Mora získala Kanaďana Sundhera! Hrdinka v Boleslavi, Baldajev uspěl

Foto: phantomshockey.com

Také Mladá Boleslav a Olomouc v posledním přestupním dni hlásí změny ve svých kádrech. Zadní řady Bruslařů rozšíří mládežnický reprezentant František Hrdinka. Ofenzivu Mory potom doplní Jakub Kotala s Kanaďanem Kevinem Sundherem. A novinky oznámily ještě Karlovy Vary. Henri Tuominen s Jakubem Flekem podepsali nové smlouvy a Viktor Baldajev uspěl na zkoušce.

Fanshop

Mladá Boleslav získala Františka Hrdinku na přestup, osmnáctiletý talent se tak vrací na česká kluziště po dlouhých čtyřech letech. Naposledy tady hájil barvy mateřských Letňan. V sezoně 2012-13 si zahrál v obou dorosteneckých kategoriích. Už následující ročník strávil v rakouském Salcburku, poslední tři roky pak ve Švédsku. Nejdřív hájil barvy Frölundy, v probíhající sezoně působil v Linköpingu.

Linköping miluje Vránu, ví Hrdinka. S hokejem šel do světa už v 15 »

Ano, ve stejném klubu, kde dřív válel Jakub Vrána. Hrdinka, který nechyběl na nedávném MS hráčů do 20 let v Kanadě, za juniory Linköpingu sehrál 26 klání. Zapsal v nich devět bodů za gól a osm asistencí. "Švédsko ze mě udělalo jiného obránce. A člověka. Byla to obrovská změna," přiznal nedávno v rozhovoru pro hokej.cz. Ale teď před ním stojí nová výzva, čeká ho debut v elitní domácí soutěži.

Foto: iihf.com

Zato Olomouc rozšiřuje útočné řady, její ofenzivu posílí po Romanu Vlachovi a Petru Mrázkovi, kteří na Hanou zamířili ze Zlína, respektive z Komety, další mladý forvard Jakub Kotala. Ten v letošním ročníku hájí barvy mateřského Havířova, za nějž ve druhé nejvyšší soutěži sehrál 45 zápasů. Zaznamenal v nich 18 bodů za sedm branek a jedenáct nahrávek, pět plusových bodů a 32 trestných minut.

Zlín měnil s Olomoucí. Na Hanou poslal Vlacha, získal za něj Ostřížka »

Kotala dřív pravidelně figuroval v mládežnických výběrech, zahrál si také na Memoriálu Ivana Hlinky. V havířovském mladším dorostu nastupoval po boku Davida Pastrňáka, v Boleslavi pak v juniorské sezoně 2014-15 zazářil 70 body. A právě v tomto ročníku zapsal také své jediné tři extraligové starty. Teď může přidat další v Olomouci, na Hané má vyřízeny střídavé starty do konce letošní sezony.

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Kromě toho Hanáci lovili v Kanadě. Reagovali tak na současnou marodku a doplnili své útočné řady o další zajímavé jméno. Na Hané bude hrát pětadvacetiletý centr Kevin Sundher. Toho si v osmnácti letech vybrali už ve třetím kole draftu zástupci Buffala. NHL si však nikdy nezahrál. Více než sto startů však zaznamenal na farmě v AHL. V letošním ročníku hrál v ECHL, kde zapsal 17 bodů ve 32 utkáních.

Tuominen a Flek podepsali nové smlouvy, Baldajev ve Varech zůstává

A novinky hlásí ještě Karlovy Vary. Henri Tuominen s Jakubem Flekem zůstanou v lázeňském klubu nejméně do dubna 2019. Oba útočníci podepsali s klubem nové dvouleté smlouvy, klub navíc může v případě Fleka využít následné jednoleté opce. Na zkoušce v Energii potom uspěl ruský obránce Viktor Baldajev, který letošní ročník dohraje v kádru aktuálně čtrnáctého týmu naší nejvyšší soutěže.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz