Foto: hcsibir.ru
18. ledna 2018, 22:12
Petr DejnožkaZákladní část Kontinentální hokejové ligy se velkým tempem blíží ke svému závěru, v obou konferencích se bojuje o závěrečné vstupenky do Gagarinova poháru. Velmi důležité vítězství vychytali čeští brankáři Alexander Salák a Pavel Francouz, který v českém souboji předčil Dominika Furcha. Ze vstřelené branky se radoval obránce Jakub Nakládal, jehož trefa podpořila velkou přestřelku v Čerepovci. Důležitou asistencí se prezentoval také útočník Tomáš Zohorna.
Situace v obou konferencích KHL je nesmírně zamotaná, na východě je rozdíl mezi čtvrtým a devátým místem pouhých osm bodů. Důležitou výhru slaví zatím devátý Amur Chabarovsk, který vyhrál bez inkasované branky v lotyšské Rize, jednou asistencí k vítězství pomohl také produktivní útočník Tomáš Zohorna. Jedním z největších konkurentů Amuru je Novosibirsk, který si odvezl tříbodový zisk z ledu Lady. Nejtěsnější možné vítězství zařídil skvělý Alexander Salák dvaadvaceti úspěšnými zákroky a vychytanou nulou, Sibir vstřelil jediný gól zápasu necelé tři minuty před koncem.
Velký český brankářský duel se odehrál v Omsku, na jehož led dorazil rozjetý Čeljabinsk. Tým gólmana Pavla Francouze vyhrál počtvrté z posledních pěti zápasů, k čemuž muž v brankovišti pomohl hned čtyřiceti zákroky! Kvalitní brankářský den bohužel nepodtrhl Jakub Kovář, jehož Jekatěrinburg doma podlehl kazašské Astaně.
Slovenský gólman Julius Hudáček, který se nelibě vyjádřil k jeho nenominovaní na olympijské hry, byl v souboji s Jaroslavlí střídán. Během patnácti minut ve druhé třetině totiž inkasoval hned čtyřikrát, první gól za jeho záda vsítil český zadák Jakub Nakládal. Pro Nakládala to byla osmá trefa v sezoně, kterou podpořil jedenáctibrankovou přestřelku a výhru Lokomotivu po prodloužení.
AVANGARD OMSK – TRAKTOR ČELJABINSK 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. A. Petersson (Purcell, Čudinov) – 13. Polygalov, 54. Gynge (Szczechura, Bailen).
AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG – BARYS ASTANA 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Alexej Vasilevskij (A. Garejev, Chripunov), 59. Torčeňuk (A. Garejev, Alexej Vasilevskij) – 9. Jevdokimov (Sagadejev, Michajlis), 28. Michajlis, 39. R. Starčenko (Dallman), 47. R. Starčenko (Dawes).
JUGRA CHANTY-MANSIJSK – METALLURG MAGNITOGORSK 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. Ellison (Mozjakin), 59. Osala (Timkin), 60. Wolski (Mozjakin, Ellison).
LADA TOLJATTI – SIBIR NOVOSIBIRSK 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 58. Zackrisson.
SEVERSTAL ČEREPOVEC – LOKOMOTIV JAROSLAVL 5:6 po prodloužení (2:0, 1:4, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Kagarlickij, 17. Karlin, 40. P. Černov (Bumagin), 46. Stasenko (Jevsejenkov), 54. Jevsejenkov (Kagarlickij) – 21. Nakládal (Kontiola), 23. Jelesin (Averin, Korškov), 26. Iljenko (Koledov), 36. Kronwall, 46. Ivanov, 61. Kozun (Loktionov).
DINAMO MINSK – KUNLUN PEKING 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Fontaine (Korobov, Gragnani) – 4. Brulé (Blacker), 38. Kane (Yip, Vorobej), 39. Chipchura (Brulé).
DYNAMO MOSKVA – SPARTAK MOSKVA 4:5 (1:0, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 7. Varnakov (Hietanen, Karsums), 34. Igumnov (Alexejev), 55. I. Nikulin (Varnakov, A. Těreščenko), 59. I. Nikulin (I. Nikulin, A. Těreščenko) – 33. Stoa, 38. Černych (Judin, A. Voronin), 41. Kalinin (Chochlačov), 42. Černych (Pepeljajev, Děrgačov), 48. Chochlačov (V. Lajunen, Kalinin).
SKA PETROHRAD – ADMIRAL VLADIVOSTOK 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Hersley (Prochorkin, N. Gusev), 9. Kalinin (Vojnov, Kovalčuk), 25. Prochorkin (Kovalčuk, Karpov), 38. Prochorkin (Karpov, N. Gusev), 39. Prochorkin (Hersley, N. Gusev), 40. Kablukov (Tichonov, J. Jakovlev), 57. Prochorkin (Kalinin, Zubarev) – 17. Mnacjan (Kazakov, V. Butuzov), 46. Pereskokov (Mamašev, Vicharev).
DINAMO RIGA – AMUR CHABAROVSK 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. M. Redlihs (Indrašis), 46. M. Redlihs (Salmela), 48. Salmela (McMillan, Kristo) – 10. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin, Gorškov), 15. Byvalcev (Aťušov, O. Li), 43. Frolov (Litovčenko), 44. Picard (T. Zohorna).
Tabulka západní konference:
1. | Petrohrad | 52 | 39 | 6 | 3 | 4 | 216:89 | 132 | |
2. | CSKA Moskva | 51 | 33 | 9 | 1 | 8 | 161:74 | 118 | |
3. | Jokerit | 49 | 27 | 3 | 8 | 11 | 133:88 | 95 | |
4. | Jaroslavl | 52 | 23 | 9 | 3 | 17 | 139:124 | 90 | |
5. | Nižnij Novgorod | 53 | 22 | 5 | 8 | 18 | 107:118 | 84 | |
6. | Soči | 51 | 20 | 7 | 7 | 17 | 122:127 | 81 | |
7. | Sp. Moskva | 52 | 20 | 7 | 4 | 21 | 141:135 | 78 | |
8. | Čerepovec | 52 | 17 | 8 | 10 | 17 | 120:135 | 77 | |
9. | Dyn. Moskva | 53 | 18 | 8 | 5 | 22 | 124:133 | 75 | |
10. | Dyn. Minsk | 51 | 17 | 5 | 3 | 26 | 97:115 | 64 | |
11. | Podolsk | 51 | 14 | 4 | 7 | 26 | 120:151 | 57 | |
12. | Slovan Bratislava | 50 | 13 | 3 | 7 | 27 | 102:165 | 52 | |
13. | Din. Riga | 49 | 7 | 7 | 8 | 27 | 89:133 | 43 |
Tabulka východní konference:
1. | Kazaň | 51 | 28 | 2 | 6 | 15 | 143:110 | 94 | |
2. | Omsk | 52 | 20 | 7 | 7 | 18 | 134:105 | 81 | |
3. | Jekatěrinburg | 52 | 24 | 5 | 8 | 15 | 158:129 | 90 | |
4. | Magnitogorsk | 52 | 21 | 8 | 7 | 16 | 136:126 | 86 | |
5. | Nižněkamsk | 51 | 24 | 3 | 7 | 17 | 122:124 | 85 | |
6. | Traktor Čeljabinsk | 52 | 22 | 7 | 4 | 19 | 117:117 | 84 | |
7. | Ufa | 51 | 22 | 5 | 4 | 20 | 133:127 | 80 | |
8. | Novosibirsk | 52 | 21 | 7 | 2 | 22 | 128:130 | 79 | |
9. | Chabarovsk | 50 | 18 | 8 | 8 | 16 | 119:125 | 78 | |
10. | Barys Astana | 52 | 17 | 5 | 6 | 24 | 135:154 | 67 | |
11. | Kunlun | 51 | 15 | 4 | 8 | 24 | 99:129 | 61 | |
12. | Vladivostok | 52 | 15 | 4 | 5 | 28 | 112:133 | 58 | |
13. | Lada | 52 | 11 | 4 | 6 | 31 | 96:140 | 47 | |
14. | Jugra | 52 | 7 | 9 | 7 | 29 | 90:157 | 46 |
ÄSSÄT PORI – KOOKOO 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Blood (Kotkaniemi, Tuohilampi), 20. Laganiere (Karki, Matuškin), 21. Suoranta (Korhonen, Peltola), 26. Lamberg (Appelgren, Huhtanen), 27. Laganiere (Matuškin, Korhonen), 45. Matuškin (Karki, Laganiere) – 9. Kahkonen (Kristensen).
IFK HELSINKY – KARPÄT OULU 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Sopanen (Carlsson, Thorell), 21. Tyrvainen (Thorell, Nordgren) – 7. Maenalanen (Lasu, Leskinen), 20. Bertrand (Junttila), 45. Bertrand (Koivisto, Ruohomaa), 60. Heshka.
ILVES TAMPERE – LUKKO RAUMA 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Meskanen (Koppanen, Suomi), 35. Suomi (Laakso, Meskanen), 48. Meskanen (Suomi) – 23. Tiivola (Antonen, Koivistoinen).
TPS TURKU – JUKURIT 2:1 po prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Tallinder (Taavitsainen, Heikkinen), 61. Perrin (Kallio, Ekestahl) – 19. Pitkanen (Hotakainen, Ritamaki).
Tabulka:
1. | Kärpät | 44 | 25 | 7 | 4 | 8 | 144:88 | 93 | |
2. | TPS Turku | 44 | 23 | 4 | 7 | 10 | 134:101 | 84 | |
3. | Tappara | 42 | 18 | 8 | 7 | 9 | 115:88 | 77 | |
4. | Jyväskylä | 41 | 22 | 2 | 3 | 14 | 121:94 | 73 | |
5. | Lukko | 44 | 18 | 7 | 3 | 16 | 109:91 | 71 | |
6. | IFK Helsinki | 43 | 17 | 5 | 8 | 13 | 108:98 | 69 | |
7. | Pelicans | 43 | 16 | 6 | 6 | 15 | 122:120 | 66 | |
8. | KalPa | 42 | 16 | 6 | 5 | 15 | 99:100 | 65 | |
9. | Ässät | 45 | 16 | 7 | 3 | 19 | 114:134 | 65 | |
10. | SaiPa | 42 | 13 | 10 | 4 | 15 | 102:111 | 63 | |
11. | Ilves | 44 | 12 | 5 | 6 | 21 | 117:153 | 52 | |
12. | KooKoo | 43 | 11 | 4 | 10 | 18 | 104:136 | 51 | |
13. | Hämeenlinna | 41 | 12 | 6 | 1 | 22 | 94:107 | 49 | |
14. | Jukurit | 43 | 12 | 1 | 8 | 22 | 91:116 | 46 | |
15. | Sport | 43 | 9 | 4 | 7 | 23 | 107:144 | 42 |
DEL (Německo)
KOLÍN NAD RÝNEM – SCHWENNINGER 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Hospelt (Zerressen, Muller), 19. Jones (Schutz, Thomas) – 28. Giliati (Poukkula).
Tabulka:
1. | Mnichov | 42 | 25 | 5 | 4 | 8 | 151:104 | 89 | |
2. | Norimberk | 42 | 21 | 8 | 5 | 8 | 123:96 | 84 | |
3. | Eisbären Berlin | 43 | 23 | 4 | 5 | 11 | 138:111 | 82 | |
4. | Wolfsburg | 42 | 17 | 5 | 5 | 15 | 124:109 | 66 | |
5. | Kolín n. R. | 43 | 17 | 5 | 3 | 18 | 131:121 | 64 | |
6. | Schwenninger | 45 | 16 | 7 | 2 | 20 | 108:115 | 64 | |
7. | Iserlohn | 42 | 17 | 5 | 1 | 19 | 110:122 | 62 | |
8. | Ingolstadt | 42 | 15 | 5 | 6 | 16 | 113:113 | 61 | |
9. | Bremerhaven | 43 | 17 | 3 | 4 | 19 | 117:129 | 61 | |
10. | Düsseldorf | 43 | 15 | 3 | 8 | 17 | 107:118 | 59 | |
11. | Mannheim | 42 | 15 | 5 | 2 | 20 | 117:129 | 57 | |
12. | Augsburg | 42 | 14 | 4 | 4 | 20 | 121:127 | 54 | |
13. | Krefeld | 43 | 10 | 4 | 10 | 19 | 118:140 | 48 | |
14. | Straubing | 42 | 11 | 2 | 6 | 23 | 100:144 | 43 |
DJURGARDEN – BRYNÄS 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Lundh (Ljungh, Hultstrom), 16. Lundh (Jonsson Fjallby, Lagesson), 35. M. Davidsson (J. Davidsson).
FRÖLUNDA – FÄRJESTAD 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 59. Mustonen (Sigalet, Nyberg) – 3. Nygard (Westin, Persson), 7. Persson (Nygard), 52. Asplund (Zetterlund, Axelsson), 52. Fogstrom (Nilsson, Steen).
ÖREBRO – LINKÖPING 3:3 (2:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 3. Tyl. Spink (Sallinen), 16. L. Hudáček (Weinstock), 41. Wandell (Backstrom) – 6. Mullen (Karlstrom, Billins), 44. Lundgren (Roy), 49. Lycksell (Roy, Gordon).
RÖGLE – MORA 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Aaltonen (Widing, Connolly), 29. Bibic (Brithen, Collberg), 51. Sandin.
SKELLEFTEA – KARLSKRONA 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Lindstrom (Ericsson, Lindholm), 16. Djuse (Lindstrom), 24. Moller (Djuse), 27. Olofsson (Anderson, Djuse) – 6. Persson (Komarek, Guter), 30. Rohdin (Jonsson, Paulsson).
VÄXJÖ – LULEA 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. Calof (Shinniin, Lundberg) – 47. Harju.
Tabulka:
1. | Växjö | 37 | 22 | 6 | 1 | 8 | 116:76 | 79 | |
2. | Djurgården | 36 | 16 | 6 | 6 | 8 | 105:77 | 66 | |
3. | Färjestad | 38 | 19 | 3 | 3 | 13 | 129:103 | 66 | |
4. | Linköpings | 36 | 16 | 3 | 7 | 10 | 104:92 | 61 | |
5. | Frölunda | 37 | 16 | 5 | 3 | 13 | 104:100 | 61 | |
6. | Skellefteå | 37 | 18 | 1 | 3 | 15 | 111:92 | 59 | |
7. | Malmö | 35 | 14 | 5 | 6 | 10 | 105:98 | 58 | |
8. | HV 71 | 36 | 16 | 3 | 3 | 14 | 93:95 | 57 | |
9. | Brynäs | 36 | 16 | 2 | 3 | 15 | 96:94 | 55 | |
10. | Luleå | 37 | 11 | 9 | 3 | 14 | 90:90 | 54 | |
11. | Örebro | 35 | 10 | 4 | 5 | 16 | 83:90 | 43 | |
12. | Rögle | 37 | 10 | 2 | 4 | 21 | 88:125 | 38 | |
13. | Mora | 36 | 10 | 2 | 2 | 22 | 75:115 | 36 | |
14. | Karlskrona | 37 | 7 | 3 | 5 | 22 | 72:124 | 32 |
Temirtau – Almaty 3:2 po nájezdech
HC Astana – Kazzinc-Torpedo 2 2:5
Kokšetau – Pavlodar 4:2
Kulager – Beibarys Atyrau 4:1
Nomad Astana – Gorňak Rudnyj 3:4 po nájezdech
Tabulka:
1. | Kokshetau | 40 | 24 | 5 | 3 | 8 | 135:73 | 85 | |
2. | Nomad Astana | 38 | 24 | 4 | 3 | 7 | 137:63 | 83 | |
3. | Kulager | 41 | 20 | 4 | 7 | 10 | 106:68 | 75 | |
4. | Almaty | 41 | 18 | 4 | 9 | 10 | 130:86 | 71 | |
5. | Temirtau | 41 | 19 | 7 | 0 | 15 | 113:93 | 71 | |
6. | Beibarys Atyrau | 40 | 19 | 3 | 2 | 16 | 104:76 | 65 | |
7. | Gornyak Rudny | 41 | 17 | 5 | 3 | 16 | 118:111 | 64 | |
8. | Pavlodar | 40 | 17 | 2 | 4 | 17 | 121:93 | 59 | |
9. | Kazzinc-Torpedo 2 | 39 | 4 | 4 | 4 | 27 | 65:141 | 24 | |
10. | HC Astana | 41 | 1 | 0 | 3 | 37 | 63:288 | 6 |
Frisk Asker – Kongsvinger 6:1
Lorenskog – Valerenga 3:2 po nájezdech
Manglerud – Stjernen 4:2
Tabulka:
1. | Storhamar | 37 | 29 | 0 | 3 | 5 | 150:73 | 90 | |
2. | Frisk Asker | 37 | 21 | 3 | 3 | 10 | 132:99 | 72 | |
3. | Sarpsborg | 36 | 19 | 7 | 1 | 9 | 124:92 | 72 | |
4. | Lillehammer | 37 | 18 | 6 | 3 | 10 | 139:99 | 69 | |
5. | Vålerenga | 37 | 14 | 4 | 4 | 15 | 108:103 | 54 | |
6. | Stavanger | 36 | 12 | 4 | 8 | 12 | 96:95 | 52 | |
7. | Manglerud | 37 | 12 | 3 | 5 | 17 | 112:126 | 47 | |
8. | Lorenskog | 37 | 9 | 4 | 4 | 20 | 103:138 | 39 | |
9. | Stjernen | 37 | 8 | 4 | 5 | 20 | 75:120 | 37 | |
10. | Kongsvinger | 37 | 3 | 4 | 3 | 27 | 79:173 | 20 |
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz