Hokejka news

 • 1. 6. - 14:52

  Krásný Den dětí!

  Oslavte s dětmi jejich Den dětí v Síni slávy českého hokeje – zítra 2.6.2018 od 10 hodin !

 • 25. 5. - 11:40

  Nejlepší hokejové video je z Valašska!

  V anketě Ledová klapka 2018 zvítězil VHK ROBE Vsetín, druhá příčka patří HC Meteoru Třemošná a třetí BK Mladé Boleslavi. 

 • 18. 5. - 10:20

  Děkujeme!

  Hokejky, určitě jste držely všechny palce národnímu týmu na MS, bohužel to na medaili nevyšlo, ale kluci předvedli dobré výkony, a to i díky vaší podpoře.

 • 17. 5. - 11:18

  Piráti Chomutov ve hře v soutěži Ledová klapka!

  Organizátorem Ledové klapky bylo rozhodnuto, že mezi TOP 10 soutěžní videa budou přidány videa od klubu Piráti Chomutov. Díky technickým problémům na straně organizátora klub tak neměl šanci bojovat o umístění v TOP 10. Videa budou v co možná nejkratší době nahrána na webové stránky soutěže – www.ledovaklapka.cz

Vedle nového hlavního trenéra seniorské reprezentace rozhodl výkonný výbor ČSLH na čtvrtečním jednání také o konečné podobě realizačních týmů mládežnických reprezentací. Ty doplnilo několik významných osobností české hokejové scény za poslední dekády.

K nejstaršímu mládežnickému výběru do 20 let se letos coby hlavní trenér posunul Václav Varaďa. Nově mu bude asistovat Patrik Eliáš – dvojnásobný vítěz Stanley Cupu s New Jersey, které letos v únoru slavnostně vyřadilo jeho číslo 26. Eliáš už v minulé sezoně na několika akcích pomáhal reprezentační šestnáctce coby konzultant, nyní se naplno zapojí do přípravy českého týmu na mistrovství světa v Kanadě. Druhým asistentem je Aleš Krátoška, jenž stejně jako Varaďa loni působil u výběru U19.

K devatenáctce se posunul David Bruk, jenž v dubnu dovedl osmnáctku ke čtvrtému místu na šampionátu v Rusku a nyní převzal také hokejisty prvoligových Litoměřic, které spolupracují se svazem v projektu „Dukla“. Jeho asistenty budou Rostislav Vlach a Miroslav Přerost.

Reprezentaci do 18 let povede Alois Hadamczik, který bude spolupracovat s úspěšnými hokejovými jmény: Dva roky po konci aktivní kariéry se na svou první trenérskou štaci chystá Marek Židlický. Bývalý vynikající obránce vyhrál mistrovství světa 2005 a na olympijských hrách o rok později získal bronz. Hadamczikovi bude pomáhat rovněž Radek Bělohlav, mistr světa 1996 a trojnásobný mistr české extraligy. V posledních letech působil u prvoligového týmu Českých Budějovic, následně dovedl k extraligovému titulu starší dorost Motoru.

K sedmnáctce se od nejmladšího výběru posunul hlavní trenér Karel Beran, stejně tak i asistent Radim Skuhrovec. Druhým asistentem bude Libor Procházka, další člen zlaté generace českého hokeje, jenž má ve sbírce triumf z olympijských her v Naganu a také z mistrovství světa v následujícím roce.

Národní tým do 16 let povede v nové sezoně Petr Haken, stejně jako loni v sedmnáctce bude mít k ruce asistenty Václava Eismanna s Richardem Žemličkou.

„Dlouhodobě se snažíme o co nejširší zapojení bývalých vynikajících hokejistů u mládeže a jsem rád, že se nám koncepci daří naplňovat,“ říká šéftrenér hokejového svazu Slavomír Lener. „Někteří z nich nastupovali donedávna v NHL, odkud si přinesli řadu zkušeností, pro juniorské reprezentanty jsou vzorem a spoustu věcí jim mohou předvést přímo na ledě. Velmi přínosné jsou pro nás také jejich poznatky, týkající se výchovy mladých hokejistů.“

Realizační týmy 2018/19

Reprezentace U20

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: Václav Varaďa
Asistenti trenéra: Patrik Eliáš, Aleš Krátoška
Trenér brankářů: Radek Jirátko
Videotrenér: Lukáš Lotko
Lékaři: MUDr. Miroslav Budoš, MUDr. Jan Alt
Fyzioterapeut: Martin Výtisk
Kustodi: Jan Vejvoda, Václav Vejvoda

Reprezentace U19

Manažer: Petr Komers
Hlavní trenér: David Bruk
Asistenti trenéra: Rostislav Vlach, Miroslav Přerost
Trenér brankářů a videotrenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kustod: Jiří Šrámek

Reprezentace U18

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Alois Hadamczik
Asistenti trenéra: Marek Židlický, Radek Bělohlav
Trenér brankářů: David Kovářík
Videotrenér: Jan Procházka
Lékaři: MUDr. Antonín Chochola, MUDr. Jaroslav Budín
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Kustodi: Oldřich Kopecký, Zdeněk Šmíd

Reprezentace U17

Manažer: Radek Hlavatý
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Libor Procházka, Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Lékaři: MUDr. Jiří Dvořák, MUDr. Pavel Mendrek
Kustod: Pavel Štechmüller

Reprezentace U16

Manažer: Radek Ťoupal
Hlavní trenér: Petr Haken
Asistenti trenéra: Václav Eismann, Richard Žemlička
Trenér brankářů: Jiří Sklenář
Videotrenér: Jakub Zelenka
Lékaři: MUDr. Tomáš Madrý, MUDr. Milan Novotný
Kustod: David Merc

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV