Neskutečná atmosféra, zářil Škarek. Žálčíka překvapilo trestné střílení

Foto: hcdukla.cz

6. listopadu 2017, 18:05

Milan Sochor

Na Horáckém zimním stadionu proběhlo fanoušky dlouho očekávané měření sil dvou nejúspěšnějších klubů, co se počtu získaných titulů týče. Zápas Dukly Jihlava s Kometou Brno byl už týden dopředu beznadějně vyprodaný. Větší radost měl zaplněný sektor hostujících příznivců, nováček soutěže podlehl obhájci posledního titulu 0:2.

Fanshop

Očekávání třaskavé atmosféry se naplnila. Stadion byl obsazený do posledního místečka včetně celého sektoru hostů. „Atmosféra byla úplně neskutečná. Jak brněnské, tak hlavně jihlavské fanoušky musím pochválit. Fandili fakt výborně, byli slyšet celý zápas. Já takovou atmosféru pamatuju akorát z loňské baráže, to je tak srovnatelné. Kéž by takto výborná atmosféra byla každý náš domácí zápas,“ pochvaluje si Jakub Škarek.

Přestože domácí živili naději na bodový zisk téměř až do konce, rozhodující branka padla už v první dvacetiminutovce. Kometa ve třetí periodě své vítězství jen potvrdila. „Ty dvě situace byly jako přes kopírák. Pro gólmana strašně těžké. Musel jsem si hlídat střelu, abych nevypadal jako blbec, kdyby mě prostřelili. Soupeř dvakrát výborně nahrál za mě a s tím už je pak těžké něco dělat. Tam už musím jenom natáhnout beton a doufat, že mě to trefí. Mě to dvakrát netrefilo a bohužel jsme inkasovali,“ přibližuje obě gólové situace mladý brankář.

Snad v každém utkání prohráváme, mrzí Žálčíka

Z toho, že Jihlava po první třetině dotahuje ztrátu, se pomalu stává zvyk. „Možná bychom si měli sednout a třeba si popovídat. Ale myslím, že starty nemáme špatné. Hlídáme si začátek, abychom gól hlavně nedostali. Musíme jít prvně od defenzivy a pak něco vymýšlet dopředu. V první třetině nám to nepadá a pak to doháníme během druhé a třetí části. Těžko hledat nějaký recept. Musíme střílet ze všech pozic a doufat, že nám tam něco spadne,“ hledá maskovaná opora Dukly řešení.

Jednu z největších šancí k vyrovnání měl celek z Vysočiny v devětatřicáté minutě. Lukáš Žálčík uvolnil před brankovištěm Michala Hlinku, jehož zakončení zastavila pravá tyč Čiliakovy svatyně. Hned potom se hra přerušila a sudí nařídili trestné střílení. To však Žálčík neproměnil. „Chtěl jsem mířit trošku výš. Snažil jsem se o rychlou střelu nad lapačku, ale nevyšlo to.“

Nesprávně nařízené trestné střílení pro Duklu

Teď si možná rozhodčí Roman Svoboda oddechl, že jihlavský útočník nájezd neproměnil. Trestné střílení bylo mylně nařízeno za údajné hození hole Marka Čiliaka. Ani sám exekutor nájezdu nevěděl, co se vlastně stalo. „Byl jsem překvapený. Nevěděl jsem, jestli si sami zvedli bránu, nebo jaká situace vznikla.“ Tento moment tak výsledek utkání nijak neovlivnil, pokuta hlavního arbitra ovšem neminula.

Celek z Vysočiny v závěrečné části hry přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a soupeře v ní přestřílel. Jenže Marek Čiliak zavřel bránu a nepustil za svá záda ani jeden puk. Brnu stačila jediná trefa, aby si výsledek pohlídalo. Právě to Duklu nejvíce potrápilo. „Mají zkušené mužstvo, umí si to výborně dát. Když uděláte nějakou chybu, hned ji potrestají. Udělali jsme dvě chyby a byly z toho dva góly,“ lituje sedmadvacetiletý odchovanec Šumperku.

Sestřih utkání HC Dukla Jihlava – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz