Krosček do Humlovy hlavy? Štich přijde o jeden zápas a bude platit

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

10. ledna 2017, 8:39

Adam Bagar

Boleslavský obránce David Štich zase neudržel nervy na uzdě, když v závěru prvního dějství naprosto zbytečně udeřil chomutovského útočníka Ivana Humla, který si z ostrého zákroku odnesl deset štychů. Domácí rebel nasbíral 35 trestných minut a musel předčasně pod sprchy, jeho atakem se navíc o den později zabývala disciplinárka. Ta ho potrestala nepodmíněným zastavením činnosti na jedno utkání a finanční pokutou ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Fanshop

Na světelné tabuli svítil čas 17:57, když David Štich po odpískání udeřil hokejkou Ivana Humla do obličeje. Naprosto zbytečně. "Hraju hokej už dost dlouho, ale tohle se mi za celou kariéru ještě nestalo, abych v přerušené hře dostal krosčekem přímo na bradu," zlobí se v rozhovoru pro iSport.cz chomutovský útočník. "Jsem rád, že jsem nepřišel o zuby nebo že nemám otřes mozku. Mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř," přiznává.

Takto Humlovu tvář, respektive bradu, zdobí jen štychy. "Mám jich tam přes deset," sděluje. Hlavní rozhodčí Vladimír Pešina s Petrem Úlehlou sáhli po vyšším trestu, boleslavského beka poslali do kabin s trestem na pět minut plus do konce utkání za vysokou hůl. Štich navrch za nemístné protesty uviděl desítku, suma sumárum zapsal 35 trestných minut. "Tohle do hokeje nepatří. Uvidíme, jak se k tomu postaví liga," dodává Huml.

Disciplinárka zákrok řešila automaticky na základě zápisu o utkání. "Po prvotním zásahu, kdy se oba hráči střetli holemi Štich své jednání opakoval, přičemž zcela zřetelně zvedl své ruce na úroveň oblasti hlavy a krku Humla. Ten sice byl připraven se osobnímu souboji ubránit, jen těžko však mohl předpokládat, že Štich povede svůj úder cíleně do hlavy. Je prokazatelné, že došlo k zasažení Humlova obličeje," hlásí šéf disciplinárky.

Dlapa si třikrát nezahraje! Stopku má i Johnson a bude platit »

"Za zvláště přitěžující okolnost v projednávaném případě jsme potom shledali, že úder nebyl veden rukavicemi, nýbrž podstatně nebezpečnějším způsobem, holí drženou v obou rukách," pokračuje Holý. Ten Štichův zákrok pro potřeby disciplinárního řízení překvalifikoval z vysoké hole na zásah do oblasti hlavy a krku a na základě výše uvedených skutečností našel důvody k dodatečnému potrestání důrazného boleslavského beka.

Dragoun má stopku, Picard musí platit. Atak na Pláňka bez trestu »

David Štich obdržel trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno extraligové střetnutí a navrch finanční pokutu ve výši deseti procent ze základní měsíční odměny. Karel Holý přihlédl k tomu, že Huml zákrokem neutrpěl zranění takového rozsahu, aby duel nedohrál, a zároveň k tomu, že Štich byl v uplynulých dvou sezonách disciplinárně trestán. Konkrétně v listopadu, kdy inkasoval stopku na pět zápasů za vražení na hrazení.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz