Momenty TELH: Prohazovačka Bukartse, Kašíkův semafor a strkanice v Třinci

Foto: Roman Turovský, hokej.zlin.cz

23. ledna 2016, 20:14

Ladislav Vácha

Ten, kdo si nenechal ujít 38. kolo Tipsport extraligy, rozhodně neprohloupil. Znovu se urodilo několik zajímavých momentů, které rozhodně stojí za pozornost. Fanoušky pobavil neobvyklým zakončením zlínský ostrostřelec Roberts Bukarts, který si prostrčil před střelou hokejku mezi nohama, mladý gólman Libor Kašík vystřihl parádní semafor, když lapačkou zabránil ve vstřelení gólu Máriu Bližňákovi, a WERK ARENU rozproudila pošťuchovaná Vladimíra Draveckého a Radana Lence.

Fanshop

Hračička Bukarts neobvykle zakončil (PLZ – ZLN 1:4)

Pokud má někdo hodně velkou zásluhu na vzestupu Zlína, je to nepochybně Roberts Bukarts. Zářící posila Vlachovy družiny dirigovala i demolici Plzně, když asistovala na vítězný gól Petru Holíkovi a potom Západočechy dorazila dvěma přesnými trefami. Za 23 odehraných zápasů tak nastřílela už 15 branek a přidala i 8 asistencí, což dělá skvělý průměr jednoho kanadského bodu na zápas.

Lotyšský útočník hraje v neskutečné pohodě a na ledě se díky gigantickému sebevědomí nebojí vytáhnout i velkou parádu. Stát v nepříznivé pozici zády k bráně? Pro pětadvacetiletého šikulu žádný problém! Prohodil si hokejku mezi nohama a ekvilibristicky zakončil. Brankář Machovský však těžil ze svého dobrého postavení a betony dokázal naprosto překvapivou střelu zmařit. I když z toho nebyl gól, kvůli takovým podařeným kouskům chodí fanoušci do ochozů!

Kašík vytasil parádní semafor (PLZ – ZLN 1:4)

Zlín byl dlouho přikován na úplné dno extraligové tabulky, ale stejně jako loni se zvedl a v poslední době se mu hodně daří. Naposledy to odnesla trápící se Plzeň, jež padla v domácím prostředí. Ševci se mohou opřít o dlouhodobě skvělé výkony brankáře Libora Kašíka, který má na vzestupu svého týmu obrovský podíl. Názorně to předvedl skvělým zásahem, kdy Tomáš Svoboda zpoza brány nahrál do levého kruhu Máriu Bližňákovi, jenž vypustil ze své hole smrtící projektil k protější tyčce. Talentovaný muž s maskou už byl v rozkleku, ale i přesto vytasil úžasný zákrok lapačkou a zabránil jistému gólu. To byl parádní semafor!

Dravecký s Lencem se pošťuchovali (TRI – MBL 7:0)

Třinec si na svém ledě nebral s Mladou Boleslaví vůbec žádné servírky a od 28. minuty už vedl vysoko 4:0. Není tak divu, že zaskočení hosté byli pořádně frustrovaní. Nakumulované emoce se naplno uvolnily na přelomu první a druhé půlky zápasu, kdy si brankář Hrubec připsal další úspěšný zákrok a v jeho blízkosti se do sebe pustili útočník Slezanů Vladimír Dravecký a z řad hostů Radan Lenc. Menší strkanici nakonec odnesl dvouminutovým trestem za hrubost jen Dravecký, ale Ocelářům to vůbec nevadilo, protože v oslabení zvýšili svůj náskok už na pět branek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz