Návrh 2. ligy? Podkrkonošské kluby se bouří a hrozí koncem

Foto: Facebook HC Dvůr Králové nad Labem

27. května 2017, 16:12

Adam Bagar

Model třetí nejvyšší soutěže by měl zůstat zachován, podle předpokladů se bude hrát stejně jako vloni ve třech skupinách! Když však v pátek zástupci svazu rozesílali na kluby jejich rozdělení, někde zůstali pořádně šokováni. Hlavně v Podkrkonoší, kde se těšili na derby se Dvorem Králové nad Labem. Jenže druholigový nováček byl zařazen do skupiny Střed, zatímco Vrchlabí a Trutnov figurují na Západě.

Fanshop

"Bojovali jsme o druhou ligu především z důvodu, aby se do regionu vrátila derby s Vrchlabím a Trutnovem. A teď tohle! Jsme šokovaní," soptil v rozhovoru pro Krkonošský deník šéf dvorského hokeje Vasil Teodoridis, který okamžitě jednal. "Volal jsem do Prahy, jestli si z nás nedělají blázny." Hned na pondělí si domluvil schůzku a chystá se zaslat také písemný protest.

"Pokud to bude takhle, tak druhou ligu hrát nebudeme," zdůraznil prezident klubu. "Sezona ve druhé lize by nám zvýšila rozpočet o velkou částku, ale ztrátou měření sil s Vrchlabím či Trutnovem by pro nás soutěž úplně ztratila smysl. Za tohle nám to nestojí," doplnil nespokojený Teodoridis. Zlobil se nejen on, ale i trutnovský organizační manažer Ondřej Poul.

"Druhá liga by tím pro nás úplně ztratila smysl. Pokud to bude takhle, tak ji hrát nebudeme."

"Nevěřil jsem vlastním očím, za téhle situace druhou ligu odhlásíme. Přece nebudeme dvakrát za sezonu jezdit 300 kilometrů do Klatov, když můžeme jet pomalu na kole do Dvora. Nemluvě o tom, že právě tyhle duely nám mohly naplnit kasu. Celý region se těšil na další derby. Přijde mi, že to tam zeměpisně rozdělovala uklízečka," zlobil se v reakci pro Krkonošský deník.

Ať už bude rozlosování jakékoli, nikdy nebudou spokojeny všechny týmy. "My taky chápeme, že nemohou vyhovět všem, ale tohle? Vždyť jsme z jednoho okresu. Jsem šíleně zklamaný. Celé léto sháníme peníze, slibujeme sponzorům šlágry nejen s Vrchlabím, ale teď i se Dvorem Králové. A teď? Pro nás je tato verze rozdělení do skupin nepřijatelná," zdůraznil Poul.

"Celý region se těšil na další derby. Přijde mi, že to tam zeměpisně rozdělovala uklízečka."

A jak se na to dívají ve Vrchlabí? "Rozdělení do skupin není v téhle soutěži nikdy jednoduché, ale ten letošní návrh je pro náš klub absolutně neakceptovatelný a budeme bojovat pro jeho změnu, všemi prostředky. Osobně se ale domnívám, že na 99 procent bude předběžný návrh změněn a derby se Dvorem se určitě dočkáme," uvedl vrchlabský jednatel Jiří Jakubec.

Jak už bylo řečeno, jedná se o předběžný návrh, který bude jistě ještě několikrát změněn, jak už se stalo ve druhé lize tradicí. Vždyť v současné chvíli ještě nejsou ani uzavřeny přihlášky do soutěže a není tak jasno o tom, kdo bude v příští sezoně 2017-18 vůbec hrát a kdo ne. Otazníky však visí hlavně nad mančafty ve východní skupině, do níž se mají zase vrátit Žihadla.

Návrh rozdělení 2. ligy v sezoně 2017-18

Skupina Západ:

HC Most, HC Draci Bílina, HC Vlci Jablonec nad Nisou, HC Řisuty, HC Vrchlabí, HC Děčín, SHC Klatovy, HC Trutnov, HC Kobra Praha, HC Klášterec nad Ohří.

Skupina Střed:

BK Havlíčkův Brod, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem, SKLH Žďár nad Sázavou, KLH Vajgar Jindřichův Hradec, HC Tábor, HC David Servis České Budějovice, SC Kolín, IHC Písek, NED Hockey Nymburk, HC Lední Medvědi Pelhřimov.

Skupina Východ:

HC Moravské Budějovice 2005, HC RT TORAX Poruba 2011, Draci Šumperk, SHK Hodonín, HC Nový Jičín, HK Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Kopřivnice, VSK Technika Brno.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz