Johnson se vrací do Plzně, Štajnoch s Dragounem prodloužili v Hradci

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Kluby elitní tuzemské soutěže hlásí na startu týdne další novinky v kádrech. Zatímco Hradec Králové si na příští ročník pojistil služby zadáka Martina Štajnocha a útočníka Michala Dragouna, Pardubice přišly o Nicholase Johnsona, který se po měsíčním hostování vrací zpátky do Plzně. "Nicholase jsme přivedli s cílem zvýšení produktivity naší ofenzívy, v sedmi utkáních však nasbíral dvě nahrávky. Rozhodli jsme se jeho prostor využít našimi kmenovými hráči," líčí generální manažer a hlavní trenér Pavel Rohlík.

Fanshop

Pardubický nezájem o amerického útočníka je vcelku logický, Nicholas Johnson se v letošním ročníku stále hledá. Zatímco loni nastřílel v základní části úctyhodných 22 branek, v probíhající sezoně zatím jedinou. "Chtěli jsme mu hostováním v Pardubicích pomoci, aby se nastartoval k lepším výkonům, ale to se úplně nepodařilo," mrzí sportovního manažera a asistenta trenéra Tomáše Vlasáka.

"Chtěli jsme mu hostováním v Pardubicích pomoci, aby se nastartoval k lepším výkonům, ale to se úplně nepodařilo."

"Počkáme až se vrátí k nám do tréninku a uvidíme, co a jak dál," pokračuje Vlasák. Johnson na českých kluzištích působí už šestým rokem, ale tak bídný ročník nepamatuje. Na kontě má jen osm bodů za jeden gól a sedm nahrávek z pětatřiceti zápasů. Probudí se po návratu? "Hrát však bude moci nejdříve v neděli, protože si ještě odpykává trest od disciplinární komise," připomíná Vlasák.

Rohlík Johnsona sledoval a intenzivně řešil jeho příchod do Pardubic »

Novinky hlásí také rozjetý Mountfield, který si pojistil služby dvou hráčů. Na zadáka Martina Štajnocha uplatnilo tamní vedení už teď opční právo, útočník Michal Dragoun se upsal na další dva roky. "Postupně jednáme i s dalšími hráči. Rádi bychom udrželi stávající mužstvo co nejvíc pohromadě, avšak bude samozřejmě záležet na výkonech," sděluje generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Na Štajnocha uplatnili opci, s Dragounem se dohodli na další dvě sezony

Martin Štajnoch přišel pod Bílou věž v létě a stabilně se zabydlel v hradeckém kádru, na kontě má pět bodů a ve statistice Radegast indexu mu v soutěži patří skvělá desátá příčka. "Martin patří k našim stabilním obráncům, je velmi dobře fyzicky připravený a v neposlední řadě taky výborný kluk do kabiny. Proto jsme neváhali a využili našeho opčního práva pro příští sezonu," hlásí Kmoníček.

Johnson může hrát až v neděli, za co dostal stopku od disciplinárky? »

Michal Dragoun přišel do Mountfieldu z prvoligové Slavie, výborně si zatím plní defenzivní povinnosti a ve 21 utkáních zaznamenal deset bodů za čtyři branky a šest nahrávek. "Michal je příjemným překvapením, patří mezi nejlépe fyzicky vybavené hráče. Je důrazný a nepříjemný v soubojích. Zájem byl oboustranný, a tak jsme se rychle dohodli na jeho dalším dvouletém působení v klubu."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz