Korejci hráli výborně, chválí Straka. Plzeňský šéf se dle Paeka nezměnil

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Korejská reprezentace se po účasti na Mountfield Cupu představila také na západě Čech. V Plzni s místní Škodou odehrála velice kvalitní utkání, které musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Duel nakonec rozsekl dvakrát úspěšný exekutor na domácí straně David Stach, indiáni vyhráli 2:1.

Fanshop

V utkání, které se znovu hrálo v horkém oparu, si diváci museli počkat na první branku až na samotný závěr druhé třetiny, ale dočkali se hned dvakrát. Nejprve skóre duelu otevřel Shin Sang Woo, ale po minutě bylo srovnáno díky Milanu Gulašovi, útočné akvizici domácích.

Kdo by ale čekal, že si český extraligista s Korejci poradí s lehkostí, nemohl by se mýlit víc. „Byl jsem až překvapený, jak organizovaně a dobře hráli. Dělali nám především v úvodu duelu velké starosti,“ vysekl poklonu soupeři kapitán domácích Petr Kadlec. „Je to tak. Byli výborní,“ přisadil si Martin Straka, šéf indiánů.

„Byl jsem až překvapený, jak organizovaně a dobře hráli. Dělali nám především v úvodu duelu velké starosti.“

Nakonec ale Plzeňané přece jen zabrali. Jejich rozhodující gól nepřišel ani v poslední třetině, ani v pětiminutovém prodloužení, v němž si zahráli přesilovku, a dokonce odvolali gólmana, aby umocnili převahu na pět proti třem.

Rozhodnout o vítězi tak musely samostatné nájezdy. Jazýček vah na stranu Plzně finálně posunul až David Stach, který na Matthewa Daltona v brance Korejců vyzrál hned dvakrát střelou pod břevno.

„Nejsme smutní, že jsme prohráli. Na zápasy do Česka jsme přijeli rovnou z tréninkového kempu a bereme je tak, že je to naše první zkušenost se zdejším hokejem. A tu potřebujeme načerpat, však s nimi hrajeme na olympiádě!“ připomněl trenér Jim Paek.

Paek: Setkání po 23 letech? Martin Straka se ani trochu nezměnil

„Potřebujeme ještě potrénovat, ale těším se, jak z toho, co jsme tu zjistili, budeme doma čerpat. Jsem na svůj tým velice pyšný pokaždé, když vkročí na led. Hráči jsou obětaví, snaží se splnit každé mé slovo a jsou to dobří lidé,“ rozplýval se chválou korejský kouč.

Ten nezapomněl vyzdvihnout spokojenost s pohostinstvím, kterého se jeho týmu v Plzni dostalo. A protože hrával i s Martinem Strakou, v žertu dodal: „Doufám, že si na mě čas najde. Ale on je strašně zaměstnaný! Viděli jsme se naposledy snad v Ottawě 1994, ale Martin se nezměnil. Ani trochu,“ ukončil s úsměvem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz