Hokejka news

 • 20. 6. - 11:48

  David Pastrňák podruhé králem!

  50. jubilejní ročník ankety Zlatá hokejka - loni nejmladším vítězem Zlaté hokejky, letos David Pastrňák triumf obhájil. 

 • 1. 6. - 14:52

  Krásný Den dětí!

  Oslavte s dětmi jejich Den dětí v Síni slávy českého hokeje – zítra 2.6.2018 od 10 hodin !

 • 25. 5. - 11:40

  Nejlepší hokejové video je z Valašska!

  V anketě Ledová klapka 2018 zvítězil VHK ROBE Vsetín, druhá příčka patří HC Meteoru Třemošná a třetí BK Mladé Boleslavi. 

 • 18. 5. - 10:20

  Děkujeme!

  Hokejky, určitě jste držely všechny palce národnímu týmu na MS, bohužel to na medaili nevyšlo, ale kluci předvedli dobré výkony, a to i díky vaší podpoře.

Když se jedno z utkání letošního play off norské soutěže protáhlo na 217 minut a 14 vteřin, přepisovaly se historické tabulky. Pořád se ale ani zdaleka nepřiblížilo tomu, co se od 22. června do 3. července dělo v americkém Buffalu. Ano, čtete správně. Zápas s velkým charitativním podtextem se hrál téměř jedenáct dnů, teď už jen čeká na oficiální zápis do Guinessovy knihy rekordů!

Akce s názvem 11 Day Power Play měla jasný cíl – překonat dosavadní rekord, který s 10 dny, 10 hodinami, 3 minutami a 20 sekundami držel zápas hraný v roce 2015 na venkovním kluzišti v kanadském Edmontonu. Organizátoři akce, Mike Lesakowski a jeho žena Amy, chtěli díky mimořádnému utkání nasbírat milion dolarů na výzkum rakoviny, která zasáhla i do jejich životů. Zatímco Amy se z rakoviny prsu úspěšně zotavila, Mikeova matka loni boj se zákeřnou nemocí prohrála.

Milion získali ještě dřív, než padlo úvodní buly. Celková částka získaná od 3272 dárců se nakonec vyšplhala k neuvěřitelné metě 1,2 milionu dolarů.

Dva týmy, které proti sobě nastoupily, čítaly dohromady 40 hráčů. Ti sestavili povětšinou sedmičlenné skupiny s pěti hokejisty do pole, jedním náhradníkem (jenž se na střídačce občerstvoval tak dlouho, než ho někdo přijel vystřídat) a jedním gólmanem.

Každá formace odehrála čtyři a půl hodiny v kuse, jen vždy po hodině hry si na deset minut oddechla, aby mohla rolba upravit led.

V zápase byste známé tváře hledali téměř marně. Jedinou výjimkou byl Michael Peca, bývalý útočník Buffalla, New York Islanders či Columbusu, jenž kariéru ukončil v roce 2009.

Foto: Bill Wippert

Žádný z hráčů během nevídaného maratonu neopustil jeho dějiště, budovu Harborcenter, která bude příští rok společně s velkou arénou KeyBank Center hostit mistrovství světa do 20 let. Provizorní noclehárny vznikly ve čtyřech kabinách. Všichni účastníci měli 24 hodin denně k dispozici kondiční trenéry a fyzioterapeuty, akci podpořily i místní restaurace, které se staraly o jídlo pro nezdolné hokejisty.

Kompletní čtyřicítka hrdinů zápas i dokončila, byť brankář Ryan Martin musel několik dnů vynechat, neboť zůstal v karanténě s infekčním onemocněním. Nicholasi Fatteymu zase puk zlomil nos.

Po více než 250 hodinách hry nebylo divu, že všichni slavili překonání rekordu téměř s takovou radostí, jako by vyhráli Stanley Cup. Slzy štěstí a šampaňské se na ledě mísily s potem a krví z odřených rukou a nohou.

Foto: Bill Wippert

Videozáznam celého utkání společně se zápisem teď poslouží jako důkaz pro uvedení do Guinessovy knihy rekordů. Je ale dost možné, že manželé Lesakowští budou brzy chtít svoje vlastní prvenství zase překonat. „V Kanadě se hrálo už několik takových zápasů a pokaždé se nasbíralo spoustu peněz pro dobré účely. Nikdy neříkej nikdy,“ uvedl Mike.

Zpravodajská povinnost ještě velí dodat výsledek: Vítězství si odnesli modří, kteří porazili bílé 1725:1697. Nejlepším střelcem zápasu byl Kenny Corp, jenž vstřelil 267 gólů. Kam se na něj hrabou Gretzky nebo Jágr...

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV