Jedenáct tříbodových výher za sezonu? To je strašné číslo! láteří Trávníček

Foto: hokej-litvinov.cz

19. března 2016, 11:50

Martin Stříbrný

Play off Tipsport extraligy ledního hokeje je v plném proudu, stejně tak jako play-out. To jde pomalu do svého finiše a dvě kola před jeho koncem je skoro jasné, kdo poputuje do baráže. Karlovarská Energie a mistrovská Verva. V souboji těchto dvou družstev se z vítězství v prodloužení radovali hráči Litvínova, i když to jim ani zdaleka nestačí. Jak moc blízko je případná baráž popsal bezprostředně po utkání litvínovský kapitán Michal Trávníček.

Fanshop

Šancí jste měli mraky, ale opět je to bodová ztráta. Jak se takovéto utkání hodnotí?
"Vary jsme přebruslili, vytvářeli jsme si mnoho šancí, ale nakonec nám vždy kotouč zůstal smolně na brankovišti. Bohužel jsme ale za brankovou čáru nedokázali nic dotlačit a to nás stálo bod."

Určitě se ptáte proč? Máte na to nějakou odpověď?
(ironický smích) "No, ptáme. Nemám."

Najdete jí do neděle?
"Pořád máme naději, a tak doufám, že to utkání bude mít dobrý náboj. I kdyby to nemělo dopadnout dobře a stejně bychom šli do baráže, tak žádné utkání nesmíme vypustit. Musíme ta utkání vyhrát. Pro nás už je to trošku jiný příběh. I když to zřejmě nedopadne, musíme se připravit na poslední část sezony, kde musíme uspět."

Když se podíváme s odstupem na začátek play out. Jak moc vás teď mrzí ztracené body v Pardubicích, kdy jste o ně přišli dvě vteřiny před koncem?
"Myslím, že tato situace nás poznamenala po celé play out. My bychom vlastně vykročili úplně jinak. Ten gól toho pro nás změnil určitě hodně moc."

Viktor Hübl chybí. Bude chybět asi už do konce sezony. Dále zřejmě Peter Jánský. Jak velká je to ztráta?
:Obrovská. Právě tito střelci nám momentálně chybí nejvíce. Kluci nám vypadli ze sestavy a my je musíme nahradit bojovností, jinak to nepůjde. Víme, že nebudeme vyhrávat na čtyř pět gólů, ale na nízké výsledky, kde to je právě o té bojovnosti."

Jste už tedy trochu smíření s tím, že baráži už neuniknete?
"Nesmíme kalkulovat. Musíme jít do nedělního zápasu s čistou hlavou a porazit je. Pak se uvidí, co bude dál."

Vy hrajete tedy hlavně o tu pohodu, od které se budete v případné baráži moci odrazit?
"Přesně tak. Bude to pro nás letos možná třetí rozdílná soutěž. Nejdříve základní část, poté tohle nepříjemné play out, a když to nedopadne a spadneme do baráže, tak to bude úplně jiná soutěž."

Občas vyhrajete, i když ne za tři body. Máte z těchto výher alespoň malou radost?
"Pár zápasů po sobě se nám teď podařilo neprohrát. Když se ale podívám zpětně na zápasy v základní části, tak my tam máme snad deset nebo jedenáct výher za tři body za celou sezonu! To je strašné číslo."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz