Hollweg je zpátky! Bojovník pokračuje v Plzni, má roční smlouvu

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

1. září 2017, 13:50

Václav Jáchim

Býval postrachem extraligových soupeřů, útočník Ryan Hollweg válčil za Plzeň do posledních sil. V minulé sezoně si musel dát od hokeje pauzu, léčil zraněné koleno, jeho hokejová budoucnost byla nejasná. Ovšem někdejší hokejista NHL a miláček fanoušků Škody je zpátky. Jak západočeský klub informoval v tiskové zprávě, Hollweg se zbavil všech zdravotních trablů a s vedením klubu podepsal novou roční smlouvu.

Fanshop

Čtyřiatřicetiletý rodák z městečka Downey v Kalifornii hlásí návrat po dlouhé odmlce. Minulý ročník musel celý vynechat, ten předchozí také nebyl v jeho podání kompletní. Hollwega trápily vleklé potíže s kolenem, absolvoval několik operací. Následně se přidaly problémy s infekcí, takže dres Škody neoblékl v soutěžním utkání od jara 2016.

Během přípravy na nový ročník ovšem vyhlášený bojovník naskočil, naposledy ve čtvrtečním duelu proti Slavii v pražském Edenu. Koleno drží, Ryan má energii a novou chuť do hokeje. Takže je zpátky v plzeňském kádru. Klub spojení s bývalým hokejistou New York Rangers, Toronta nebo Phoenixu potvrdil novým ročním kontraktem.

Stalo se tak po dohodě hráče s vedením Škody, tedy s majitelem a hlavním trenérem Martinem Strakou, resp. se sportovním manažerem Tomášem Vlasákem. "Byli jsme s Ryanem domluveni, že po vleklých zdravotních potížích přijede a zkusí se připravit na novou sezonu," konstatuje Vlasák.

Škoda má nadupaný kádr, ofenzivu přes léto vhodně doplnila. Hollweg dodá tradiční přednosti – tedy především nasazení, bojovnost a důraz v osobních soubojích. Ostatně právě proto v létě 2012 na západ Čech přišel. "Věděli jsme, že když Ryanovi vydrží zdraví, a zvládne přípravné zápasy v rychlém sledu za sebou, tak podepíšeme smlouvu. Což se potvrdilo, na Slavii sehrál možné nejlepší utkání. Jsme rádi, že je na tom Ryan dobře. A že nadále zůstává v našem týmu," dodává Tomáš Vlasák.

Hollweg je hráčem Škody už pět let, na kontě má 149 extraligových utkání, sedm branek a pět nahrávek. V Plzni zdomácněl, během angažmá si u nás našel přítelkyni, nyní už manželku. I ve své autobiografii několikrát zopakoval, že je pro něj Česko novým domovem..

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz