Hokejka news

 • 1. 6. - 14:52

  Krásný Den dětí!

  Oslavte s dětmi jejich Den dětí v Síni slávy českého hokeje – zítra 2.6.2018 od 10 hodin !

 • 25. 5. - 11:40

  Nejlepší hokejové video je z Valašska!

  V anketě Ledová klapka 2018 zvítězil VHK ROBE Vsetín, druhá příčka patří HC Meteoru Třemošná a třetí BK Mladé Boleslavi. 

 • 18. 5. - 10:20

  Děkujeme!

  Hokejky, určitě jste držely všechny palce národnímu týmu na MS, bohužel to na medaili nevyšlo, ale kluci předvedli dobré výkony, a to i díky vaší podpoře.

 • 17. 5. - 11:18

  Piráti Chomutov ve hře v soutěži Ledová klapka!

  Organizátorem Ledové klapky bylo rozhodnuto, že mezi TOP 10 soutěžní videa budou přidány videa od klubu Piráti Chomutov. Díky technickým problémům na straně organizátora klub tak neměl šanci bojovat o umístění v TOP 10. Videa budou v co možná nejkratší době nahrána na webové stránky soutěže – www.ledovaklapka.cz

Někdejší vynikající hráč a uznávaný trenér Ivan Hlinka se dočkal další velké pocty, Mezinárodní astronomická unie po něm pojmenovala planetku 39802 mezi Jupiterem a Marsem. Oficiálně se tak stalo 29. května 2018, prezident ČSLH Tomáš Král o tom informoval na tiskové konferenci v Síni slávy českého hokeje.

„Nápad vznikl už před pár lety. Žádali jsme o to někdy v roce 2016 a chtěli to směřovat spíš na výročí Nagana. Ale nedá se to přesně naplánovat, schvalovací proces v rámci Mezinárodní astronomické unie má pevná pravidla a určitou dobu trvá, k nanebevzetí tak došlo až v těchto dnech,“ líčí šéf českého hokeje.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

„Ivan Hlinka je jednou z největších legend v historii českého hokeje. Získal zlaté medaile na světových šampionátech v letech 1972, 1976 a 1977. Jako trenér přivedl národní tým k zlatým medailím na olympijských hrách v roce 1998 a mistrovství světa v roce 1999,“ píše se mimo jiné ve vystaveném osvědčení.

ČSLH děkuje Lence Kotkové z Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově, která planetku 29. října 1997 objevila a přispěla k jejímu pojmenování. Planetka je asi tři kilometry velká, vznikla při rozpadu většího tělesa, její oběžná doba je 3,22 roku a nachází se ve vzdálenosti 150 až 500 milionů kilometrů.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

„Je úžasné, že se nám povedlo tímto způsobem vzdát hold famóznímu hráči, trenérovi a také člověku. Mám z toho obrovskou radost, že se to podařilo. Že jsme ho z toho pomyslného nebe dostali na opravdové. Je to hodně symbolické. Kdo jiný než Ivan Hlinka by se takové pocty měl dočkat,“ pokyvuje Král.

„Teď už je v podstatě nesmrtelný. Moc takových není, kteří by lítali v kosmu, i když se na něj asi nepodíváme, protože lítá daleko,“ doplňuje Tomáš Král s tím, že svou planetku má několik dalších sportovců jako třeba fotbalista Josef Bican, gymnastka Věra Čáslavská či legendární hokejový brankář Dominik Hašek.

Oslavy 110 let ČSLH a nanebevzetí Ivana Hlinky

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV