Marek Langhamer (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice)

05. duben 2012 12:31 | Václav Jáchim

Loňská osmnáctka spoléhala během mistrovství světa na výborné výkony brankáře Matěje Machovsklého, je nepochybné, že letošnímu výběru by se gólman s podobnou formou hodil také. Trenéři Veber, Petr a Östman zařadili do přípravy čtveřici maskovanjých mužů, jedním z nich je Marek Langhamer. Šikovný brankář Pardubic potvrzuje nadání, vynikal v mladších výběrech, pro ročník 1994 je trvalou oporou. Perspektivní naděje Východočechů patrně dostane šanci i na domácím šampionátu osmnáctiletých, Langhamer už ostatně letos dělal trojku v extraligovém týmu Východočechů. Pokud vydrží, jednou z něj bude kvalitní gólman. Zatím ovšem stojí na začátku cesty, to hlavní má pořád ještě před sebou.

1) Hokejové začátky? "V šesti letech, k hokeji mě přivedl táta. Začínal jsem v Moravské Třebové, dělal jsem i fotbal nebo atletiku, ale hokej mě bavil nejvíc."

2) Oblíbení trenéři? "Pánové Klepsa a Kršňák, kteří mě v Moravské Třebové naučili hokejovým základnům, hodně mi samozřejmě pomohli i všichni trenéři v Pardubicích."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Třetí místo, které jsme s Pardubicemi vybojovali v republikovém finále."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Bohužel musím říci znovu dorostencký turnaj, měli jsme dobré mužstvo, ale nepovedlo se nám dojít do finále. Mohli jsme tehdy dopadnout lépe."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Při hokeji snad ani ničeho, kdybych měl strach, nemohl bych ho hrát. V soukromí se bojím o zdraví rodiny, aby se mým blízkým nic špatného nestalo."

6) Co vás dokáže naštvat? "Jsem poměrně klidný člověk. Při zápase mě vytočí situace, když jsme v laufu a uděláme nějakou chybu Pokud se stane něco, co by nemělo. Verdikt rozhodčích a podobně."

7) Sledujete politiku? "Ne, vůbec."

8) Oblíbení herci, herečky? "Z herců by to byl Ben Affleck, z hereček Anjelina Jolie. Mám rád americké akční filmy, například Rychle a zběsile."

9) Jakou posloucháte muziku? "V podstatě jakoukoli, nevybírám si. Mám své oblíbené písničky - ať je to rock, pop nebo něco jiného. Většinou mi stačí puštěné rádio."

10) Zamilované zvíře? "Pes. Doma sice žádného nemám, ale až ta možnost jednou bude, rád bych si nějakého pejska pořídil."

11) Oblíbená barva? "Červená a bílá."

12) Představa o ideální dovolené? "Kdekoli u moře. Mám rád teplo, kde si člověk může dokonale odpočinout a pustit na chvíli hokej z hlavy. Loni jsem byl v Chorvatsku, letos uvažuju o Egyptě nebo Řecku."

13) Vysněný automobil? "Ještě nemám řidičský průkaz, ale kdybych si mohl vybrat, byl by to Ford Mondeo."

14) Co vám chutná? "Svíčková od maminky, k pití kola."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Robert Spálenka ze Sport Investu."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Na internetu jsem pravidelně, asi jako každý. Využívám i Facebooku. Z novin čtu občas Blesk."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, jmenuje se Kristina. Dívka musí mít něco v sobě, nedám jen na první dojem. Nemohu říci, že bych měl vyhraněný typ, ale mám štěstí na blondýnky."

18) Jste pověrčivý? "Moc ne, minimálně. Nemám žádné rituály, které by mě svazovaly."

19) Záliby? "Baví mě jiné sporty, zahraju si fotbálek nebo tenis. Rád zajdu do kina nebo někam, kde mohu na chvíli vypnout."

20) Hokejové cíle? "Teď je hlavním cílem mistrovství světa osmnáctiletých, na domácím turnaji chceme uspět co nejlépe. A dál? Jít krůček po krůčku a zkusit se dostat co nejvýš. Uvidíme, co se nakonec povede."

Vizitka Marka Langhamera:

Klub: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Pozice: brankář
Narozen: 22. července 1994
Číslo dresu: 30
Výška/váha: 187 cm, 83 cm
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: dosud nehrál
Dřívější působiště: Moravská Třebová, Chrudim, Pardubice
Reprezentace: za národní tým nastupuje od kategorie šestnáctiletých, účastník Memoriálu Ivana Hlinky 2011 je letos členem kádru reprezentační osmnáctky

Dotazník