Neprůstřelný Kváča, drama v ELMD a trest ve hře za zesměšnění sudího

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

1. března 2016, 13:15

Adam Bagar

Zatímco základní část NOEN Extraligy staršího dorostu uzavřela své brány, nejvyšší soutěže juniorů i mladších dorostenců mají před sebou poslední dvě kola. A stále je o co hrát! V čele juniorské extraligy se o prvenství perou Sparta s Třincem a definitivně jasno ještě není ani o šestnáctce pro play off. Stejně jako v mladším dorostu, kde se o poslední postupovou pozici přetahují Letňany se Vsetínem. A mimořádně dramatický je na východě také boj o záchranu.

Fanshop

Elitní juniorská soutěž tentokrát přinesla několik debaklů a skvělých výkonů brankářů. Těm kraloval českobudějovický Petr Kváča, jenž proti Zlínu a Olomouci pochytal všech 51 pokusů a dlouhých 121 minut nebyl překonán. Čistá konta do statistik zaznamenali ještě brněnský Zdeněk Slavíček, chomutovský Štěpán Lukeš, třinecký René Fendrich a jihlavský Jakub Škarek. Ten společně se čtyřbodovým Ondřejem Najmanem přispěl k důležité výhře nad Litvínovem.

Šestnáctá Dukla se výrazně přiblížila účasti ve vyřazovacích bojích, naopak tabulkový soused z Litvínova dvě kola před koncem ztrácí na play off už pět bodů. Jistotu ještě nadále nemá ani Zlín, který v klíčové bitvě hostí právě Reichlovy svěřence. Zajímavý je rovněž boj o vítězství v základní části soutěže, bod navrch mají před dotírajícími Oceláři dál sparťané. Třetí příčku drží Plzeň, čtvrté jsou rozjeté Vítkovice, které ovládly čtrnáct z posledních patnácti zápasů.

Třinec uhájil prvenství, Kondelík s Vildumetzem se blýskli sedmi body

Mimořádně dramatický byl souboj o prvenství mezi staršími dorostenci. V něm nakonec slavil Třinec, který na svém ledě přetlačil druhou Spartu a v konečném zúčtování dopadl o dva body lépe než pražský soupeř. Třetí skončil po základní části Chomutov, který bodoval v osmnácti z předchozích devatenácti bojů. Závěr hrůzy prožily desáté Vítkovice, které schytaly od obou pražských „S“ celkem osmnáct branek. Slávista Tomáš Vildumetz se blýskl sedmi body.

Devětkrát inkasovala v Plzni také Mladá Boleslav, Filip Krasanovský čelil jen devíti střelám a vychytal třetí nulu v sezoně. Své soky deptali ještě brněnský Lukáš Dostál, karlovarský Filip Grančarov a hradecký Tomáš Vomáčka, jenž zavřel branku počtvrté v probíhajícím ročníku. Duel Zlína s Kometou okořenila bitka Jana Václavka s Liborem Zábranským a jiskřilo se také pod Ještědem, kde rozhodčí v bitvě Liberce s Plzní rozdali přesně stovku trestných minut.

K vidění byl dokonce trest ve hře, ten udělil zkušený arbitr Martin Homola porubskému Janu Bernátovi za zesměšňující posunky vůči jeho osobě. Parádní mač pak sehrál útočník Jáchym Kondelík, ten sedmi body přispěl k nevídanému obratu Motoru proti Dynamu. Hattrickem se ještě blýskli jeho spoluhráč Lukáš Matys, Rebelové David Michálek s Jiřím Kopicem, sparťan Jakub Wojnar, slávista Jan Kern a hradecký Dominik Matouš. Play off startuje ve čtvrtek.

Vsetín a Letňany bojují o play off. Šumperk, Warrior a Opava o udržení

V nejvyšší soutěži mladších dorostenců zbývá odkrýt poslední tajenku. Tou je šestnáctá meta, znamenající postup do play off. Ze hry už překvapivě vypadla Kometa, o poslední příčku si to na dálku rozdají Letňany se Vsetínem, který na soupeře drží těsný náskok jednoho bodu. Ve východní skupině bude dramatický také boj o udržení. Šumperk, Warrior a Opavu dělí jen pět bodů, přičemž aktuálně poslední Slezan má k dobru zápas na ledě zachráněné Olomouce.

V duelu kladenského PZ s beznadějně posledním Pískem se šesti body zaskvěli Šimon Jelínek s Davidem Routou, hostující Jan Tampier pak inkasoval trest ve hře za kopnutí. Tři branky do statistik zapsali ještě plzeňský Jan Matiášek, třinecký Ondřej Tománek, chomutovský Jakub Veselý, letňanský Dominik Sklenář, žďárský Jaromír Pytlík a jihlavský Tomáš Vala. Z brankářů se nejvíc dařilo olomouckému Janu Machatému a pardubickému Tomáši Vlkovi.

DHL Extraliga juniorů – základní část

43. KOLO44. KOLOTABULKASTATISTIKY

NOEN Extraliga staršího dorostu – 2. část – sk. A

15. KOLO16. KOLOTABULKASTATISTIKY

NOEN Extraliga staršího dorostu – 2. část – sk. B

15. KOLO16. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o postup sk. A

17. KOLO18. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o postup sk. B

17. KOLO18. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o udržení sk. C

17. KOLO18. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o udržení sk. D

17. KOLO18. KOLOTABULKASTATISTIKY

ELIOD Extraliga mladšího dorostu – o udržení sk. E

17. KOLO18. KOLOTABULKASTATISTIKY

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz