Litvínova je mi líto, hlásí sparťan Pavelka. Proti "svým" byl vyjukaný

Foto: hcsparta.cz

10. října 2017, 22:09

Adam Bagar

Ještě vloni přijížděl s chemiky do O2 areny jako soupeř. Ale teď stál na opačné straně střídaček a poprvé nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům. "V Litvínově jsem hrál čtyři sezony, takže to pro mě byl hodně speciální zápas," přiznává obránce Tomáš Pavelka, který se Spartou slavil vydřenou výhru 3:1.

Fanshop

"Musím přiznat, že tři ještě tak tři hodiny před zápasem jsem z toho byl celkem vyjukaný. Ale když se začalo hrát, tak to ze mě spadlo. Zmizelo takové to, že hraju proti týmu, za který jsem hrál, a bral jsem to už jako každý jiný zápas," prozrazuje čtyřiadvacetiletý zadák, kterého těšil výborný vstup Sparty do utkání.

"Ve Zlíně jsme taky začali dobře a měli spoustu šancí, ale gól jsme nedali a naopak inkasovali jako první. Teď bylo velmi důležité, že jsme skórovali jako první my. To nám pomohlo a zápas jsme díky povedené první třetině dotáhli do zdárného konce," pokyvuje Tomáš Pavelka, jenž strávil na ledě takřka 25 minut.

Nejvíce nasazovaný muž zápasu však od stavu 3:0 sledoval litvínovskou aktivitu. Ta ve třetí třetině vyústila v trvalý a drtivý tlak chemiků. Střely na branku v poměru 4:23 to jen potvrzují. "Šli jsme týmově dolů a nebylo to ono. Na tom musíme zapracovat, že když dostaneme gól na 3:1, tak se z toho nepoděláme."

Třetí třetina od nás byla ustrašená, říká Pech

Sparta sice výkonem nenadchla, ale brala důležité tři body a přerušila sérii tří porážek v řadě. "Doufám, že z nás spadla deka. Ty tři prohry byly hodně znát a tohle nás musí dostat na koně. Musíme pokračovat v práci i ve výkonech. Doufám, že proti Boleslavi a Chomutovu navážeme na výhru," přeje si mladý zadák.

Pavelka má radost z vítězství, ale zároveň ho mrzí, v jaké je jeho bývalý klub situaci. "Je mi jich líto. Samozřejmě kluky stále sleduju a nedaří se jim. Bylo vidět, že nejsou v pohodě, párkrát tam netrefili jasné šance. Ale věřím, že půjdou nahoru," zakončuje ostravský rodák, jenž za výhru dá něco do sparťanské kasy.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz