Litoměřice zvítězily v Mostě

22. únor 2012 21:39 | eSports.cz eSports.cz

Litoměřice sehrály poslední utkání na ledě posledního Mostu. Do utkání lepé vstoupil Stadion, už v 5.minutě poslal Litoměřice do vedení Marek Loskot. Druhou branku přidal v 10. minutě Martin Dudáš. Ve druhé třetině Litoměřice přidaly ještě jeden gól, druhou branku v utkání vstřelil Dudáš. Stadion si tak z Mostu odvezl výhru 3:O, brána play-off však pro Kališníky zůstala uzavřena.

Litoměřice sehrály poslední utkání základní části na ledě posledního Mostu, který už před zápasem měl jistou báraž o 1. ligu. Naopak Stadion ještě měl teoretickou nadějí na postup mezi osmici nejlepších celku a boje play-off. Kališníci museli vyhrát a doufat v neúspěch svých soupeřů o vyřazovací boje Kadaně, Písku a Třebíče. Most příliš nevzdoroval a Stadion se radoval z výhry, výsledky souběžně hraných utkání však uzavřely bránu do postupové osmičky.

 

Po úvodní buly se aktivněji do zápasu vrhli hosté a hned zatlačili soupeře do jejich obranného pásma. Stadionu se tlak vyplatil a v 5. minutě z toho vytěžil úvodní branku. Dvojice Kafan – Loskot zvládla bravurně přečíslení 2 na 1, Kryštof Kafan přihrál přes obránce Marku Loskotovi a ten nedal brankáři šanci. Most mohl srovnat chvíli na to, Přeučil se ocitl sám před brankářem a hledal ještě lépe postaveného spoluhráče tak dlouho, až mu litoměřičtí obránci sebrali kotouč. V 10. minutě Litoměřice navýšily svoje vedení, v přesilové hře se trefil Martin Dudáš a dodal svému týmu trochu klidu.

 

Po druhé obdržené brance přenechal Melichár místo v domácí brance svému kolegovi Bendovi. Náhradní Mostu brankář musel hned likvidovat šanci hostů, v samostatném nájezdu vyzrál na Tvrzníka. Domácí najednou ožili a začali si také vytvářet šance. V 18. minutě byl při úniku faulován Slavíček a rozhodčí Zubzanda nařídil trestné střílení. Sám faulovaný Slavíček však při nájezdu trefil pouze rameno Přikryla a skóre se tak neměnilo.

 

Litoměřice hrály proti Mostu celkem šest přesilových her a podařilo se jim využit hned dvě. Po první využité v 10. minutě přišlá v čase 32:29 hned další. Potrestání Petra Přeučila využil opět Martin Dudáš, který dělovkou od mantinelu propálil vše co mu stálo v cestě. Litoměřice tak s přehledem dohrály utkání, ve kterém si Petr Přikryl připsal svojí třetí vychytanou nulu v letošní sezóně.

 

Do play-off se však svěřenci trenérů Setikovského a Tvrzníka nedostali, o jediný bod Stadion předstihla Horácká Slavia Třebíč, která v posledním utkání vyhrála nad Ústeckými Lvy. Na Litoměřice tak čeká play-out, které zahájí v sobotu 25.2 domácím utkáním proti Mostu.

Ohlasy trenérů:

Daniel Tvrzník (Litoměřice): Byli jsme na Most dobře připraveni, věděli jsme, co nás čeká. Poslední zápas s nimi nám doma nevyšel. Chtěli jsme se vyvarovat zbytečných faulů, což se úplně nepovedlo, nechtěli jsme pouštět domácí do brejků. Soupeř nedal trestné střílení, my jsme zpočátku naše šance proměnili. Potom už jsme to dohrávali jenom tak, abychom nedostali gól a Petr Přikryl měl další nulu, což se podařilo. Takže s výsledkem jsem spokojeni, s předvedenou hrou, řekněme, že taky.

 

Václav Baďouček (Most): Do utkání jsme vstoupili špatně, za 11 minut šly dvě střely na branku a dostali jsme z nich dva góly. Při naší střelecké potenci už to znamenalo problém, dohánět dvě branky manko. Snad kdybychom dali v té přesilovce pět na tři na 1:2, mohlo to být ještě jiné. Máme měsíc do začátku baráže, takže máme dost času na to, abychom na tom všem ještě zapracovali.

Autor: Alexandr Stys

 

Související články