Kolín senzačně končí, Frýdek slaví finále. Valaši neproměnili mečbol

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

11. března 2016, 23:13

Marek Komárek

Páté utkání měla na programu pouze jediná čtvrtfinálová série. Žďár zajížděl na led vítěze základní části Kolína. Jasně tam ukázal, že dosavadní vývoj série nebyl náhodný a Kozlům ukončil sezónu velmi záhy. Na východě se očekávaly oslavy postupu Frýdku-Místku a Vsetína. Zatímco prvně jmenovaný postup i přes prohranou první část opravdu vybojoval, Valaši v nájezdové loterii podlehli Technice a budou muset ještě jednou zavítat do moravské metropole.

Fanshop

Skupina Západ – 5. zápas čtvrtfinále

Kozlové senzačně končí ve čtvrtfinále, slaví Žďár

Tým ze Žďáru nad Sázavou byl na hranici vyřazení už v předkole s Nymburkem. Zvládl ovšem na vlastním ledě prodloužení a v Nymburce sérii otočil. Proti Kozlům z Kolína měly být Plameny jasným outsiderem, dokázaly však vybojovat na svém ledě rozhodující pátý duel. V něm dokonaly prvotřídní senzaci. O pracně vybudovaný tříbrankový náskok ale málem v infarktovém závěru přišly. Voženílek a Semirád zařídili dvěma brankami nečekané drama pro poslední minutu klání. Sláma ale potřetí nekapituloval a v semifinále tak mohou hráči z Vysočiny vyzvat dalšího velkého favorita z Tábora. Výhru hostí zařídil dvěma brankami Kunstmüller.

SC Kolín – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 59. Voženílek (Skokan, Jankovský), 59. Semirád (Veselý) – 4. Kunstmüller (Štěpánek, Pleva), 8. Střecha (Gregar, Pazourek), 37. Kunstmüller (Štěpánek, Kaňka). Konečný stav série: 2:3.

Skupina Východ – 4. zápasy semifinále

Postup Vsetína se odkládá, nájezdy pro Techniku

Na Lapači padaly branky pouze v první polovině zápasu. Brňané šli rychle do vedení zásluhou Bočka. Dvořák dvěma brankami ale zařídili vítěznou první část hry pro Vsetín. Do druhé periody opět vstoupili lépe hosté a Stehlík svým prvním gólem v utkání vyrovnal. Valaši šli do vedení ještě jednou zásluhou Hrazdiry, ale opět to byl Stehlík, kdo těsně po polovině klání určil stav 3:3. Od té doby více než tři tisícovky diváků branku neviděly. Nerozhodlo ani desetiminutové prodloužení a po téměř čtyřicetiminutovém brankovém půstu přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze hostující Jurča a zařídil tak Technice minimálně o dva dny delší sezónu.

VHK Vsetín – HC Technika Brno 3:4 po nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Slováček, Nedbálek), 14. Dvořák (Slováček, Nedbálek), 29. Hrazdira (Vávra, Ambruz) – 3. Boček (Latál, Piskoř), 23. Stehlík (Strýček, Kadlec), 32. Stehlík (Bustin, Kadlec), rozhodující nájezd Jurča. Stav série: 2:1.

Frýdku-Místku stačilo šest klání k postupu do finále

Ostravská Poruba chtěla podobně jako brněnská Technika znepříjemnit favoritovi očekávaný postup do finále. V první dvacetiminutovce se dokonce hostům podařilo dvakrát získat vedení na svou stranu. Po první přestávce ještě před polovinou zápasu ale Piecha s Ciencialou otočili stav a jak se později ukázalo, branka Ciencialy byla brankou vítěznou. Hosté totiž třetí zásah do konce utkání nepřidali. Nejblíže k němu měl už za stavu 4:2 pro domácí Zachar. Trefil ovšem pouze tyč. Oslavu postupu rozpoutal necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem pátou brankou Frýdku Luka.

HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Káňa (Cienciala), 25. Piecha (Foltýn, Samiec), 29. Cienciala (Káňa, O. Kovařčík), 50. Jaroš (Schwarz), 59. Luka (Káňa, Foltýn) – 3. Vaněk (Sedlář, Buček), 19. Seidler (Puškár, Slavík). Konečný stav série: 3:0.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz