Lotyš Bukarts hvězdou měsíce. Ve Zlíně se cítím jako doma, přiznává

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Roberts Bukarts odehrál svůj první zápas Tipsport extraligy 13. listopadu 2015 a hned si získal srdce zlínských fanoušků. A postupně i pozornost a péči od soupeřů. Aby také ne, když za dvacet zápasů, které odehrál, nasázel 13 gólů a přidal čtyři asistence. Fanoušci na hokej.cz ho pak jednoznačně zvolili hvězdou měsíce prosince, ve kterém lotyšský snajpr trefil v devíti duelech osm gólů a přidal dvě asistence.

Fanshop

„Skvěle nám funguje týmová chemie. Všichni si pomáháme, jsme jako rodina a to je nejdůležitější,“ vysvětluje pětadvacetiletý útočník proč se mu tak daří. Ocenění v podobě Hráče měsíce ho potěšilo a považuje to za úspěch celého týmu. „Je to skvělé. Chci poděkovat spoluhráčům, týmu a klubu. Není to ocenění pouze pro mě, ale pro celý tým, protože bych v nominaci nemohl být, kdybychom nevyhráli tolik utkání. Je to velký krok vpřed pro klub, ne pro mě. Jsem opravdu šťastný,“ říká lotyšský sympaťák.

Největším individuálním úspěchem pak byl jeho hattrick v zápase proti Chomutovu. Bukarts se tak stal prvním Lotyšem v extralize, kterému se podobný kousek povedl. „Můžu říct, že to byl týmový výkon. Káša (Libor Kašík, pozn. red.) nás podržel, my jsme poté dali gól v přesilovce a věci se otočily. Děkuji spoluhráčům za hattrick. Bylo to skvělé, unikátní a emotivní. Užíval jsem si každou vteřinu,“ popisuje a opět poukazuje na své spoluhráče. „Máme čtyři pětky a každý na ledě se snaží odevzdat to nejlepší. Máme dobrý tým se spoustou lídrů. Každý hráč je lídr.“

S výkony Bukartse roste i výkonnost ševců. Zlín se opět zvedl ze dna tabulky a momentálně mu patří devátá příčka s náskokem šesti bodů na jedenácté Vítkovice. „Musíme stále hrát stejný hokej. Všichni si pomáháme a to je důležité. Držíme pohromadě a kluci makají každý den. Skutečně nám funguje výborně týmová chemie a musíme v tom pokračovat,“ hecuje své spoluhráče nejlepší hráč měsíce prosince. Ten v Baťově městě loni sice nebyl, ale od spoluhráčů zná příběh zlínské cesty. „Vím, jak to bylo v minulé sezoně a kluci si nakonec zahráli play off. Doufám, že to taky dokážeme a třeba dojdeme i dále.“

Jak řekl i samotný lotyšský reprezentant, na jeho výkonech mají velkou zásluhu i jeho spoluhráči. Především pak Petr Holík s Robertem Říčkou, kteří nastupují s Bukartsem v jednom útoku a výborně jim to šlape. „Je to skvělé. Užívám si každé střídání, každou minutu, každý trénink. Holík dokáže skvěle přihrát, Říčka je snad největší dříč, kterého jsem poznal. Oni mi hodně pomáhají a za to jim děkuji,“ vzkazuje svým kolegům.

"Skvěle nám funguje týmová chemie. Všichni si pomáháme, jsme jako rodina."

Bukarts má zkušenosti z mistrovství světa i Kontinentální ligy. Za Dinamo Riga sehrál v KHL přes 200 zápasů. Může tak třeba porovnat rozdíl právě mezi KHL a extraligou. „Myslím, že ve všech ligách je stejná úroveň, ale velký rozdíl je mezi nejlepšími týmy, které v Rusku tvoří hráči, kteří hráli NHL a taky hráči národního týmu,“ myslí si forvard, jenž je pro PSG unikátem. Ševci příliš na zahraniční hráče nesází. Kromě Slováků nastoupil za Zlín už jen jeden Rus, Kanaďan a Němec (Jan Benda). Bukarts je tak prvním Lotyšem a dobrou reklamou pro zahraniční hráče. Což on ostatně sám moc dobře ví.

„Než jsem přišel do Zlína tak jsem si to vyhledal a je to pro mě velká odpovědnost, abych nezklamal. Snažím se podávat nejlepší výkony v každém utkání,“ hlásí a pochvaluje si své nové působiště. „Město se mi líbí. Vyhovuje mi, že denně můžu přijít na led a tvrdě trénovat, neztrácím čas v autě cestováním. Je to malé a hezké město, lidé jsou příjemní. Všichni se mi snaží pomáhat a cítím se tady jako doma,“ těší novodobou hvězdu zlínského klubu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz