Michal Bulíř (Bílí Tygři Liberec)

14. únor 2012 01:29 | Václav Jáchim

Hokej měl v jeho rodině velkou tradici, Michal Bulíř se na brusle poprvé postavil pod vedením dědečka, někdejšího činovníka tamního Stadionu. Šikovný útočník prošel pod Ještědem všemi věkovými kategoriemi, letos už patří do kádru prvního týmu. Někdejší juniorský reprezentant na sobě vytrvale pracuje a stále se zlepšuje. Patří do početné skupiny odchovanců, kteří postupně získávali ostruhy na farmě v Benátkách nad Jizerou a poté povýšili do prvního mužstva Bílých Tygrů. Bulíř má zajímavou perspektivu, kam to dotáhne, záleží jenom na něm.

1) Hokejové začátky? "S hokejem jsem začínal asi ve třech letech, přivedl mě k němu děda. Sám také kdysi hrával, pak dělal v Libereci funcionáře. Táta se pro změnu věnoval fotbalu, který pak hrál i můj bratr."

2) Oblíbení trenéři? "V žácích určitě děda Kasík, později pánové Čermák a Kalous."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Jako malý jsem měl sen, že jednou budu hrát za liberecké áčko. Splnilo se mi to, mám velkou radost. Rád vzpomínám také na starty za juniorské reprezentační výběry."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Nedostal jsem se na mistrovství světa osmnáctiletých ani dvacetiletých, což mě hodně mrzí. Byl jsem snad na všech kempech, jenomže v konečných nominacích moje jméno nebylo. Ale ještě mnohem víc mě mrzí smrt dědy. Škoda, že nemá možnost vidět, jak hraju extraligu za Bílé Tygry."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Na ledě zranění, které by nějakým způsobem mohlo ohrozit moji kariéru. V osobním životě nemám strach z ničeho."

6) Co vás dokáže naštvat? "Při zápasech nefér rozhodnutí rozhodčích, jež může negativně ovlivnit zápas. A v soukromí? Asi lež."

7) Sledujete politiku? "Vůbec ne. Maximálně mrknu na zprávy, ale podrobně se o tuhle oblast nezajímám."

8) Oblíbení herci, herečky? "Z herců by to byl Denzel Washington, mám rád komedie s Adamem Sandlerem. Koukám i na české filmy, líbí se mi Dědictví nebo Slunce, seno..."

9) Jakou posloucháte muziku? "Taneční hudbu a pop."

10) Zamilované zvíře? "Byl by to asi pes. Zatím žádného nemám, občas hlídáme jen pejska od přítelkyně. Když to v budoucnu půjde, rád bych si nějakého pořídil."

11) Oblíbená barva? "Modrá."

12) Představa o ideální dovolené? "Mým snem je Havaj. Dovolenou jsem zatím trávil v Tunisku, Španělsku nebo v Chorvatsku. Po letní přípravě není většinou moc času, člověk je rád, že si aspoň na chvíli může odpočinout u moře."

13) Vysněný automobil? "Jezdím Škodou Fabií, kdybych si mohl vybrat, svezl bych se BMW X6."

14) Co vám chutná? "K jídlu tatarský biftek nebo steak, k pití by to byla asi kola."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Aleš Volek a Lukáš Hronek."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Z novin čtu víceméně pravidelně Sport, občas Blesk. Na internetu bývám denně, sleduju hlavně hokejové a fotbalové stránky. Jsem i na Facebooku."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, jmenuje se Eliška. Je to brunetka, ty se mi líbí nejvíc."

18) Jste pověrčivý? "Ani moc ne. Před utkáním mám vlastně jediný rituál - brusle si pokaždé zavazuju z pravé strany. Pokud se mi povede zápas, příště udělám pár věcí jako předtím. Ale není to žádné dogma."

19) Záliby? "Baví mě fotbal. Když mám po sezoně, jdu si u nás zahrát I. A třídu. S klukama si dám tenis nebo volejbal, podívám se na dobrý film - asi jako každý."

20) Hokejové cíle? "Chci se udržet v prvním týmu Liberce i pro příští sezonu. A dál? To se uvidí. Jako každý kluk sním o angažmá v zámoří, to je můj tajný sen."

Vizitka Michala Bulíře:

Klub: Bílí Tygři Liberec
Pozice: útočník
Narozen: 12. srpna 1991
Číslo dresu: 88
Výška/váha: 187 cm, 82 cm
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: v utkání Třinec - Liberec, sezona 2009-10
Dřívější působiště: Liberec, Benátky nad Jizerou
Reprezentace: nastupoval v mládežnických kategoriích, na MS osmnáctiletých ani dvacetiletých ale nestartoval

Dotazník