Jízdní řád play off 2. ligy. Na koho narazí Sokolov, Brod, Šumperk a další?

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

1. března 14:07

Adam Bagar

Základní část druhé ligy je minulostí. Zatímco Letňany, Řisuty, Pelhřimov, Písek a Opava mají po sezoně, zbylých 22 výběrů se v play off popere o tři vstupenky do kvalifikace o WSM Ligu! Vyřazovací boje začínají už v sobotu 3. března. Jakým se odehrají systémem? A kdo na koho narazí?

Fanshop

Osm nejlepších ze skupin Západ a Střed čeká opět společné play off, ovšem hned v osmifinále přichází oproti loňsku novinka. Mančafty narazí na své staré známé ze skupin a hrát se bude na tři vítězná utkání. To jistě při vzpomínkách na poslední vyřazovací boje kvitují v Děčíně a Moravských Budějovicích, které od sebe dělí 287 kilometrů a před rokem svedly sedmizápasový maraton.

Od čtvrtfinále se bude hrát znovu napříč skupinami

Vítěz západní skupiny Sokolov narazí na nováčka ze Dvora Králové, další dvojice pak vytvoří Jablonec nad Nisou s Bílinou, Vrchlabí s Kobrou Praha a Děčín s Trutnovem. Skupinu Střed ovládl Havlíčkův Brod, který poměří síly s neoblíbeným David Servisem. Rival ze Žďáru nad Sázavou jde na Klatovy, Kolín na Nymburk a už zmíněné Moravské Budějovice letos vyzvou Tábor.

Ve čtvrtfinále už se bude hrát opět napříč skupinami. První narazí klasicky na osmého, druhý na sedmého atd. Jak to ale vznikne? Z osmičky postupujících se podle pořadí po dlouhodobé části sestaví tabulka a pokud se bude v některém případě pořadí shodovat, lepší umístění získá tým s vyšším průměrným počtem bodů na zápas, případně s lepším skóre či vyšším počtem vstřelených branek.

Poruba a Hodonín postoupily rovnou do semifinále

Čtvrtfinále i následné semifinále se hrají rovněž na tři vítězná utkání a vítězové semifinálových sérií si zahrají kvalifikaci o WSM Ligu. Do té postoupí i nejlepší tým skupiny Východ, která má vzhledem k sedmi účastníkům odlišný hrací systém. Poruba a Hodonín postoupily rovnou do semifinále, o které se v předkole porvou Šumperk s Kopřivnicí a Valašské Meziříčí s Novým Jičínem.

Ve všech sériích play off se první, třetí a pátá utkání hrají u lépe umístěného mužstva, druhé a čtvrté zápasy na ledě tabulkově horšího týmu. Vyřazovací boje startují už v sobotu 3. března, čtvrtfinále skupin Západ a Střed a semifinále skupiny Východ vypuknou ve středu 14. března, následné semifinále a finále v neděli 25. března a boje o WSM Ligu se budou hrát od 5. do 15. dubna.

Termíny osmifinále skupin Západ a Střed

Sobota 3. března – 1. zápasy:
17:30 HC Baník Sokolov – HC Rodos Dvůr Králové
18:00 HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Draci Bílina
18:00 HC Vrchlabí – HC Kobra Praha
18:00 HC Děčín – HC Trutnov
17:00 BK Havlíčkův Brod – HC David Servis České Budějovice
17:30 SKLH Žďár nad Sázavou – SHC Klatovy
17:07 SC Kolín – NED Hockey Nymburk
17:00 HC Moravské Budějovice 2005 – HC Tábor

Pondělí 5. března – 2. zápasy:
18:00 HC Rodos Dvůr Králové – HC Baník Sokolov
18:00 HC Draci Bílina – HC Vlci Jablonec nad Nisou
18:00 HC Kobra Praha – HC Vrchlabí
18:00 HC Trutnov – HC Děčín
18:00 HC David Servis České Budějovice – BK Havlíčkův Brod
18:00 SHC Klatovy – SKLH Žďár nad Sázavou
18:00 NED Hockey Nymburk – SC Kolín
18:00 HC Tábor – HC Moravské Budějovice 2005

Středa 7. března – 3. zápasy:
18:00 HC Baník Sokolov – HC Rodos Dvůr Králové
18:00 HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Draci Bílina
18:00 HC Vrchlabí – HC Kobra Praha
18:00 HC Děčín – HC Trutnov
18:00 BK Havlíčkův Brod – HC David Servis České Budějovice
18:00 SKLH Žďár nad Sázavou – SHC Klatovy
18:07 SC Kolín – NED Hockey Nymburk
18:00 HC Moravské Budějovice 2005 – HC Tábor

Pátek 9. března – případné 4. zápasy:
18:00 HC Rodos Dvůr Králové – HC Baník Sokolov
18:00 HC Draci Bílina – HC Vlci Jablonec nad Nisou
18:00 HC Kobra Praha – HC Vrchlabí
18:00 HC Trutnov – HC Děčín
18:00 HC David servis České Budějovice – BK Havlíčkův Brod
18:00 SHC Klatovy – SKLH Žďár nad Sázavou
18:00 NED Hockey Nymburk – SC Kolín
18:00 HC Tábor – HC Moravské Budějovice 2005

Neděle 11. března – případné 5. zápasy:
17:30 HC Baník Sokolov – HC Rodos Dvůr Králové
18:00 HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Draci Bílina
18:00 HC Vrchlabí – HC Kobra Praha
18:00 HC Děčín – HC Trutnov
17:00 BK Havlíčkův Brod – HC David servis České Budějovice
17:30 SKLH Žďár nad Sázavou – SHC Klatovy
17:07 SC Kolín – NED Hockey Nymburk
17:00 HC Moravské Budějovice 2005 – HC Tábor

Termíny čtvrtfinále: 14., 16., 18., případně 20. a 22. března
Termíny semifinále: 25., 27., 29., případně 31. března a 2. dubna
Termíny kvalifikace o WSM Ligu: 5., 7., 9., 11., 13. a 15. dubna

Termíny předkola play off skupiny Východ

Sobota 3. března – 1. zápasy:
17:00 Draci Šumperk – HC Tatra Kopřivnice
17:00 HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín

Pondělí 5. března – 2. zápasy:
18:00 HC Tatra Kopřivnice – Draci Šumperk
18:00 HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí

Středa 7. března – 3. zápasy:
18:00 Draci Šumperk – HC Tatra Kopřivnice
18:00 HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín

Pátek 9. března – 4. zápasy:
18:00 HC Tatra Kopřivnice – Draci Šumperk
18:00 HC Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí

Neděle 11. března – 5. zápasy:
17:00 Draci Šumperk – HC Tatra Kopřivnice
17:00 HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Nový Jičín

Týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a SHK Hodonín postoupily přímo do semifinále.

Termíny semifinále: 14., 16., 18., případně 20. a 22. března
Termíny finále: 25., 27., 29., případně 31. března a 2. dubna
Termíny kvalifikace o WSM Ligu: 5., 7., 9., 11., 13. a 15. dubna

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz