Litvínov zveřejnil soupisku. Konkurence je hlavně v útoku

Foto: Facebook Hokej Litvínov

15. července 2017, 7:35

Marek Hedbávný

Litvínov na svých stránkách aktualizoval soupisku pro příští extraligovou sezonu: je na ní hned sedmnáct útočníků včetně matadorů Františka Lukeše a Viktora Hübla, které čeká desátá společná sezona.

Fanshop

Ve WSM Lize má navíc Verva další konkurenceschopné forvardy: v Litoměřicích hostují například Josef Stříbrný s Jaroslavem Šimečkem a v Ústí nad Labem Pavel Smolka.

Litvínovská ofenziva se musí vypořádat s odchodem reprezentačního centra Robina Hanzla do Nižněkamsku. Další sezonu na severu Čech nepřidají ani Kristian Reichel (WHL) s Rostislavem Martynkem (Frýdek-Místek). Na aktuální litvínovské soupisce chybějí také jména Tomáše Doležala nebo Radka Veselého, kteří loni působili převážně ve WSM Lize.

Hanzlova ztráta je citelná, Verva ale přivedla tři zkušené posily: z Kladna se vrátil Peter Jánský, z Banské Bystrice přišel slovenský reprezentant Tomáš Matoušek a z německé DEL dorazil kanadský forvard Josh Nicholls. Ze zámoří se navíc vrátil junior Filip Helt. 

Další vzpruhou pro ofenzivu bude uzdravení Richarda Nejezchleba, který v minulém ročníku stihl jen 11 zápasů (2+5).

Šanci zabojovat o místo v základní sestavě dostane také Ondřej Havlíček, jenž většinu z posledních dvou sezon strávil na farmě v Mostě.

Na aktuální litvínovské soupisce chybějí jména Tomáše Doležala nebo Radka Veselého.

V obraně zůstávají veteráni Karel Pilař se Zbyňkem Skleničkou. Oproti loňskému ročníku ale i tak došlo k podstatným změnám: skončili Tomáš Pavelka (Sparta), Filip Pavlík (Mountfield), Kamil Černý a Tomáš Frolo (Vsetín). Novými posilami jsou Stanislav Dietz (Mountfield), Marek Baránek (Karlovy Vary) a Lukáš Doudera (Třinec). 

Brankářskou dvojici s Michaelem Petráskem vytvoří místo Jaroslava Januse loňský gólman Prostějova Pavel Kantor.

Aktuální kádr HC VERVA Litvínov

Brankáři: Pavel Kantor, Michael Petrásek, Patrik Spěšný.

Obránci: Daniel Sørvik, Stanislav Dietz, Karel Kubát, Karel Pilař, Marek Baránek, Jiří Gula, Martin Kokeš, Lukáš Doudera, Zbyněk Sklenička.

Útočníci: František Lukeš, Viktor Hübl, Richard Nejezchleb, Tomáš Matoušek, Josh Nicholls, Martin Hanzl, Jakub Černý, Michal Trávníček, Peter Jánský, Filip Helt, Ondřej Jurčík, Lukáš Válek, František Gerhát, Ondřej Havlíček, Miloslav Hořava, Jiří Doležal, Jan Dufek. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz