je 21letý reprezentační útočník na špičce…

Jednadvacet branek po šestatřicátém kole? Slušné. Hodně slušné. Dominika Kubalíka, nejlepšího střelce minulé – a současné – sezony se plzeňské výkyvy netýkají. Vytrvale pálí a když už Škoda bere body, často v tom má hokejku zrovna on. V pátečním kole se přičinil proti Litvínovu hattrickem a jeho druhý zásah byl zároveň i rozdílový při triumfu 4:2. Zajímavé, že teprve druhý vítězný v sezoně, přičemž spoluhráč Jakub Lev, autor „jen“ sedmi branek, trefil výhru v šesti případech (a je v tom nejlepší v extralize, což vám potvrdí TATO tabulka). V čem se však Kubalík drží v čele? Je toho víc…

Střely na branku: 198, nejvíc v lize
Srovnání snese: Martin Látal (Mladá Boleslav) 159 střel.
Kubalík je jednoznačný král této disciplíny. Za čistých šedesát minut hry vyšle v průměru téměř 18 a půl rány na branku protivníka. A byť je nejlepší v počtu střel i počtu gólů, úspěšnost pokusů má 14 %. Samo o sobě je tohle číslo solidní, i mezi stabilními střelci je ale přece jen mimo absolutní elitu, což ukazuje TATO tabulka (filtr nastaven na alespoň 200 odehraných minut). Jenže on to sype na kasu tak dlouho než tam zase něco spadne...

Přesilovkové góly: 7, druhý nejvyšší počet v lize
Srovnání snese: Petr Vrána (Sparta) 9 PPG, Viktor Hübl (Litvínov) 7 PPG
Plzeňští nasázeli zatím celkem jen 20 přesilovkových branek (důkaz ZDE) a patří k tomu nejhoršímu z ligy, více než třetinu všech zásahů v početní výhodně má ale na kontě – kdo jiný – než Mr. Kanon, naopak i zde jeden z nejlepších.

Góly, když se láme skóre: 15 při ztrátě nebo vedení o gól, nejlepší v lize
Srovnání snese: Michal Vondrka (Chomutov) 15 G.-1+1
Na nějaké ty pojišťovací trefy na 5:1 Dominika Kubalíka neužije. Ano, tato statistika je ovlivněna tím, že Plzeň v sezoně zatím nezažila příliš mnoho okamžiků, kdy by soupeře ve skóre drtila, ale přesto – její tahoun se trefuje, když se to nejvíc hodí. Pokud jeho tým ztrácí gól nebo je třeba odskočit na dvoubrankový rozdíl, udeří. Je v tom spolu s chomutovským kapitánem Michalem Vondrkou nejlepší v lize, ale zároveň má i pět zásahů ve chvíli, kdy jeho tým ztrácí dva a víc gólů, v tom je také nejlepší. Třikrát brankový účet Škody v utkání rozjel (v čemž patří do top 10 a vede spoluhráč Tomáš Svoboda, jak ukazuje TENTO přehled) kdežto když už bylo rozhodnuto (G.+2), přidal jen jediný zásah.

Góly na 60 minut hry: 1,96, nejlepší v lize (filtr 200 a víc odehraných minut v sezoně)
Srovnání snese: nikdo, i druhý Petr Vrána dává v průměru „jen“ 1,55 branky za čistých 60 minut na ledě, tedy o pětinu míň
Tady je Kubalík jednoznačný vládce všech hráčů v extralize. Svůj svěřený čas ve hře promění v nejvyšší počet gólů. Tečka. Ani GF%, tedy poměr týmem vstřelených branek ku inkasovaným, když je daný hráč na ledě, nemá nikterak špatný, 62 je údaj stále v první padesátce extraligy, Kubalík byl u toho, když se 38 branek dalo a 23 inkasovalo. Statistika ZDE.

Primární body: 30 (21 G + 9 A1), nejlepší v lize
Srovnání snese: Petr Vrána (Sparta) 28 (16+12)
Kubalík se nezatěžuje druhými nahrávkami, ty do jeho celkového součtu bodů zabloudily jen dvě. On buď dává góly nebo na ně přímo nabíjí. Počítat se produktivita v extralize jako před lety, kdy soutěž znala jen první asistence, vládl by.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV