Hokejka news

 • 27. 9. - 09:34

  Platební brána pro sledování živých streamů je spuštěna!

  Od dnešního dne je možné uhradit předplatné pro sledování hokejových streamů. Stačí se přihlásit na www.HOKEJKATV.cz a skrze sekci Placený obsah poplatek uhradit.

 • 18. 9. - 09:29

  Týden hokeje odstartoval!

  Do projektu Pojď hrát hokej se v tomto týdnu zapojí 148 klubů! Konkrétní termíny a kluby najdete zde.

 • 27. 8. - 12:18

  Hokejka slaví své třetí narozeniny!

  Tentokrát v nejzábavnějším aquaparku ve střední Evropě – v Aquapalace Praha v Čestlicích, ve čtvrtek 13.9.2018 za AKČNÍ VSTUPNÉ!

 • 10. 7. - 15:52

  Síň slávy českého hokeje

  Udělejte si o prázdninách výlet do Síně slávy! Užijte si zábavu na trenažerech a výstavu 100 let NHL z hokejových exponátů z Toronta ! Vstupenky se slevou na Hokejka shopu!

Ve volbách to Pirátům dopadlo, v Tipsport extralize na potlesk zatím rozhodně nejsou. Ještě po pátém kole přitom bylo v Chomutově veselo. Neporažení Růžičkovci vedli ligu, na nájezdy střihli i stávající šampiony z Komety a dokázali si poradit v těsných koncovkách. Po devátém kole svítila na jejich kontě stále jen jediná bezbodová prohra, a to s rozdováděnou plzeňskou škodovkou. Od té doby, za celé dva měsíce, ale hokejoví Piráti poznali jen jedinou plnohodnotnou výhru a dvě další po prodloužení. Tabulkou si to šinou ke dnu, momentálně je dva body dělí od poslední pozice. Co o jejich soužení praví statistiky?

Ztratí, co se dá
Tušíte, který z týmu Tipsport extraligy šel nejčastěji do vedení na začátku zápasů? Ano, Chomutov. Hned sedmnáctkrát ze svých dosavadních 27 utkání vstřelili Piráti první gól duelu, stejně jako Plzeň a Vítkovice. K úspěšnému konci ale nedotáhli ani polovinu takových partií, pouze 8 jich nakonec vyhráli. Pětkrát prohráli i přesto, že vedli po první třetině, třikrát i když šli s vedením do posledního dějství. V obou případech jsou nejhorší v lize. A že si nechávají utéct vyrovnaná střetnutí, o tom hovoří i statistika podoby výsledků, spolu se Spartou jich totiž nejvíc, 16, zakončili s rozdílem jediného gólu. Devět z toho jako poražení.

Nic moc vepředu, bída vzadu
Jednoduše řečeno, málo gólů dávají, moc jich dostávají. Tak jednoduché to v případě Pirátů je. S produktivitou ještě nejsou tak úplně na štíru, průměr 2,41 vstřelené branky na utkání patří sice ke slabšímu průměru ligy, ale nejde o nic hrozného, vždyť třeba i Třinec s nejlépe bodujícím hráčem soutěže Martinem Růžičkou je na ne tolik vzdálené cifře 2,79. Jenže když neválcujete protivníky vpředu, musíte být silní ve vlastním pásmu – a tam to Chomutovu drhne. Inkasuje v průměru 3,04 branek na utkání, horší je jen Liberec. Stejně tak pouze Bílí Tygři mají statisticky horší brankáře. Ti pirátští lapnou jen 88,7 % střel, které obrana propustí na jejich klec.

Tempo diktují soupeři
S předchozím bodem souvisí i ten další – statistika střel. Chomutovský problém rozhodně nevězí v nepřízni štěstěny při bušení do soupeřových brankářů. Co do ran mířících mezi tři tyče se nechávají přestřílet v poměru 52 % pokusů mířících na jejich branku ku 48 % jimi vyslaných. Horší v lize jsou v tomto ohledu jen Pardubice a Zlín. Herní převahu lépe vyjádří číslo Corsi, tedy střely na branku i ty nepřesné a zblokované – a i tady jsou Piráti na podobném údaji, pouze 48,29 % ze všech střel v jejich zápasech mají na svědomí jejich hokejky, Vítkovice, Pardubice a Zlín jsou na tom hůř, ostatní líp.

Vondrka je na to sám
Nejvytěžovanější útočník soutěže (22:16 za zápas) se může přetrhnout, ale všechno sám nezmůže. Chomutov má sice stejně jako Plzeň, Vítkovice a Kometa 9 hráčů s alespoň 10 body na kontě, Michal Vondrka však coby nejproduktivnější hráč svého týmu (25 bodů) drží největší odstup na druhého z mužstva (Ivan Huml 15 bodů), celých 10 bodů. Osm bodů Martina Erata v Kometě taky vypadá jinak, když druhým v pořadí je Martin Zaťovič s dvaceti body. Piráti potřebují, aby se v klíčových momentech ukázali i další tahouni.

Speciální týmy
Klasika. Dlouhodobě nevyhráváte zápasy, jestliže vám nešlapou přesilovky a nemůžete se spolehnout na oslabení. Úspěšnost využití početních výhod 15,52 % na desátém místě ligy je slabá, 81,02 % ubráněných oslabení, až devátý výsledek z extraligového pořadí, taky není ke chlubení. Zvlášť když jste každou chvíli vyloučení. Piráti už pobrali 152 dvouminutových trestů, víc zlobili jen Liberečtí (154) a Vítkovičtí (157). V tomto světle vyniká v tabulce poslední Jihlava, která však drží disciplínu obdivuhodně. S 97 dvouminutovými vyloučeními se jako jediná drží pod 100 pochodů na trestnou.

Chcete zjistit víc? Proklikejte si TYTO tabulky týmových statistik ať vidíte, jak si v porovnání s Piráty stojí váš oblíbený klub…

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV