Hokejka news

 • 10. 7. - 15:52

  Síň slávy českého hokeje

  Udělejte si o prázdninách výlet do Síně slávy! Užijte si zábavu na trenažerech a výstavu 100 let NHL z hokejových exponátů z Toronta ! Vstupenky se slevou na Hokejka shopu!

 • 20. 6. - 11:48

  David Pastrňák podruhé králem!

  50. jubilejní ročník ankety Zlatá hokejka - loni nejmladším vítězem Zlaté hokejky, letos David Pastrňák triumf obhájil. 

 • 1. 6. - 14:52

  Krásný Den dětí!

  Oslavte s dětmi jejich Den dětí v Síni slávy českého hokeje – zítra 2.6.2018 od 10 hodin !

 • 25. 5. - 11:40

  Nejlepší hokejové video je z Valašska!

  V anketě Ledová klapka 2018 zvítězil VHK ROBE Vsetín, druhá příčka patří HC Meteoru Třemošná a třetí BK Mladé Boleslavi. 

Historicky první vzájemné měření sil loňských finalistů Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) a ruské Student Hockey League (SHL) znamenalo nejen nový milník v rámci vztahů mezi zmíněnými ligami, resp. asociacemi, které je zřizují, ale také nové společné plány do budoucna. Snahou je totiž vytvořit z turnaje Eurochallenge každoroční tradici a novou výzvou je také uspořádání World Cupu, na kterém by přišli do přímé konfrontace studenti z EUHL, SHL a americké ACHA.

Turnaj Student Hockey Eurochallenge se v ruském Jekatěrinburgu uskutečnil poprvé, účastníky byli finalisté minulého ročníku EUHL (UMB Hockey Team, UK Praha) a SHL (Ural State Mining University, Moscow Aviators). „Do Ruska jsme cestovali bez očekávání. První ročník turnaje však sliboval kvalitní obsazení, což se také potvrdilo. Zápasy byly velmi vyrovnané a napínavé, pro mnohé naše hráče šlo o životní zážitek,“ rozhovořil se Milan Kyseľ, manažer bystrickém celku. Právě mužstvu UMB Hockey Team se podařilo probojovat až do samotného finále, ve kterém však ruskému soupeři podlehl. „Nestává se často, že je možnost hrát v Rusku proti nejlepším univerzitním týmům, a umístit se na výborném 2. místě. Sice jsme poslední den dohrávali zápas se zraněními, kluci bojovali přes bolest, ale přesto si to užívali. Bylo v nich odhodlání, jaké se málokdy vidí, i proto jsme na ně nesmírně hrdí,“ pokračoval Kyseľ.

Turnaj v ruském Jekatěrinburgu si pochvaloval i kapitán českého celku UK Praha Petr Hučko: „Byl velmi dobře zorganizovaný a po všech stránkách bylo o nás dobře postaráno. S Moscows Games, kterých jsme se zúčastnili loni, se to nedá srovnávat. Zde bylo opravdu vše, co sportovec pro svůj výkon potřebuje.“

Kromě samotných hráčů či členů realizačních týmů jsou na místě slova spokojenosti i ze strany EUHA, konkrétně její viceprezidenta Ľubomíra Sekeráše, který současně poukazuje na vysokou kvalitu hry. „Ruské týmy byly skutečně těžkým soupeřem, vítězství Jekatěrinburgu bylo zasloužené. Mnoho hráčů těchto mužstev předtím působilo v MHL, tedy nejvyšší ruské juniorské lize, odkud se zhruba 25 % probojuje do KHL, zbylí vsadí na univerzitní soutěže. Špičková juniorská liga se podepsala pod jejich hru, dravost. Byla přesně taková, jakou od Rusů známe. Evropské týmy jim ale byly rovnocenným soupeřem, což potvrzuje například fakt, že UMB zvítězila nad Jekatěrinburgem v jejich prvním vzájemném zápase,“ vyslovil Sekeráš.

Další přímou konfrontaci finalistů EUHL a SHL lze nazvat jakousi vizí Evropské univerzitní hokejové asociace, která je řídícím orgánem EUHL, a členy SHL. Je snaha o pravidelnost zápolení. Už příští rok by si tak finalisté zmíněných dvou studentských soutěží mohli změřit síly v Krasnojarsku. Vysokoškoláci z Evropy a Ruska by se ale mohli setkat ještě dříve – každoročně na přelomu kalendářních let se organizuje zápas mezi výběrem EUHL a americké ACHA.

Autor textu: Janka Danková.

Konečné pořadí ruského turnaje

 • 1. místo: Ural State Mining University
 • 2. místo: UMB Hockey Team
 • 3. místo: UK Praha
 • 4. místo: Moscow Aviators

Fotografie

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV