Momenty TELH: Předčasná radost, obětavec Jank a Hollwegův tvrdý hit

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

27. února 2016, 18:11

Ladislav Vácha

Nejen parádní góly, ale také zajímavé momenty se urodily ve 49. kole Tipsport extraligy. Podívejte se na neuznaný gól Hradce Králové kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, který Východočechy hodně rozzlobil, povedený hit plzeňského brouska Ryana Hollwega, jenž si vyšlápl na mladoboleslavského šikulu Tomáše Hyku, a obětavý obranný zákrok třineckého beka Bohumila Janka, kterého trefila prudká rána Curtise Hamiltona.

Fanshop

Rozhodčí neuznali Mountfieldu gól (ZLN – MHK 4:1)

Zlín hrál doma nerozhodně s Hradcem Králové, když se hosté nastěhovali do útočného pásma a Rudolf Červený z rohu pásma nabil na osu hřiště Karlu Pilařovi. Obránce Mountfieldu si srovnal puk na hůl a z mezikruží krásně vymetl pravý horní růžek Kašíkovy brány. Východočeši se ale radovali předčasně, protože hlavní rozhodčí branku neuznali kvůli postavení Briana Ihnačáka v brankovišti. Kanadskému útočníkovi se tento verdikt vůbec nelíbil a holí ukazoval, že gólmanovi ševců nijak nepřekážel. Nebylo to ale nic platné, pravidla jsou v tomto ohledu hodně přísná. Hosté se tak do vedení nedostali a nakonec prohráli 1:4. 

Hollweg uzemnil tvrdým hitem Hyku (MBL – PLZ 5:1)

Mladá Boleslav v závěru úvodní dvacetiminutovky před svými fanoušky držela nejtěsnější vedení a z hloubi svého obranného pásma rozvíjela novou útočnou akci. Ke kotouči se dostal tahoun domácích Tomáš Hyka, ale než se stihl pořádně rozkoukat, inkasoval tvrdý hit od Ryana Hollwega. Z ochozů se sice ozval pískot, ale rozhodčí nevylučovali, protože se jednalo o zákrok v mezích pravidel. Marná sláva, to je prostě styl hry amerického pořízka, pro kterého to byl už 49. hit v sezoně.

Jank schytal ránu do břicha (TRI– SPA 2:3sn)

V Třinci platil v souboji s druhou Spartou nerozhodný stav, když hráli hosté v prodloužení hodně výhodnou přesilovku 5 na 3. Pražané zavezli puk do útočné zóny, rozestavěli se do předepsaného přesilovkového postavení a Vladimír Eminger našel svým pasem na modré čáře Curtise Hamiltona. Kanadský útočník vůbec nad ničím nepřemýšlel, protože do závěrečné sirény zbývalo už jen pár sekund, a z voleje tvrdě vypálil. Kus černé gumy nakonec na brankáře Hrubce nedoplachtil, protože ostrý projektil schytal do břicha obětavý Bohumil Jank. Obránce Ocelářů, který nedávno přišel jako posila z Hradce Králové, zůstal ležet otřesený na ledě, ale nakonec byl v pořádku. To byl dobrý obranný zákrok! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz