Kometa musí doma zabrat. Sérii vrátíme do Chomutova, věří Čermák a Káňa

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

9. března 2016, 12:36

Václav Jáchim

Do předkola se protáhli s odřenými zády, hokejisté brněnské Komety potom udělali tlustou čáru a doufali, že pro ně v ČP play off začne něco nového. A hezkého. Jenže první duely na ledě Chomutova se nepovedly. Bojovníci, na něž ze střídačky dohlíží majitel Libor Zábranský, selhali v koncovce. Neměli špatné pasáže zápasů, například finiš druhé bitvy byl v jejich režii, leč efekt žádný. "Co první dva zápasy ukázaly? Do Chomutova jsme přijeli bodovat, ale odjeli jsme s prázdnou. Nezbývá nic jiného, než abychom zvládli domácí zápasy. Každé utkání je těžké, my musíme udělat všechno, abychom sérii vrátili zase na led Pirátů," konstatuje Leoš Čermák.

Fanshop

Oba duely byly hodně vyrovnané, Brňané se výhře blížili spíš v tom prvním. Zatímco Piráti se potýkali s lehkou nervozitou, hosté vedli a ještě v polovině třetí třetiny náskok kontrolovali. Pak ovšem přišlo vyrovnání Skinnera, kanadský bek následně rozhodl v prodloužení o důležitém prvním bodu pro Krušnohorce. V odvetě se Kometa neprosadila ani jednou, naopak ofenzivu Pirátů řídil Roman Červenka. Ačkoli soupeř o téhle zbrani hromadného ničení ví, stejně ji neuhlídal.

"Ubránit Červenku, v tom byl asi jediný rozdíl, jinak se hraje vyrovnaný hokej. Ve druhém zápase jsme byli důraznější než v prvním, ale v příštím musíme být ještě víc. Červenka nesmí dostat ani metr. Převyšuje extraligu a je to vidět i v našich utkáních," uznává Jan Káňa. Brněnský útočník patří ve svém týmu k nejaktivnějším, na ledě si ho každý okamžitě všimne. V úterním kláním dokázal překonat Roberta Kristana, nicméně rozhodčí krátce před jeho střelou pískali. A posléze vylučovali za vysokou hůl.

Káňa se místo radosti musel vydat na trestnou lavici. "Puk skákal vzduchem a já do něj klepl. Obránce brzdil, já měl hokejku nahoře a zajel do něj, jelikož jejich bek měl kvůli setrvačnosti při brzdění váhu vepředu. Pak zahodí hokejku, chytne se za obličej. A další střídání jde hrát... Asi mu nic nebylo, podle mě o faul nešlo," komentuje důležitou situaci

Na hanbě si poseděl rovněž Leoš Čermák. Brněnský kapitán nakoupil dva dvouminutové tresty a navíc desítku poté, co druhý chomutovský gól zaznamenal Peter Ölvecký. "Osobní trest jsem dostal za to, že jsem za brankou zlomil hokejku. Předtím jsme měli spoustu možností, byla přesilovka, jenže jsme to nevyužili. A pak jsme inkasovali z brejku. Trošku jsme si ulevil," hlásí upřímně. A trest ze třetí třetiny? "Nevím, někomu jsem tam zavadil o plexi. Ve druhém utkání jsme byli čtyřikrát nebo pětkrát vyloučeni za vysokou hůl, raději to nebudu komentovat."

Když inkasoval Čermák desítku, stal se už druhým brněnským centrem, který ve druhém dějství nemohl do hry. Pro zranění nedokončil zápas Vojtěch Němec. "Zákrok na něj jsem neviděl, snad bude příště v pohodě. S Vojtou jsme si na sebe poslední zápasy zvykli, věděli jsme, co ten druhý udělá. Byla škoda, že nedohrál, hlavně při našich přesilovkách nám chyběl," tvrdí Káňa.

Kometa v minulosti deptala soky důrazem, bojovností a maximálním nasazením. Při vší úctě, tentokrát tam taková jiskra ani energie nebyly. Ovšem soupeření s Chomutovem se ve čtvrtek přesune do Brna, kde své koně poženou skvělí fanoušci. "Myslím, že druhá a třetí třetina posledního zápasu byly z naší strany dobré, akorát chyběly góly. Snažili jsme se, tlačili do šancí, ale bohužel. Musíme teď zabrat, věřím, že sérii vrátíme do Chomutova," povídá Čermák. Loňskému bronzovému medailistovi nic jiného nezbývá. "Bojujeme, snažíme se. Také si myslím, že v úterý byl náš výkon a důraz lepší než předtím. Jen jsme nedávali góly, to musíme změnit," uzavírá Káňa.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz