Jaroslav Kružík (Barrie Colts, OHL)

08. srpen 2008 12:31 | Václav Jáchim

Kvalitních obránců není v českém ani světovém hokeji nikdy dost. Někteří zazáří v šestnácti letech, jiní stoupají postupně. Jaroslav Kružík patří do vcelku silné vlny ročníku 1990, jednou by mohl být platným zadákem. Odchovanec jihlavského hokeje, který se posléze zdokonaloval v Kladně, má za sebou první sezonu v kanadském Barrie. Nezklamal, v příštím roce by na sebe rád upozornil ještě víc. Ne snad vyloženě k NHL, tam vede ještě dlouhá cesta. Ale sympatický mladík by rád získal dobré angažmá doma či jinde v Evropě. "Chtěl bych to dotáhnout co nejdál," říká upřímně.

1) Hokejové začátky? "K hokeji jsem se přivedl vlastně sám. Do třídy přinesl jeden trenér přihlášku a nabízel, jestli nechceme zkusit hokej. Zaujalo mě to. Dlouho jsem se věnoval také fotbalu, jenže pak se oba sporty křížily a už to nešlo dál zvládat."

2) Oblíbení trenéři? "Asi pan Kopecký v Kladně. U něj to byl pro mě takový zlom v kariéře."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Starty za mládežnické reprezentace, moc rád třeba vzpomínám na olympiádu nadějí. Hrálo se ve Španělsku, panovala tam výborná atmosféra."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Právě zmíněná olympiáda. Neudělali jsem medaili, což mrzí. Jinou nepříjemnost si nevybavuju. Neměl jsem ani žádné vážnější zranění, jen jednou zlomenou ruku. Musím to zaklepat."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Zranění. A také toho, aby se něco špatného nepřihodilo mým blízkým."

6) Co vás dokáže naštvat? "Na ledě vlastní výkon. Když mi to nejde, jsem smutný. Jinak mi vadí lidé, kteří pomlouvají a nejsou upřímní."

7) Sledujete politiku? "Moc ne. Než jsem odešel do Ameriky, docela jsem přál ODS. Ale teď nevím. Nemám tolik informací."

8) Oblíbení herci, herečky? "Z našich Bolek Polívka, také Miroslav Donutil. Nemám rád střílečky, nejlepší je čeká klasika. Tedy především naše komedie."

9) Jakou posloucháte muziku? "Nevybírám si, stačí mi puštěné rádio. V soukromí mi vyhovuje spíš techno nebo pop, ne nic divokého. V kabině před zápasem se ale tvrdší hudba hodí."

10) Zamilované zvíře? "Pes. Doma máme yorkshírského teriéra, jmenuje se Benji."

11) Oblíbená barva? "Modrá a bílá. Líbí se mi kombinace těchto barev."

12) Představa o ideální dovolené? "Nemusím  mít moře, raději jedu někam po Čechách. Letos jsem se byl podívat v Krkonoších, bylo to fajn."

13) Vysněný automobil? "Moc hezký je Mercedes ML. Jezdím Renaultem Meganem, kterého jsem dostal od táty k osmnáctinám."

14) Co vám chutná? "Nejvíc vepřo knedlo zelo, k pití voda."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "U nás Josef Machala, v zámoří Allan Walsh."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Z novin čtu Blesk a Sport, na internetu jsem často. Skoro každý den."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni nemám, není na to čas. Většinou roku jsem pryč. U dívky není jen důležité, aby se mi líbila, ale také, jak se chová. Jestli je příjemná a sympatická."

18) Jste pověrčivý? "Určitě, určitě. Ovšem jen ve vztahu k hokeji. Mám své věci, které před zápasy opakuju."

19) Záliby? "Jiné sporty. Hodně mě baví beach volejbal, fotbal, tenis."

20) Hokejové cíle? "Chtěl bych to někam v hokeji dotáhnout, případně se jím živit. NHL je krásný sen, já ale budu spokojený, když budu mít angažmá někde v Evropě. Příští sezona pro mě bude klíčová, musím se hodně snažit, abych uspěl."

Vizitka Jaroslava Kružíka:

Klub: Barrie Colts (OHL)
Narozen: 26. března 1990
Číslo dresu: 26
Výška/váha: 190 cm, 83 kg
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: nejvyšší soutěž dosud nehrál
Dřívější kluby: Jihlava, Kladno, Barrie (OHL)
Reprezentace: v mládežnických výběrech hrál od sedmnáctky, účastník olympiády nadějí 2007

Dotazník