Hokejka news

 • 10. 7. - 15:52

  Síň slávy českého hokeje

  Udělejte si o prázdninách výlet do Síně slávy! Užijte si zábavu na trenažerech a výstavu 100 let NHL z hokejových exponátů z Toronta ! Vstupenky se slevou na Hokejka shopu!

 • 20. 6. - 11:48

  David Pastrňák podruhé králem!

  50. jubilejní ročník ankety Zlatá hokejka - loni nejmladším vítězem Zlaté hokejky, letos David Pastrňák triumf obhájil. 

 • 1. 6. - 14:52

  Krásný Den dětí!

  Oslavte s dětmi jejich Den dětí v Síni slávy českého hokeje – zítra 2.6.2018 od 10 hodin !

 • 25. 5. - 11:40

  Nejlepší hokejové video je z Valašska!

  V anketě Ledová klapka 2018 zvítězil VHK ROBE Vsetín, druhá příčka patří HC Meteoru Třemošná a třetí BK Mladé Boleslavi. 

Někdejší vynikající hráč a uznávaný trenér Ivan Hlinka se dočkal další velké pocty, Mezinárodní astronomická unie po něm pojmenovala planetku 39802 mezi Jupiterem a Marsem. Oficiálně se tak stalo 29. května 2018, prezident ČSLH Tomáš Král o tom informoval na tiskové konferenci v Síni slávy českého hokeje.

„Nápad vznikl už před pár lety. Žádali jsme o to někdy v roce 2016 a chtěli to směřovat spíš na výročí Nagana. Ale nedá se to přesně naplánovat, schvalovací proces v rámci Mezinárodní astronomické unie má pevná pravidla a určitou dobu trvá, k nanebevzetí tak došlo až v těchto dnech,“ líčí šéf českého hokeje.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

„Ivan Hlinka je jednou z největších legend v historii českého hokeje. Získal zlaté medaile na světových šampionátech v letech 1972, 1976 a 1977. Jako trenér přivedl národní tým k zlatým medailím na olympijských hrách v roce 1998 a mistrovství světa v roce 1999,“ píše se mimo jiné ve vystaveném osvědčení.

ČSLH děkuje Lence Kotkové z Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově, která planetku 29. října 1997 objevila a přispěla k jejímu pojmenování. Planetka je asi tři kilometry velká, vznikla při rozpadu většího tělesa, její oběžná doba je 3,22 roku a nachází se ve vzdálenosti 150 až 500 milionů kilometrů.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

„Je úžasné, že se nám povedlo tímto způsobem vzdát hold famóznímu hráči, trenérovi a také člověku. Mám z toho obrovskou radost, že se to podařilo. Že jsme ho z toho pomyslného nebe dostali na opravdové. Je to hodně symbolické. Kdo jiný než Ivan Hlinka by se takové pocty měl dočkat,“ pokyvuje Král.

„Teď už je v podstatě nesmrtelný. Moc takových není, kteří by lítali v kosmu, i když se na něj asi nepodíváme, protože lítá daleko,“ doplňuje Tomáš Král s tím, že svou planetku má několik dalších sportovců jako třeba fotbalista Josef Bican, gymnastka Věra Čáslavská či legendární hokejový brankář Dominik Hašek.

Oslavy 110 let ČSLH a nanebevzetí Ivana Hlinky

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV