Marodka útočníků: Červenku zlobí rameno, zranění jsou i Hanzl a Radil

Foto: Michal Eger

3. září 2017, 16:30

Václav Jáchim

Ruská Kontinentální liga už odstartovala, jiné evropské soutěže tak učiní v nejbližších dnech. Olympijská sezona nabere obrátky, ovšem někteří kandidáti českého reprezentačního dresu hlásí problémy. Na marodce jsou Roman Červenka (na snímku) a Lukáš Radil, zdravotní trable trápily také Robina Hanzla. Novic v kádru Nižněkamsku utrpěl zranění v dolní části těla a musel si dát krátkou pauzu, podle slov trenéra Nazarova už by měl být fit.

Fanshop

Červenka s Radilem zatím nikoli, ani v jednom případě by se snad nemělo jednat o vážnější komplikace. Roman Červenka má potíže s ramenem, zranil se ve středeční přípravě švýcarského Fribourgu proti Zvolenu, kterou nedokončil. Bezprostředně po zápase nebylo jasné, co se mistru světa 2010 přesně přihodilo.

Ve čtvrtek manažer Christian Dubé vyvrátil obavy z dlouhodobého výpadku a zmínil příznivější diagnózu. "Roman má zánět v rameně a potřebuje krátký klid. Naštěstí nemusí na operaci, podstoupí konzervativní léčbu," řekl Dubé listu Le Laliberté. Na dotaz, zda opora Fribourgu stihne start švýcarské NLA, pokrčil rameny. "Roman vynechal poslední dva přípravné zápasy. Uvidíme po víkendu, možná už v pondělí," doplnil Dubé.

Červenka je pro Fribourg útočníkem číslo jedna, ve spolupráci s Michalem Birnerem by měl být hlavní ofenzivní zbraní mužstva. Švýcarský tým původně angažoval ještě Michala Řepíka, jenže když brankář Reto Berra nečekaně podepsal v NHL, rozhodl se manažer Dubé pro zahraniční náhradu. Dorazil Barry Brust ze Slovanu Bratislava, s norským obráncem Jonasem Holosem měl tým najednou pět cizinců. Jelikož do soutěžních utkání může jen čtveřice krajánků, Řepík tedy novou štaci ani nezačal, góly už dává ve Slovanu.

V ruské Kontinentální lize potkaly zdravotní potíže dva jiné české reprezentanty. V úterním utkání proti Ladě Toljatti se zranil Robin Hanzl. Útočník Něftěchimiku Nižněkamsk odehrál v duelu jen dvě minuty a 59 vteřin, v první třetině odstoupil a do utkání už nezasáhl. V pátek klub uvedl, že někdejší litvínovský útočník absolvuje první trip sezony na hřištích soupeřů, ovšem do nedělního zápasu v Ufě Robin Hanzl nenastoupil.

Mimo hru je aktuálně také další účastník letošního mistrovství světa v Paříži. Lukáš Radil v sobotním duelu proti Minsku utrpěl otřes mozku, ke zranění došlo během první třetiny. Bývalý hokejista Pardubic posléze ihned odjel na vyšetření do nemocnice. "Lukášův stav je uspokojivý. Po otřesu mozku je doma, má nařízený klid. Tím pádem vynechá zápasy proti Petrohradu a Jokeritu Helsinky," uvedla tisková služba klubu pro stanici R-Sport.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz