Kometa platí za nedohrané utkání, kouč Moskal má stopku do Vánoc

Foto: Martin Kocourek, hc-kometa.cz

Nepřiměřená reakce brněnského trenéra starších dorostenců Marka Moskala, jenž na protest proti výkonu rozhodčích poslal svůj tým předčasně do kabin, přišla klub hodně draho. Kometa musí zaplatit finanční pokutu v celkové výši 40 tisíc korun, na tři měsíce se navrch obejde bez Moskala, který vyfasoval trest nepodmíněného zastavení činnosti na tři měsíce!

Fanshop

K incidentu došlo ve druhém zápase na ledě rakouského Salcburku. Kometa v prvním utkání tahala za kratší konec pomyslného provazu a padla jasně 1:7. Do druhého střetnutí nastoupila mnohem lépe a po brance útočníka Vojtěcha Kadlice šla do vedení. O to však rychle přišla a v čase 13:33 navrch musela do tří, na lavici hanby usedli Robin Caha s Richardem Zajíčkem.

První jmenovaný odseděl trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Druhý za napadání rozhodčích, kterého se prý dopustil brněnský trenér. Salcburk dlouhou přesilovku pět na tři využil. Marek Moskal pak vyslal Kadlice, aby mu zavolal sudího. Ten ale brněnskému kapitánovi ukázal panenku. To už bylo na Moskala příliš, v čase 14:49 zavelel k předčasnému odchodu do kabin.

Hlavní rozhodčí Kevin Konschieder pak v souladu s pravidly informoval hostujícího kapitána, že mužstvo je povinno dostavit se ve lhůtě dvou minut k opětovnému zahájení hry. „Řekl nám, že trenér bude pokračovat ve hře jenom tehdy, když uložené tresty odvoláme. Vrácení trestu ovšem není možné,“ vysvětluje arbitr v zápise o utkání. Zápas tak byl předčasně ukončen.

Trenér má být vzorem v jednání, dbát na kázeň i dodržování pravidel

Sportovně technická komise ČSLH rozhodla o jeho kontumaci s výsledkem 5:0 ve prospěch týmu EC Red Bull Salcburk. A své si k tomu řekla rovněž disciplinární komise. Ta dospěla k závěru, že se Brňané dopustili flagrantního porušení Soutěžního i disciplinárního řádu ČSLH a pravidel ledního hokeje, podle kterého tým nesmí ignorovat pokyn sudího k zahájení hry.

„Úlohou trenéra je právě vždy, aby byl hráčům vzorem v jednání, dbal na kázeň v družstvu a dodržování pravidel,“ má jasno disciplinární komise, která potrestala Marka Moskala finanční pokutou ve výši 10 tisíc korun a nepodmíněným zastavením činnosti na tři měsíce. Platit musí také samotný klub, brněnská Kometa vyfasovala finanční pokutu ve výši 30 tisíc korun.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz