Leden ve WSM Lize: Hráčem měsíce Fořt. Zaujali i Krisl s Podlipnikem

Foto: Karel Vaculík a Jiří Mokrý

2. února 2016, 18:30

Marek Hedbávný

Leden je za námi, je tak nejvyšší čas ohlédnout se za ním v subjektivním přehledu. Kdo zaujal svými výkony redakci hokej.cz nejvíce?

Fanshop

Hráč měsíce podle hokej.cz

Tomáš Fořt (Salith Šumperk), 10+3
Šumperk dal v deseti lednových zápasech 26 branek. Na polovině z nich měla podíl předsezonní posila ze Zlína Tomáš Fořt, šumperský odchovanec spjatý s Třebíčí a Havířovem. I když se Drakům příliš nedařilo, web hokej.cz zvolil hráčem měsíce právě rychlého křídelníka.

Třiadvacetiletý forvard na sebe strhl pozornost zejména v duelu 44. kola na ledě Litoměřic, proti nimž skóroval hned pětkrát. „Nevěděl jsem, co se to se mnou děje," přiznal pro hokej.cz. „V autobuse mi přišlo, že slavím narozeniny. Psalo mi strašně moc lidí."

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Komu dalšímu se dařilo? 

Jiří Krisl (AZ Havířov), 4+5
Kapitán Havířova zažívá individuálně nejpovedenější sezonu v kariéře. Vždy platil za vyhlášeného defenzivního brouska, letos se vydatnou měrou podílí i na produktivitě svého srdečního klubu. Dokonce vévodí týmovému hodnocení plus minus.

Matic Podlipnik (SK Horácká Slavia Třebíč), 6+3
Třebíč našla prvního obránce, který jí letos citelně scházel. Podlipnik, jenž přišel z Jihlavy výměnou za Vlastimila Bilčíka, se nemusel v Horácké Slavii aklimatizovat dlouho. Ba naopak se ihned zařadil mezi opory týmu, který bojuje o postup do předkola play off. V sobotu proti Kadani vsítil hattrick.

Nathan Robinson (HC Slavia Praha), 5+5
Na hru útočníka se zkušenostmi z NHL je radost pohledět. Fanoušky zvedá ze sedadel povedenými kličkami a chytrými přihrávkami.

Lukáš Květoň (ČEZ Motor České Budějovice), 4+5
Květoňův návrat do Motoru provázela spousta otazníků. Ty už jsou ale pryč! Květoň se Jihočechům vyplácí snad až nad očekávání skvěle. Dal tak zapomenout na nevýrazné výkony z doby, kdy hrál za České Budějovice v extralize.

David Stach (Rytíři Kladno), 7+8
Hokejové srdce, nejen to kladenské, plesá. Ve WSM Lize vyrostl hráč s ohromným potenciálem. Stach ve třiadvaceti letech útočí na 88bodový rekord Václava Prospala, který se ještě před sezonou zdál jako nedostižný. „Věřím, že padne, ale určitě bych ho vyměnil za postup do extraligy," uvedl v rozhovoru s Lukášem Jůdlem. V posledním kole bohužel v kladenské sestavě chyběl. Vedení Středočechů z pochopitelných důvodů o příčině jeho absence neinformovalo.

Vítězslav Bílek (Rytíři Kladno), 8+3
Když zazní jméno Davida Stacha, je pravidlem, že hned po něm se zmíní i to Vítězslava Bílka. Kladenské duo je nerozlučnou dvojicí na ledě i mimo něj. Bílkovi se v lednu podařilo překonat a později i navýšit prvoligový rekord v počtu branek za sezonu. Momentálně je na čísle 44.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem), 5+10
V závěsu za kladenským duem se po celý rok drží Jaroslav Roubík, v osmatřiceti jeden z nejstarších hráčů soutěže, zároveň ale i jeden z nejlepších.

Roman Pšurný (HC ZUBR Přerov), 6+5
Přerov vyfoukl Romana Pšurného konkurenčnímu Prostějovu a rozhodně toho nelituje. Pšurný je lídrem mužstva a zároveň i jeho nejproduktivnějším členem.

Jaromír Kverka (SK Kadaň), 2+4
Kadaňský kádr se během pár týdnů rozpadl. Mrázek s Račukem odešli do Kladna, Charousek s Hanuljakem zase do Mostu. Řada hráčů pak povýšila do svých extraligových mužstev. Trenér Trhačů Jaroslav Beck sestavu lepí, jak se dá. I díky technicky zdatnému Jaromíru Kverkovi, nebo třeba Nicolasi Hlavovi, se ale Severočeši stále drží v první osmičce.

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Hráči měsíce

Září: David Stach (Rytíři Kladno)
Říjen: Marek Račuk (SK Kadaň)
Listopad: David Honzík (HC Dukla Jihlava)
Prosinec: David Stach (Rytíři Kladno)
Leden: Tomáš Fořt (Salith Šumperk)

 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz