Hokejka news

 • 9. 11. - 16:41

  6. díl extraligových NEJ

  Chceš vidět jako první extraligová NEJ a 6. díl? Jací borci mají tak tvrdou střelu, že atakovali 5 nejlepších výkonů v České republice? Mrkni do svého newsletteru! 

 • 2. 10. - 16:58

  3. díl extraligová NEJ

  Chceš vidět další disciplínu #extraligovaNEJ? Tak mrkni do mailu na HOKEJKANEWS! Najdeš tam třetí díl sledované série.

 • 14. 9. - 16:17

  Extraligová NEJ startují!

  V jakém klubu Tipsport extraligy mají nejrychlejšího bruslaře, za který tým hraje hokejista s nejtvrdší střelou, kdo umí střílet nejpřesněji, kdo je nejšikovnější při jízdě s pukem? To vše prozradí Extraligová NEJ!

 • 19. 8. - 10:25

  Dárky pro prvních 100 dětí!

  V úterý slavím na letním koupališti Pod Javorovým v Třinci své druhé narozeniny. Pro prvních 100 dětí mám nachystány super dárky. Budeme také soutěžit o LED TV Sencor a připravím i autogramiádu hráčů národního týmu České republiky! Více informací ZDE.

Tradiční slovenský klub MHC Martin nesplnil podmínky pro účast v dalším ročníku slovenské extraligy a nedostane licenci. Nahradit by ho mohla Detva, úřadující šampión tamější první ligy.

„Začali jsme jednání s Detvou. Pokud splní všechny podmínky pro vstup do Tipsport Ligy, stane se jejím desátým účastníkem," citují slovenská média Richarda Lintnera, šéfa řídící společnosti Pro-Hokej.

Martin má za sebou úspěšnou sezonu – ve čtvrtfinále play off vyřadil Košice a obsadil konečnou čtvrtou příčku. Jenže pak přišly problémy: policejní razie kvůli nejasnostem v účetnictví a následně rezignace šéfa klubu Michala Taligy.

Zachránit martinský hokej mohli potenciální noví akcionáři, ti se ale nedohodli na spolupráci s městem. MHC tak kvůli finanční situaci nemohl splnit podmínky pro účast v příští extraligové sezoně a po dvanácti letech opouští nejvyšší soutěž.

Hrozí, že seniorský hokej v Martině na čas zcela zanikne. Jisté není ani pokračování dorosteneckých či juniorských týmů. „Klub byl dlouhodobě v takové finanční kondici, že jen přežíval ze sezony na sezonu. Tak, jak je to ve sportovních klubech na Slovensku běžné," řekl pro hokej.sk Michal Taliga, odstupující ředitel martinského hokeje.

Podobný osud potkal v roce 2016 Skalici, která opustila Tipsport ligu dokonce v průběhu sezony a nyní hraje druhou nejvyšší soutěž.

„Klub přežíval ze sezony na sezonu. Tak, jak je to ve sportovních klubech na Slovensku běžné."

Mezi největší úspěchy MHC patří dvě bronzové medaile z extraligových play off 1994 a 2010. Klub ze severozápadu Slovenska navíc v sezoně 2008/2009 získal Kontinentální pohár.

V minulém ročníku v Martině působili českým fanouškům dobře známí: Tomáš Brňák, Lukáš Kozák, Peter König, Ján Tabaček, Richard Mráz, Jaroslav Markovič, Branislav Rapáč, Peter Galamboš (nová posila Motoru) nebo dva čeští útočníci Vítězslav Bílek (návrat do Litoměřic) a Radek Dlouhý (odchod do Trenčína). Většina z loňských opor MHC už má angažmá v jiných klubech. 

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV