Hradec se střelecky trápí. Musíme mít radost z hokeje, velí Frühauf

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hradec Králové postihla krize. Ne úplně tak herní, jako spíše výsledková. Východočeši z posledních šesti zápasů vytěžili pouhých pět bodů a na čtvrté příčce se drží už jen zuby nehty. Hradečtí ale nepodávají celoplošně zlé výkony, trápí se však v koncovce. S Chomutovem to byla stejná pohádka, pro Mountfield tedy spíše horor. Domácí měli solidní začátek, jenže neskórovali, naopak s postupem času sami dvakrát inkasovali. Vyrovnání se dočkali na začátku poslední periody a asistenci si u něj připsal bek Peter Frühauf.

Fanshop

Proti Chomutovu se opakoval klasický scénář z několika posledních zápasů Mountfieldu. Tedy neschopnost proměnit šance. Tomu odpovídá i poměr střel, Piráty jste přestříleli poměrem 48:24, ale stačilo to jenom na bod...
Musím říct, že jsme byli lepším týmem. Myslím si – pokud vezmeme celý zápas a prodloužení – že jsme měli vyhrát. Určitě za dva, možná za tři body. Nehodnotí se mi to vůbec lehko. Dost jsme si to zkomplikovali a sami musíme najít cestu ven.

Zápas jste přitom nezačali zle, Tomáš Mertl dokonce trefil tyč, jenže pak jste inkasovali, což vás na dlouhou dobu dost utlumilo, souhlasíte?
Začali jsme naplno. Jak si vzpomínám, na začátku jsme před brankou Chomutova měli vyložené šance. Náhodný gól samozřejmě padl soupeři, a to si myslím, že trochu srazí po zbytek zápasu jakékoliv mužstvo. To se nám stalo. Potom jsme inkasovali z ojedinělého brejku na 0:2 a trošku jsme se hledali. Tak jak oni dali náhodný gól, tak my dali na 1:2, ale musím říct, že byl zasloužený, protože jsme dali tyčku a měli další obrovské šance. Potom, co jsme zjistili, že nám to tam může padnout, jsme si za tím šli a dostali sílu do nohou. Škoda, že jsme to nedokázali otočit úplně.

Ke dvěma bodům jste ale v nájezdech měli nakročeno. Jaroslav Kudrna ve druhé sérii poslal Hradec do vedení parádním gólem, kdy si prostrčil hokejku mezi nohami a zakončil. Prozraďte, šlo o náhodu, nebo něco takového trénuje?
Vypadá to jako náhoda, ale on dal za ty tři roky, co jsme spolu, spoustu gólů. Ani si neumím představit, kolik jich bylo předtím. Vím, že to vypadá ležérně a jako náhoda, ale není to tak. Jarda ví, kdy brankář při pohybu otevře prostor, a pak mu to tam šoupne.

Přestože jste už popáté z šesti posledních duelů prohráli, tabulkovým sousedům se taktéž nezadařilo a nadále držíte čtvrtou pozici. Vše máte ve svých rukou. Věříte, že si tuto příčku udržíte?
Nechci se bavit o umístění, chci se bavit o navrácení, ani neřeknu vítězného ducha, ale takového sebevědomí při zakončení, sebevědomí při hře v útočném pásmu, radosti z hokeje. Teď jsme chtěli urvat body, stále sledujeme tabulku, kdo je dole a nahoře. Myslím si, že jsme měli i potíže kvůli sobě. Chce to nedívat se na to, kdo vyhrál nebo kolik získal bodů, ale jednoduše hrát tak, abychom my z toho měli radost a před play off si nahnali zdravé sebevědomí.

To se asi během nedělního zápasu moc nekonalo, že?
Bavíme se deset minut po prohraném zápase, ve kterém jsme sahali po obratu – jasně že nálada momentálně není dobrá. Všichni ale víme, jak to funguje. V pondělí sem musíme přijít, ještě si k zápasu něco říct a od nějaké dvanácté hodiny myslet už jen na Karlovy Vary a na to, jak se naladit, jak najít pozitivní energii do šatny.

Západočeši jsou posledním týmem tabulky. Berete je jako možný odrazový můstek k ukončení série porážek?

Pamatuju si například poslední zápas s Vary doma. To vůbec nebyl výkon od posledního týmu v tabulce. Všichni víme, co se tam poslední dobou odehrálo. Soupeř bude kousat, bojovat o každý bodík. Myslím si, že to nebude jednodušší zápas než v neděli.

Generálnímu manažerovi Energie došla trpělivost a po páteční prohře hráčům snížil výplatu o polovinu. Umíte si představit, že byste zažil něco podobného? Myslíte si, že to tým nakopne, nebo spíše položí?
Neumím si to představit, ani nechci. Nemyslím si, že to mužstvo nabudí. Podle mého je každý hráč profesionál, taky se mu během zápasu v těle tvoří endorfiny a chce vítězit, jinak by v extraligovém mužstvu nebyl. To je motivace sama o sobě. Nevím, jak to tam bylo, možná jim to podmínili záchranou ligy, třeba to není až tak černé, jak to bylo napsané. Určitě to ale nic pozitivního nepřidá. Jestli je to zdravě naštve a nahecuje? Nemyslím si. Hecovat se budou tak jako tak, ať už by peníze měli, nebo ne. Neřekl bych, že to dělá nějakou dobrotu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz