Hvězda měsíce: Vyhraje Kováčik, Buchtele, nebo Červenka?

Foto: Michal Eger, Jan Beneš, Zdeněk Polák

Měsíc únor? Ani v něm se fanoušci během sledování Tipsport extraligy nenudili. Opět jsme byli svědky pohledných akcí a skvělých výkonů. Mezi tři vyvolené hráče, z nich vyberete svými hlasy toho vůbec nejlepšího, jsme zařadili obránce Komety Brno Jozefa Kováčika, sparťanského útočníka Jana Buchteleho a forvarda Pirátů z Chomutova a také krále bodování základní části Romana Červenku. Kdo se stane hvězdou měsíce tentokrát?

Fanshop

Uzávěrka ankety je ve středu 9. března. Hlasování probíhá na Facebooku.

Jozef Kováčik

Zkušený šestatřicetiletý obránce ze Slovenska, který v brněnské Kometě kroutí už svou pátou sezonu, byl v posledních dnech na jihu Moravy vyzdvihovaným hrdinou. Kováčik nastoupil v únoru do sedmi zápasů, v nich si přispal sedm bodů za tři góly a čtyři nahrávky. V posledním únorovém utkání s Mladou Boleslaví se stal jediným úspěšným nájezdovým exekutorem. Důležitý vyrovnávací gól si pak připsal v prvním březnovém utkání proti Dynamu, v němž Kometa nakonec vyhrála a pečetila tím svůj postup do předkola play off.

Jan Buchtele

Ke konci základní části se mluvilo hlavně o Liberci a jeho rekordech, zapomínat by se však nemělo ani na Spartu, která skončila hned za Tygry a navíc se stala nejofenzivnějším celkem ligy. Mezi tahouny pražského celku, který by rád došel až na vrchol, po celou základní část patřil útočník Jan Buchtele. Tomu se druhý měsíc v roce povedl skvěle, během osmi utkání nastřádal devět bodů za pět branek a čtyři asistence. V týmové produktivitě nakonec s 41 body obsadil druhou příčku. V bodování celé soutěže se umístil na páté pozici.

Roman Červenka

Třetím hráčem v nominaci na hvězdu měsíce února je král bodování základní části, útočník chomutovských Pirátů Roman Červenka. Bývalý hokejista Petrohradu nebo Omsku nakonec zakončil pouť základní částí se 61 body, v únoru se mu povedlo zaznamenat celkem 11 bodů. Pětkrát mířil přesně do černého, šestkrát gólovou akci připravil. Majitel zlata z mistrovství světa v roce 2010 se o ocenění hvězdy měsíce ucházel už dvakrát, ani jednou se mu ale nepovedlo zvítězit. Podaří se mu to do třetice všeho dobrého?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz