Model druhé ligy? Návrh pěti divizí neprojde, reálný je návrat tří skupin

Foto: René Rámiš, hokejzr.cz

28. května 2015, 16:19

Adam Bagar

Fanoušci třetí nejvyšší soutěže jistě napjatě čekají na blížící se aktiv zástupců druholigových klubů, na němž by se měl definitivně ujasnit model pro následující sezonu. Ještě před tím ale musí osmadvacet účastníků zaslat startovné s přihláškou. "Termín byl stanoven na 1. června a hned následující den se sejde sportovní oddělení s STK. Tam se rozhodne o tom, jak bude druhá liga vypadat," říká viceprezident Výkonného výboru ČSLH Miloslav Šeba.

Fanshop

Klíčové bude především to, kolik klubů nakonec zaplatí startovné a podá přihlášku. "Podle toho pak uvidíme, jaká je situace. Některé kluby totiž mohou mít problémy, i když o žádných nevíme," říká Šeba s tím, že o termínu následného aktivu bude mít jasno v pondělí 2. června na poradě sportovního oddělení s STK, kde se bude řešit model soutěže pro následující ročník 2015-16.

"Máme tady snad třicet návrhů a každý je jiný. Některé názory jsou maximalistické, jinde zase chtějí odehrát hrozně málo utkání. Jsme toho názoru, že musíme vybrat takový ten střed, aby to nebylo vysloveně jako první liga. Chceme jít cestou, aby to bylo pro druholigové kluby únosné finančně a přijatelné pro všechny," sděluje Šeba s tím, že o složení skupin se teprve rozhodne.

Sestupující Klatovy a Karviná mají šanci, záleží na počtu přihlášek

"Nejpravděpodobnějšími variantami jsou tři skupiny po deseti, nebo dvě skupiny se stejným počtem účastníků," přiznává Miloslav Šeba. "Bude rozhodující počet týmů, které se přihlásí a počet týmů, které mají právo v soutěži startovat. Podle toho pak zvolíme, kolik týmů bude soutěž hrát." Šanci zúčastnit se následující sezony druhé ligy by pak mohly dostat i sestupující mančafty.

"Záleží na složení skupin. Kdyby byly tři skupiny, pak by tam za určitých podmínek mohly působit. Podle počtu účastníků se rozhodne, jestli pak sestupující dostanou nabídku nebo ne," prozrazuje dál viceprezident Výkonného výboru ČSLH, který se zároveň angažuje v druholigové pražské Kobře. "Chceme vytvořit model, který má být přijatelný pro všechny kluby," zdůrazňuje.

Návrh Trutnova? To je nesmysl! Připomínalo by to krajský přebor

Už v předchozích týdnech se na internetu objevily návrhy některých klubů, reálné i méně reálné. "Pár jich bylo dobrých, třeba od Děčína či Žďáru nad Sázavou," hlásí Šeba. Naopak model Trutnova, který navrhuje pět divizí po šesti klubech, důrazně odmítá. "To je nesmysl! Připomínalo by to krajský přebor a do toho by nikdo nešel," má jasno Šeba, jenž věří v rozumné řešení.

"Snad se dobereme k tomu, abychom zvolili soutěž, která bude přijatelná úplně pro všechny. Ať už důvodu nákladů či cestování," uzavírá Šeba. Fanoušci třetí nejvyšší soutěže tak musejí na verdikt čekat minimálně do pondělí 2. června, s jistotou však v příštím ročníku neuvidí skupiny s jedenácti a sedmnácti mančafty. Ale nechme se překvapit, jak to všechno nakonec bude...

Právo účasti v druholigové sezoně 2015-16 mají tyto kluby:

Sokolov, Klášterec nad Ohří, Děčín, Bílina, Řisuty, Jablonec, Trutnov, Vrchlabí, Kobra Praha, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov, Havlíčkův Brod, Tábor, Písek, Jindřichův Hradec, Technika Brno, Moravské Budějovice, Kolín, Nymburk, Hodonín, Vsetín, Kopřivnice, Nový Jičín, Opava, Poruba, Frýdek-Místek, Valašské Meziříčí, Břeclav.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz